Ок, ај кажете нешто за Прилепчани ...

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
ПА, немој да ни ги јадеш, ебаго!
И кажи ми: дали имаш дечко? :majmun:
Ќе скапете цел живот во тоа тутунот на нива.
Мада знам дека ленка не беше родена за тие пусти тутуни.
И не збори више зошто немам намера да ти враќам со контра.
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
Ти ојде живото, ебагО :pos:

Прилеп... скара??? Иди бе бегај не се заебаај... не си играј со такви сериозни ствари како што е скарата.


Уз пуна свест изјавувам дека во Прилеп ја имам јадено најгрдата скара во Македонија, ебагО (пак) :pos: .
Neinformiranosta druze ne e opravduvanje!
Jas da vi kazam, pa nemojte da kazete deka ne ste znaele! sum pishal mnogu pati,pak da se povtoruvam ne e ubavo! Sekoj za sebe si znae.....
Ќе скапете цел живот во тоа тутунот на нива.
Мада знам дека ленка не беше родена за тие пусти тутуни.
И не збори више зошто немам намера да ти враќам со контра.
Koj kako bato!
I pak ne mi odgovori, 'kazi mi dali imash dechko'. Imam neshto ko za tebe, ej Extra e, razmisli dva pati! :smir:
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Neinformiranosta druze ne e opravduvanje!
Тука се согласуваме...
Не си пробал добра скара... па затоа мислиш дека тоа што се сервира во Прилеп како скара е добро... :toe:
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
Тука се согласуваме...
Не си пробал добра скара... па затоа мислиш дека тоа што се сервира во Прилеп како скара е добро... :toe:
hehe, e dobro de kazi koja e taa kafana/mesto ajde da vidam! ...:majmun7:
 
Член од
6 август 2006
Мислења
201
Поени од реакции
29
вака... оти јас сум од Прилеп, нема многу шо да кажувам за прилепчани. само че кажам за градов наш. Прилепчани се големи сеирџии, и нема Прилепчанец кој досега немал прекар, и по тоа сме познати. После, град со традиција, која сеуште се негува (зборувам за старата прилепска чаршија, за саботните излегувања на пазар и гледањето сеир, како и добрата скара). и, шо е уште поинтересно, и младиве воглавно си го тераат тој живот. помалку или повеќе, кај нив сеуште се задржал оној еден биоритам. И денеска навечер младите се збираат пред „Биџо“ или пред Реклами, па одат по кафичи, но доста често и по кафани. Се тера учте она еснафското, да се прошета на плоштад, да се види кој има, кој нема... а и големи мајтапчии сме ние прилепчаниве.
ај доста ми е за денеска, многу се распишав, ај че се надополнам другпат...
 
Член од
13 април 2008
Мислења
12
Поени од реакции
0
Зборам за Фаст фуд мајсторе, во цел град една сендвичара немате. А за скара да не дојдеа од Скопје газдите на Македонска куќа и тоа ќе го немавте. За чорби и такви работи свака час, а за ширденот го немам пробано во Прилеп а многу го фалат. И не ме убедувај кога сум се уверил 3 пати.
Е пријателе си ги помешал брзините, како со фаст фуд храната така и со Македонска Куќа чии газди се од Прилеп.
Сендвичари низ чаршијата има на секој чекор, е сега ако неможеш да се снајдеш прашај ќе ти кажат луѓето, услужливи се.
Еве следниот пат мене побарај ме, јас ќе те одведам во сендвичари повеќе па бирај каде ќе јадеш.
А и до Македонска Куќа ќе појдиме да те запознаам со газдите кои не се Скопјани! Лошо си информиран!!!
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
Е пријателе си ги помешал брзините, како со фаст фуд храната така и со Македонска Куќа чии газди се од Прилеп.
Сендвичари низ чаршијата има на секој чекор, е сега ако неможеш да се снајдеш прашај ќе ти кажат луѓето, услужливи се.
Еве следниот пат мене побарај ме, јас ќе те одведам во сендвичари повеќе па бирај каде ќе јадеш.
А и до Македонска Куќа ќе појдиме да те запознаам со газдите кои не се Скопјани! Лошо си информиран!!!
Ne e losho inormiran nego samo se inaeti ko Drachevchnec za kromid!:majmun:
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
абе достате со скарите се знај дека во Прилеп е најуба....
 
Член од
4 март 2008
Мислења
261
Поени од реакции
10
Ме нервира една пп!! Ја мрзам бе!
 
Член од
6 август 2006
Мислења
201
Поени од реакции
29
Еј, лујџе, ај најдете ги Солунски Патрдии, таа мини-серијата од осудесеттите (ако ја памтите). Е, во нејзе го имате прилепскиот табиет на тацне. Џумерко го глуми Итар Пејо, и така. Ај, за тие шо ја немаа гледано, нека ја изгледаа, па после че прајме муабет за Прилепчани. Плус, низ целата серија, низ муабетите и приказните на ликовите се спомнуваат вистински лујџе, настани и места поврзани со Прилеп од 19-20 век. Уживајте.:vozbud:
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
Добра скара = Прилеп

Тука се согласуваме...
Не си пробал добра скара... па затоа мислиш дека тоа што се сервира во Прилеп како скара е добро... :toe:
Оф оф оф. Морам да се вмешам, МОРАМ! А бе навикнати сте на то оФчкото месо шо ви го дават, па коче дојте во Прилепоф се чудите шо е ова, а то ти е најубо, најарно месо, и поарна скара во Македонијава нема, то се знај ко 2 и 2. Оти бе пиво фест не се одржува во Скопје, или некој друг град? Оти се знај кај има најуба скара и пиво! ДОбро сеа скопсконо можи тро поарно е, ама 100 посто го имате украдено рецепто од кај нас.

A за фаст фуд... Пој Мамли купи хот-дог, или во Каспер тост, па че се прашаш... What the fuck is Mc'donalds?

Ем три пати поефтино, ем 10 пати поубо.
 

Vikuska

I know the pieces fit...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
879
Поени од реакции
7
Оф оф оф. Морам да се вмешам, МОРАМ! А бе навикнати сте на то оФчкото месо шо ви го дават, па коче дојте во Прилепоф се чудите шо е ова, а то ти е најубо, најарно месо, и поарна скара во Македонијава нема, то се знај ко 2 и 2. Оти бе пиво фест не се одржува во Скопје, или некој друг град? Оти се знај кај има најуба скара и пиво! ДОбро сеа скопсконо можи тро поарно е, ама 100 посто го имате украдено рецепто од кај нас.

A за фаст фуд... Пој Мамли купи хот-дог, или во Каспер тост, па че се прашаш... What the fuck is Mc'donalds?

Ем три пати поефтино, ем 10 пати поубо.
браво за муабетов. оти јас живеам 7 месеци Скопје и како студент нели често се хранам по сендвичари и за тие пари шо ги трошам во Скопје за мизерната храна, во Прилеп ќе се прејадував и ќе ми останеа пари. Ах кај е мамли со ход дог од 30 денари....
А да и друга работа. Оти бе не понижувате ко да сме последно гомно на светов. Прво: ние не сме од планина слезени па да не нарекувате сељаци итн. Второ: ни го навредувате дијалектот и народот. Да ве прашам кој ја напишал граматиката на македонскиот јазик?- прилепчанец!! Kој дијалект го зел К.П.Мисирков?- Централниот од Велес до Прилеп и од Битола до Охрид!!! Каде е тука скопскиот? Знаете да навредувате само..
од една " провинцијалка "
 

Kajgana Shop

На врв Bottom