Максимална брзина со која сте возеле моторно возило?

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Во ред е се дека имаш саксо vts дека е брзо и дека го бркаш со камаро, шелби или нз шо и да е, ама дека оди 235, па и уште се обрука и со 4ца и клима пуштена,

Шта ррчи ....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.275
Поени од реакции
65.143
Краток исечкок од една вожња со другарче, од излезот на Велес, бензинската на автопат, до првата патарина...
Нема да дискутирам брзини, ке кажам дека Аудито се возеше до крајност, колку што може да иде...

 
L

Lu

Гостин
Краток исечкок од една вожња со другарче, од излезот на Велес, бензинската на автопат, до првата патарина...
Нема да дискутирам брзини, ке кажам дека Аудито се возеше до крајност, колку што може да иде...

Повторно ќе кажам, ваков Голф со мерак би возела (y)

Ова е кога се враќавте од собиранката, со Аудито на Саше така ?
 
Член од
27 октомври 2014
Мислења
12
Поени од реакции
2
NE GO PRAVAM SAXOTO SPACE SHUTTLE samo dodeka ne probate nema da mi veruvate znam ;) saxoto ima 118ks ama NA TRKALA izvadeni dodeka drugite shto mu se vo klasa corsa,polo i dr. imaat izvadeno ks na radilica znachi ne se isti silite.razlichen e prenosot saxoto i 106kata poshto se isti imaat najdobar prenos.za fabrichki moze izvozele 205kmh ama tamo se vozi so katalizator,sreden lonec,zaden lonec fabrichki,usis fabrichki,blokadi vo kompjuterot i red drugi trakatanci.eve videte so nekoja druga kola deka ke dostigne poveke od fabrichkata brzina(ako e zdrav motorot) poshto motorot si ima legnato,izvaden katalizator poshto kaj nas balkanche toa e nepotrebno :),trgnati se blokadite vo kompjuterot shto se za da go zashtitat motorot dodeka ne pomine odredena kilometraza.ushte od mal me interesirale brzi koli i gledam deka ne ste dovolno upateni vo toj svet.sekoe neshto si vleche drugo neshto premnogu e slozeno za da go razberete lesno :/ jas si kazav koja e mojata brzina za ovaa tema a toa shto vie ne mi veruvate toa e drugo.poveke nema da diskutiram na ovaa tema.neka se otvori druga tema za modificirani motori tamo ke pravime muabet do bezkraj.pozz
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.013
Abe i 220 neka bila početnata maksimalna brzina (a ne bila, no da pretpostavime deka so nekoi minimalni modifikacii dostignuva tolku), za da dostigne 235 pak kje ti trebaat okolu 150ks (ova go računam na početni 118ks - znači računajkji deka modifikaciite samo go namalile vozdušniot otpor, a ne ja zgolemle mokjnosta na motorot - iako toa što go spomnuvaš ja zgolemuva mokjnosta). Siguren li si deka motorot vadi tolku KS, ja imaš li staveno kolata na dinamometar?
 
Последно уредено:

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Abe i 220 neka bila početnata maksimalna brzina (a ne bila, no da pretpostavime deka so nekoi minimalni modifikacii dostignuva tolku), za da dostigne 235 pak kje ti trebaat okolu 150ks (ova go računam na početni 118ks - znači računajkji deka modifikaciite samo go namalile vozdušniot otpor, a ne ja zgolemle mokjnosta na motorot - iako toa što go spomnuvaš ja zgolemuva mokjnosta). Siguren li si deka motorot vadi tolku KS, ja imaš li staveno kolata na dinamometar?
А бе кој динамометар то само во трулио запад се користи, овде бе детето осеќа колку коња има колата то му е нешо као нинџите шо имаат шесто чуло... јас цел ауспух муу имав иозваено на ладата, ни лонци ни катализатори морав под рачна да ја возам колку снага доби, еднаш без рачна ко возев тргнав на кај скопје и кај велес веќе почнав да кочам за да застанам до скопје, колку одеше муњевито.....
 

Клошар.

Еднаш бев 4NHK0.
Член од
6 јуни 2014
Мислења
965
Поени од реакции
850
А бе кој динамометар то само во трулио запад се користи, овде бе детето осеќа колку коња има колата то му е нешо као нинџите шо имаат шесто чуло... јас цел ауспух муу имав иозваено на ладата, ни лонци ни катализатори морав под рачна да ја возам колку снага доби, еднаш без рачна ко возев тргнав на кај скопје и кај велес веќе почнав да кочам за да застанам до скопје, колку одеше муњевито.....
Ааа значи заради тебе сега ќе ставаат нови патарини, гледаат дека неможеш да закочиш, па затоа. Умни се овие од власта и опозицијата.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
247
Поени од реакции
136
120km/h не сум возел а нема ни да возам над дозволеното, колку сака нека е празен патот.
Еден апдејт: Добро ми дојде мерак малце и ја побрзо да возам :D.
160 km/h со BMW 316i 2004 Скопје-Велес
а на вракање стигна 170 km/h и ми дојде страв :D :P
Колава како да е направена за брзо возење, на 140 пишува 6.5 l/100km
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.899
Поени од реакции
717
Нешто ситно над 190 km/h со Пасат 1.9 ТДИ 131 кс, може ке одеше уште малку ама ја стигнав патарината во Петровец.
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
822
Поени од реакции
291
195 Од грчка граница до Удово, со голф 3 JOKER 1.9тди 110кс
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.275
Поени од реакции
65.143
Me провозеа со RS6 MTM, на наш гастарбајтер од Германија. Лично, најголемата брзина со кола што сум ја осетил.
310 km/h. Може само да кажам дека разликата од 270 и 310 е ПРЕГОЛЕМА.

Koлата според GPS, можела до 350. Дигиталната километража покажува само до 320.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom