Ок, ај кажете нешто за Прилепчани ...

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
28
Тие што имаат нешто против нас можат само да ни го подржат СТАПОТ, исто како во поговорката .
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
Ја мислам Прилеп за главен град да го прогласиме а? А владата че ја клајме на Марко Ку(р)ле. Таман го знам 'грбнио' на памет, не за друго. Тогаш да ве видам како чојте на 'тапанче' ебаго!
ДОбро сеа скопсконо можи тро поарно е, ама 100 посто го имате украдено рецепто од кај нас.

A за фаст фуд... Пој Мамли купи хот-дог, или во Каспер тост, па че се прашаш... What the fuck is Mc'donalds?
Да си јадиш куро се убив од смејНе. Поготово за овај рецептов мајкин.... лелеееее :majmun5:
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
2.589
Ја мислам Прилеп за главен град да го прогласиме а? А владата че ја клајме на Марко Ку(р)ле. Таман го знам 'грбнио' на памет, не за друго. Тогаш да ве видам како чојте на 'тапанче' ебаго!
Да си јадиш куро се убив од смејНе. Поготово за овај рецептов мајкин.... лелеееее :majmun5:
А бре кој Грбнио море?Ти варошкио го знајш??Трипати имам заглавено вонего:vozbud::vozbud::vozbud:

И појче да не слушнам дека во Прилеп немало убо јадејне,оти еве три години од ко сум дојден во то Скопјето,ко че се вратам во Прилеп за викенд,цел викенд од каФана не мо да мизва!Преплет на црева добивам Скопје ако не ми прати мајками амурче за некое плескајче да си испржам:toe:
 

MarinkaUSA

~I like myself the way I am~
Член од
7 февруари 2008
Мислења
180
Поени од реакции
3
Дали знаете како се вика патот од Прилеп за Битола? „Патот на Еволуцијата„ ( од мајмун стануваш човек) :baeh:
Он топик: На факс имав неколку прилепчани и прилепчанки, супер се само што многуууууууу зборааааат.
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
28
Дали знаете како се вика патот од Прилеп за Битола? „Патот на Еволуцијата„ ( од мајмун стануваш човек) :baeh:
Он топик: На факс имав неколку прилепчани и прилепчанки, супер се само што многуууууууу зборааааат.
Маринке мора да има и вистински мажи во државава, не можиме да бидиме сите или билдери или педери или љубителките на грци ич да не ги спомнувам.
 
Член од
21 август 2007
Мислења
295
Поени од реакции
8
Маринке мора да има и вистински мажи во државава, не можиме да бидиме сите или билдери или педери или љубителките на грци ич да не ги спомнувам.
Уф ова болеше :)
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Прилепчани

НЕ ВИ ЧИНИТ СЛАДОЛЕДОТ! :)
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
28
Прилепчани

НЕ ВИ ЧИНИТ СЛАДОЛЕДОТ! :)
Таква примедба прифаќам. Ги нема повеќе старите мајстори БИЏО-вци.

п.с. Ама кога ќе ги споредиш цените во Охрид ти е луксуз да јадиш сладолед.:baeh:
 

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
"Solunski Patrdii":

Abe vo Prilep mnogu kurnazluci nema, tamu i od kurnaz po kurnaz ima!

Nema potreba poveke da se kaze za vas.
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
dzabe che gleda nekoj solunski patrdii sho ne e od Prilep,nema nishto da razberi:) a narochito nekoj od Istochna(latinska) Makedonija.Tumach che treba :)
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.910
Поени од реакции
23.894
Градот херој.

Могилата на непобедените.

Крали Марко.

Војдан Чернодрински

Марко Цепенков


ул. Димо Нареднико

Исклучиво Пепси и Даб. Ако решите да се венчате-Газоза. Смоки од Агроплод-мисловна именка

В во презиме-јадеш ќотек

Ресторан-Че ом, че јам, че дом

И тук-там по некој Џумерко или АБЦ да искварат просек.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.636
Поени од реакции
11.265
Можам да кажам дека се покварени луѓе и многу ме нервират, мислат дека се главни во се !
 

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
Можам да кажам дека се покварени луѓе и многу ме нервират, мислат дека се главни во се !


Леле плескање у фаца еј.....има да ги изгориш со постов:pos:
 
Член од
13 мај 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
:salut: ZNAETE LI ZOSTO VO PRILEP MAJMUN NE IGRA A ????????
OTI NEMA KOJ DA MU GO DRZI STAPOT
 

Kajgana Shop

На врв Bottom