Околу првиот состанок и каде преферирате да биде?

Каде на првиот состанок?


  • Вкупно гласачи
    202
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
U kola ... ja sobiras na ulica ... vozis nakaj vodno ko manjak i vikas itno e ...moram da stignam gore posle ke ti objasnam ... stigas na sredno vodno iskacas od kola frlas na hauba stolnjak palish sveki , otvaras vino i davas da cugne ( molis boga da ne pomisli deka si sektas ) i i vikas ...

nemoj me sfatis pogresno ama ja od prva vecer ne davam... pij si vince ... prais muabet bez veze ...

biten moment

Normalno ne ja ni zalapuesh dur ne se simnete u grad dole posle saat vreme .

I vikas moram da idam sea, ja nosis doma , ona iskaca zbuneto ... i utre sama se javue i ja karuesh garant !

Steta sto neam kola da imav partal ke praev :smir:


Sala na stran pravilo e da i dades na devojkata ona sto NE E NAVIKNATA , na ona sto ne e prezasitena ... sve kontra
 

cinderella_

In love with you...
Член од
27 јануари 2007
Мислења
852
Поени од реакции
5
pa na nekoe mirno tivko mesto kade sto ke moze da se razgovara normalno a ne da se nadvikuvame za da moze podobro da go zapoznaam i taka:smir:
 

(vasko)

SiMply the Best
Член од
3 јули 2008
Мислења
57
Поени од реакции
2
a be se taa ke se soglasi za da odite na sostanok, no toa ne e najvazno. najvazen e razgovorot koj ke go vodite. vo kakvo svetlo ke se pretstavite so nea. i toa me interesira kakov razgovor ke vodite na prv sostanok, mislam kakvi temi?
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
a be se taa ke se soglasi za da odite na sostanok, no toa ne e najvazno. najvazen e razgovorot koj ke go vodite. vo kakvo svetlo ke se pretstavite so nea. i toa me interesira kakov razgovor ke vodite na prv sostanok, mislam kakvi temi?
Програмирање, дропки и нешто така слично...

Па на прв состанок, може разговор за подобро запознавање, што таа сака а што јас сакам и битно разговорот да биде на некое убаво и тивко место.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
паркче си е паркче....на раат ко луѓе :D
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Definitivno vo park...
na nekoe mirno mesto sami jas i toj pod zvezditeeeee....:vozbud:
 
D

DJ_DEXTER

Гостин
Зависи од личноста....
Има девојки што би излегле на помирно место , и друг тип што животот го гледаат како клабинг. Јас би сакал на помирно местенце.
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
Јас каде би сакала да биди..Хммм..Па сакам сепак тоа да биде нешто спонтано да не е од напред договорено не сакам кога некој ги има работите целосно испланирано..би можела и во парк и покрај езеро и на забава..Како што ќе сме расположени и двајцата..таму..
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Јас сум олд скул. Охрид, летница.. може и европа или антико. Или на некоја клупа до споменикон св. КиМ. Можит и подолу накај каналон. И понатаму нека е накај инекс. Ма каде и да е, со мене да е.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
На кафе во Браво, па шетња во парк...ако ни е убаво продолжуваме негде.
 
Член од
3 јули 2008
Мислења
248
Поени од реакции
8
Покрај езеро, после мостон, канео..(за охрид е муабетов :))
 
M

MIL

Гостин
Ja devojkata bi ja odnel u fino restorance sami jas i ona sednati u nekoe intimno koshence edno sproti drugo ja drzam za raka ke ja cunkam ke i kazuvam kolku ja sakam super vecericka dobro votce svekicka na masa ke ja zavedam so mojot pogled volshebno ke bide,se ke ni bide puno i ramno vo iscekuvanje sum taram tadam :back:
 

shadows & smile

just a lost boy
Член од
10 февруари 2008
Мислења
291
Поени од реакции
7
хмммм...
Интересно прашање еј :)
Eпа кај нас и онака нема многу каде да се испаѓа,јас нормално би се одлучил за во парк.Таму е тивко и пријатно место каде што можеш да се распушти разговор низ кој ќе можеш да ископаш многу работи однапред што те интересираат.:smir:
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Првиот состанок скоро секогаш ми бил во диско и затоа пак гласав за таа опција.Облеката се знае што ќе носам за во диско нешто поразголено:icon_lol:па играње ова она се додека 'случајно' не завршиме многу блиску еден до друг и нема каде да бега.За да ја избегнеме гужвата излегуваме надвор и потоа може да продолжиме негде во парк:smir:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
619
Поени од реакции
45
Прв состанок обавезно на пијачка никако кафе или нешо. Сеа не би пребирал ќе стегнам зуби за едно кафе иако остатокот од денот можно е да ми помине со болки у стомак али уреду е све за љубав нели:nesvest:.
Седи до мене никако карши. Иначе може и у кафанче некое. Многу е битно како се понаша у кафана. Ако и е срам двапати по ред да побара вода, или нарача Bailey's во кафана, ондак пие бан одма.
Исто така, ако немате кола со централна брава обавезно give her the door test...
баш така, dump this broad, and do it fast. This means she is selfish and she doesn't respect you.
Може ова и да се видоизмени со други некои работи преку кои ќе видите дали е себична ил не, ама на крајот на краиштата пак се враќа на тоа дека ништо не е сигурно и се е релативно:sekss:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom