Од што се плашите?

Член од
30 август 2011
Мислења
27
Поени од реакции
6
Никогаш не верувам дека ќе стигнам да го напишам ова, но најверојатно таков ми бил сплетот на околностите. Во животот сум имал многу стравови и сите сум ги пребродил, но еден ми останал, а тој е:

Стравот од злобни, подли и безкруполозни луѓе. Мислам дека никогаш нема да научам да се справувам со нив.
Се согласувам :)
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.178
Поени од реакции
2.852
Јас се плашам од гледање спотови од Дет и Блек метал Бендови...
 
Член од
5 февруари 2012
Мислења
3
Поени од реакции
0
Од луѓе кои при мозок, се однесуваат ко без мозок.
А и емотивци. Оти, кај грото од нив, тоа емотивноста им се врти единствено околу нивните сонца, ѕвезди, месечини... облаци, што-годе да е, нивна мака е.
 
D

Deleted member 55587

Гостин
od ajkuli,temnica ,t.e. ne se plasam od temnicata tuku od toa sto se moze da ima vo nea,od teski bolesti(psihicki pretezno,iako sekoja fizicka bolest vlijae i na psihata,zboram za bolesti direktno povrzani so psihata kako zisofrenija,paranoja,nervna rastroenost...),igli,od osamenost,se plasam od nepoznato,od krv,klovnovi,gluvci...
 
Член од
9 март 2012
Мислења
16
Поени од реакции
7
Дефинитивно од височини,емотивни луѓе и пореметени луѓе :unsure:
 
Член од
30 август 2011
Мислења
27
Поени од реакции
6
od ajkuli,temnica ,t.e. ne se plasam od temnicata tuku od toa sto se moze da ima vo nea,od teski bolesti(psihicki pretezno,iako sekoja fizicka bolest vlijae i na psihata,zboram za bolesti direktno povrzani so psihata kako zisofrenija,paranoja,nervna rastroenost...),igli,od osamenost,se plasam od nepoznato,od krv,klovnovi,gluvci...
Све си опфатила :)
 

gata salvaje

matufa
Член од
2 декември 2011
Мислења
6.882
Поени од реакции
10.440
Se plasam od visocini i samotija....a, ponekogas i od samata sebe:)
 

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
Од лицемерни подли луѓе и од кучиња над 60кг
 
Член од
14 март 2012
Мислења
16
Поени од реакции
28
Се плашам од смрт од умирање.Но кога ќе помислам на тоа дали некој некогаш од нас се сеќава да бил исплашен при неговото раѓање?па и не се плашам толку:)
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Јас па иако сум млад човек(немам ни 30ка), слободен сум(несум женет и немам деца) и живеам заедно со родителите, а сепак ме прогонуваат стравови и имам уплав дека ќе останам без пари, без кров над глава, без храна, со еден збор имам стравови дека ќе осиромашам ............ понекогаш дури и неможам да спијам од ваквите мисли !
А да и нон-стоп сум под уплав дека некој сака да ме ограби, по пет пати ја проверувам влезната врата дали е заклучена пред да излезам надвор !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom