Околу првиот состанок и каде преферирате да биде?

Каде на првиот состанок?


  • Вкупно гласачи
    202
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
обожавам есенско време каде сонцето гали ...кеффф
 

@Dule@

Бананамен )))
Член од
24 ноември 2009
Мислења
119
Поени од реакции
1
Конечно ја/го „уловивте“ девојката/дечкото која/кого веќе долго време ја/го „меркате“. Собравте храброст и и закажавте состанок. Но, сега имате нов проблем! Каде да одите на првиот состанок? Што да облечете?
Во дилема сте..не знаете како треба да се однесувате: лежерно или романтично.. ?
Ова се само некои од прашањата кои ги мачат скоро сите, а според мене одговорот е многу едноставен: каде и да е, како и да е, само убаво да е!
Па да видиме каде момциве и девојкиве од форумов би оделе на првиот состанок? И зошто баш таму?

Зависи од девојката...
КЕ се заинтересирам малце за нејзе ке дознаам што ја привлекува и таму ке отидам а за моето однесување се разбира дека ке се однесувам природно и по потребите на местото кое ме опкружува најелегантно што може
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Само дома си е дома :) Пееше Владо Јаневски!
А ако нејќе да прифати да дојде дома кај мене....ондак пар ми се свиѓа ко опција. :)
 

nonchalant

i4 ne mi 4ue
Член од
27 ноември 2009
Мислења
64
Поени од реакции
2
pa i taka si e, ako i e ubavo so tebe...sekade ke i e ubavo.:pos2:
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
сегде е убо ако е со тој што сакаме ама за прв состанок несакам дома :nesvest::nesvest::nesvest:
 

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
34
Па воглавном битно е да се видете.. По можност тоа да биде некое романтично место, али и така не е лошо. :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom