Ок, ај кажете нешто за Прилепчани ...

Член од
17 јуни 2007
Мислења
37
Поени од реакции
1
Е па вака сега. Прилеп е царски град, од Крали Марко. И за сите шо мисла дека ете не чини, се лажа многу. Ај Скопје па да не е поарно.
И да се изразам на прилепски “ Да ни бричиш стапо“:eek:lee:
Има и некој селанчишта, ама кај ги нема, јеби га.
П.С.
За стапо нема лутенка, прилепски мајтап.
П.П.С.
Ај да го е**м и Камберо скопјанец го напрајфте.:icon_lol:
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
za se imaat po nekoj prekar a osobeno za saatot mislam deka go narekuvaat prci k*r :pos2:
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
Само "Image"???? :pos2:
Еј да знаиш колку ме изнасмеа:pos:
А пред да стигниш до "Image" т.е. речиси наспроти, не ги забележа "Virus" и "DiCaprio"?
И сигурна сум дека си поминал по булевар па се прашувам како не ги забележа "Cavalli", "Leone", "La Strada"...(има уште 3-4 тука ама не знам како се викаат)......еј за малку буц ќе ти направеле:pos2: а другите да не ги спомнувам оти ти овие што ти биле пред очи не си ги забележал а пак нив... :toe:
Е па следниот пат кога ќе дојдиш Прилеп гледај повнимателно:)
изгледа сум ќорав :)
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Абе дечко грешка си. Македонска куќа е од прилепски газди. Исто таа што е отворена во Скопје е од истиот газда па дури има работници од Прилеп шо се дојдени бидејќи во Скопје нема добри мајстори на скара. Во Прилеп е отворена уште пред десетина години додека во Скопје пред 2-3 години. Инаку најдобрата скара во Прилеп е во помалите кафанчина шо не можиш дури ни да ги приметиш. А фаст фудот има добар али ќе мора да платиш повеќе од останатите сендвичари
За твоја информација Македонска куќа во Скопје постои 40 години, и не лупај ко не знаеш. И ај сеа да не се препукуваме кога се знае кај има најдобри услови и ресторани во Македонија.
Има ли во Прилеп Кинески, Тајландски, Индиски, Мексикански, Италијански, Тајвански, и.т.н да не ги бројам сега. Нема. Епа ЌУТИ !!!
 

klime7

vending
Член од
6 ноември 2007
Мислења
1.241
Поени од реакции
52
За Прилепчани немам нешто посебно....

но за прилепчанки,, е тие ми се слаба точка ,

вредни , мили, дарежливи, симпатични , храбри, нежни, жени со цел во животот,

абе шо да ви кажвам, се во едно

ммммммммм :)

едноставно ги обожавам :)

especially one :)
 
Член од
21 август 2007
Мислења
295
Поени од реакции
8
За твоја информација Македонска куќа во Скопје постои 40 години, и не лупај ко не знаеш. И ај сеа да не се препукуваме кога се знае кај има најдобри услови и ресторани во Македонија.
Има ли во Прилеп Кинески, Тајландски, Индиски, Мексикански, Италијански, Тајвански, и.т.н да не ги бројам сега. Нема. Епа ЌУТИ !!!
Во Прилеп не јадиме со стапчиња
 
Член од
21 август 2007
Мислења
295
Поени од реакции
8
Има ли во Прилеп Кинески, Тајландски, Индиски, Мексикански, Италијански, Тајвански, и.т.н да не ги бројам сега. Нема. Епа ЌУТИ !!!
Уствари има Италијански и Тајландски. А можда има и уште некој само не ме интересираат
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
За твоја информација Македонска куќа во Скопје постои 40 години, и не лупај ко не знаеш. И ај сеа да не се препукуваме кога се знае кај има најдобри услови и ресторани во Македонија.
Има ли во Прилеп Кинески, Тајландски, Индиски, Мексикански, Италијански, Тајвански, и.т.н да не ги бројам сега. Нема. Епа ЌУТИ !!!
Da be a Vardar i niz Prilep vrvi! ehe 50 godini eve kaj ima kako vrvi niz Prilep, ebago!:majmun:
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Da be a Vardar i niz Prilep vrvi! ehe 50 godini eve kaj ima kako vrvi niz Prilep, ebago!:majmun:
Прашај ги газдите ќе ти кажат од кога постои Македонска куќа у Скопје. А за Вардар и да сакаш нема да поминува низ Прилеп, затоа што се знае дека Франкфурт на Мајна, а Прилеп на ЛАЈНА.:pos2: :pos2: :pos2:
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
Прашај ги газдите ќе ти кажат од кога постои Македонска куќа у Скопје. А за Вардар и да сакаш нема да поминува низ Прилеп, затоа што се знае дека Франкфурт на Мајна, а Прилеп на ЛАЈНА.:pos2: :pos2: :pos2:
ПА, немој да ни ги јадеш, ебаго!
И кажи ми: дали имаш дечко? :majmun:
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
vikaat nedaj boze zena otprilep da zemes po krov ke ti se seta
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2
Поени од реакции
0
MS - prilep

abe prilep e ubav grad ama drzavata necini pa vo prilep sme opse4eni ko vo pekolot vovleceni!!!!!!!!!!!!!!!!:drk:
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Јас по живот се кладам дека Прилеп има најдобра скара во цела Македонија!:majmun11:

Ти ојде живото, ебагО :pos:

Прилеп... скара??? Иди бе бегај не се заебаај... не си играј со такви сериозни ствари како што е скарата.


Уз пуна свест изјавувам дека во Прилеп ја имам јадено најгрдата скара во Македонија, ебагО (пак) :pos: .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom