Од што се плашите?

831

רַב אושר של חוכמה
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.852
Поени од реакции
12.349
...се повеќе од моите лоши навики, нешто како да ми вели дека во даден момент во иднина ќе ме задават и ќе ме фрлат во очај за да размислувам подобро и подолго...

Јас секако дека не сакам да се случи тоа, ама е неизбежно...
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
194
Поени од реакции
101
ti ebam toa lebarkite taman da pisam edna u krevet ja vidov...Nekoj znae kako dobro da se zastitam od niv?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.881
Поени од реакции
14.319
ti ebam toa lebarkite taman da pisam edna u krevet ja vidov...Nekoj znae kako dobro da se zastitam od niv?
дезинфекција..викни ги нека испрскаат низ цел дом најубаво..
кај мене беше полно лебарки навечер одам до вц по 5-6 огромни гадни се маму им ебем :mad: али еве веке повеке од пола година немаме ништо од кога дезинфициравме...
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Имав страв од кучиња,но сега тој страв исчезна и чувам питбулл еден од најдобрите во македонија (мислам за генетски) кога велам исчезна сите имаме страв од кучиња но за 40-50 посто се намали, иначе како мал имав страв од темница..сега не :)
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
194
Поени од реакции
101
Имав страв од кучиња,но сега тој страв исчезна и чувам питбулл еден од најдобрите во македонија (мислам за генетски) кога велам исчезна сите имаме страв од кучиња но за 40-50 посто се намали, иначе како мал имав страв од темница..сега не :)
Премногу гадни....
 
Член од
3 март 2009
Мислења
601
Поени од реакции
178
Од монотонија, од осаменост, понекогаш од темница...
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
најмногу се плашам кога гледам сам хорор но тоа ретко се случува, скоро секогаш кога се враќам од излгевање накај дома во доцните утрински часови се вртам позади мене скоро на секој 5 секунди незнам зошто. :)
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.614
Поени од реакции
33.980
дезинфекција..викни ги нека испрскаат низ цел дом најубаво..
кај мене беше полно лебарки навечер одам до вц по 5-6 огромни гадни се маму им ебем :mad: али еве веке повеке од пола година немаме ништо од кога дезинфициравме...
Па ги нема зима затоа, јас у детска имам преку лето од тие големите црни спајдерменки, по ѕид шо ги има. Ама на први спрат сум, собата ми излегува одма на улица/сокак и премногу канализации и слично.. затоа ебам у парк. :icon_lol: Не е некој turn on за женско, кога ја праќаш она да ги скине. :icon_lol:
--- надополнето: 21 март 2012 во 21:24 ---
Па ги нема зима затоа, јас у детска имам преку лето од тие големите црни спајдерменки, по ѕид шо ги има. Ама на први спрат сум, собата ми излегува одма на улица/сокак и премногу канализации и слично.. затоа ебам у парк. :icon_lol: Не е некој turn on за женско, кога ја праќаш она да ги скине. :icon_lol:
Инаку у последно време, после слушање гласна музика, смрдлата од аваст која збори нешто како ми е заштитен компјутерот. Мамата!
 
Член од
26 февруари 2012
Мислења
38
Поени од реакции
17
Се плашам од смрт од умирање.Но кога ќе помислам на тоа дали некој некогаш од нас се сеќава да бил исплашен при неговото раѓање?па и не се плашам толку:)
незнам за тебе ама јас кога се родив плачев, а сигурен сум и дека кога ќе умрам ќе плачам :D
 
Член од
14 март 2012
Мислења
16
Поени од реакции
28
незнам за тебе ама јас кога се родив плачев, а сигурен сум и дека кога ќе умрам ќе плачам :D
Да во ред сите плачеле кога се родиле но дали некој се сеќава на тоа,НЕ!така и со умирањето тоа е еден момент после кој не се сеќаваш на ништо и друго неможеш да плачеш кога ќе умреш затоа што си веќе умрен..get it;)
Абе bugs ме изнасмеа со ова последново ќе плачам ко ќе умрам рече:pos:
закон(y):pos:
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.805
Поени од реакции
3.058
Зависи за каков страв се работи, ако е од оние од височина од бла бла, да имам страв ама се соочувам многу лесно зошто го сакам тоа чувство.
А сеа стравот како подсвесно чувство .. искрено незнам од што се плашам, има нешто, некогаш имам некои изопачени сонови, психопатски мисли кои незнам од каде и од што ми доаѓаат ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom