Од јуни 2013, само дигитална телевизија во Македонија

Член од
13 ноември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
147
MТВ ХД каналот во Тетово е многу лош, до вчера сецкаше многу, а денеска скенирав повторно и не можев воопшто да го најдам (а сакав да гледам ракомет и фудбал во ХД слика, да го видам и тоа чудо :()
Дали и кај некој друг од Тетово е ваква ситуацијата или пак до мене е само ?
Абе друже,овие од МРД имет клаено по еден предавател на неколку града и зато сигналот е слаб...За Охрид и Струга предавателот е на Мали Влај(накај Ќафасан) па во Охрид сигналот е многу слаб...Зато се откажав од ХД каналот дури да ставет предавател и во Охрид...А од Оне има само 1 предавател помеѓу Охрид и Струга и сигналот е супер...
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.911
Поени од реакции
165
Вчера уживанција беше да се гледа ракометот на МТВ1ХД само што немаше графика, нели им рикнал компјутерот, а потоа и фудбалот го гледав супер беше сликата.

Ова го кажувам за Скопје.
 
Член од
12 мај 2013
Мислења
2
Поени од реакции
0
Вчера уживанција беше да се гледа ракометот на МТВ1ХД само што немаше графика, нели им рикнал компјутерот, а потоа и фудбалот го гледав супер беше сликата.

Ова го кажувам за Скопје.
Кај мене (исто во Скопје), ХД и собранискиот канал на МТВ кои се на ист мултиплекс не можат да се гледаат - час немаат сигнал, час имаат ама сецка, и тоа машала...
 

DTV

Член од
7 јуни 2010
Мислења
35
Поени од реакции
11
Проблемот е во тоа што сигналот на МРД многу варира и не е стабилен. Иде 80% и оп одеднаш гледаш паѓа на 45%.
Од друга страна изгледа нивните предаватели се со мала снага за разлика од БумТВ
 
Член од
13 ноември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
147
Проблемот е во тоа што сигналот на МРД многу варира и не е стабилен. Иде 80% и оп одеднаш гледаш паѓа на 45%.
Од друга страна изгледа нивните предаватели се со мала снага за разлика од БумТВ
Јас ги барам преку ЛЦД,Јачината на сигналот е добра,дури и пречи на каналите што се на иста фреквенција на кабловската,ама зато квалитетот на сигналот е катастрофа...ја местиш антената ,квалитетот се качвит на 90%,и одма паѓат на 4-5 % и почвит да сецкат...
Дигитализација на македонски начин ;)
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Каде може да видам кој телевизија на која фрекфенција е (ме интересира за МРТ ХД)
 
Член од
17 мај 2010
Мислења
58
Поени од реакции
40
Знае ли некој село Цер -Кичевско дали е покриено со сигнал од Боом тв?
 
Член од
7 февруари 2005
Мислења
688
Поени од реакции
76
Каде може да видам кој телевизија на која фрекфенција е (ме интересира за МРТ ХД)
МРТ ХД на 634МХз.на оваа ја најдов.Пробај од 490 нагоре се по 8 ќе ти излезе некаде
--- надополнето: 20 јуни 2013 во 13:40 ---
Фрекфенции за Терестријални дигитални телевизии во регионот на Струмица:
МТВ1, Собраниски и МРТ на 498MHz
MRT1 HD и Sobraniski HD на 634MHz
Sitel, Kanal5, Telma, Alfa, Alsat, Vis, VTV(Valandovska) i Кобра(Радовишка) na 738MHz

Пробано работат...
 
S

Sagan

Гостин
Може ли некој од бандата мафијашка наречена ONE и нивните патрони на чело со Пајо Патак, да ми кажат како тоа низ цело ебано Скопје две недели нема од каде да се купи дигитален ресивер???

Курвата што ја вработиле у главното вика немало повеќе да се носат обични ресивери, него само со договор за BoomСМРДЛИВОТО-Tv!!!

Каква е оваа дигитализација? Каков е овој мрак што се сее и овие уцени и финти со кои се користат за да станеш нивен корисник???

Маму ли им јебем олошко!
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
740
Поени од реакции
284
Може ли некој од бандата мафијашка наречена ONE и нивните патрони на чело со Пајо Патак, да ми кажат како тоа низ цело ебано Скопје две недели нема од каде да се купи дигитален ресивер???

Курвата што ја вработиле у главното вика немало повеќе да се носат обични ресивери, него само со договор за BoomСМРДЛИВОТО-Tv!!!

Каква е оваа дигитализација? Каков е овој мрак што се сее и овие уцени и финти со кои се користат за да станеш нивен корисник???

Маму ли им јебем олошко!
Појди во Техномаркет или Нептун таму имаш дури и подобри ресивери и да не те боли глава од оне.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Држава која нема ни В од влез во ЕУ -се тепа да ги примени сите барања што унијата ги наложува и трча ко прле пред магаре во однос на земји кои се повеќегодишни членки и кои сеуште немаат ни ал ни абер од дигитална телевизија-
Таква е Бугарија- нивниот краен рок за дигитализација е
1 септември 2013
Почудна држава од МК немам видено никаде на овој бел свет
 

calipso

Optimal Сasual Dating - Authentic Maidens
Член од
27 декември 2009
Мислења
130
Поени од реакции
55
Vo Tetovo od vcera navecer nema DVB T signal od Makedonska radio difuzija Analogno zracat samo MRT2 i sobraniskiot kanal od recetitor od Tenovo koi signalot go zemale od DVB t no sega koga nema signal od dvb t i kaj analognite pisuva no signal.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom