Од што имате фобија?

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Jas imam strav od ptici. Nikako nemozam da se spravam so nego, duru i od slika mi e strav. :icon_conf
А, знаеш ли зошо конкретно те плашат птици? Мислам, што баш те плаши кај птиците, или не можеш да одредиш, него е само општо чувство на паника?
И било каква птица те плаши или одредени видови?
И да, како се справуваш со стравот кога искачаш надвор? Ипак нели сегде и стално има барем понекоја птица...

*знам дека личи ко испрашување, али првпат среќавам особа која се плаши од птици, па би сакала да ни кажеш нешто више за тоа. Можда и ќе ти го излечиме стравот после неколку форумски сеанси.:pipi:
 

ATG

Член од
12 декември 2008
Мислења
56
Поени од реакции
4
Па не би рекол дека имам фобија од нешто освен од несмасни „шофери“
 
Член од
8 ноември 2008
Мислења
224
Поени од реакции
2
имам страв од неколку работи, но никогаш не кревам паника и слично. Се плашам од секаков вид на инсекти, бубачки и сл. а најмногу од пајаци :nesvest:... неможам да ги смислам.


imam fobija koga sum sam kaj mene u soba pretezno pred PC, a vratata e otvorena taka da imam fobija od otvoreni vrati :)...iako zvuci glupo
и ова ми се случува, немам некој страв но секогаш сакам вратата да ми е затворена зашо све мислам некој ќе влезе во собата...:toe:
 

Спирка

Чорбаџиска Кучка
Член од
1 октомври 2008
Мислења
394
Поени од реакции
14
Имам навистина голем страв од кучиња, ама ептен голем - ако видам некое, а сум сама инстантно се јавувам кај некој. Но, сепак мојот најголем страв е помалку бизарен - не можам да погледнав кловн, а да не добијам нервен напад.
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
8
Поени од реакции
0
А, знаеш ли зошо конкретно те плашат птици? Мислам, што баш те плаши кај птиците, или не можеш да одредиш, него е само општо чувство на паника?
И било каква птица те плаши или одредени видови?
И да, како се справуваш со стравот кога искачаш надвор? Ипак нели сегде и стално има барем понекоја птица...

*знам дека личи ко испрашување, али првпат среќавам особа која се плаши од птици, па би сакала да ни кажеш нешто више за тоа. Можда и ќе ти го излечиме стравот после неколку форумски сеанси.:pipi:
Pa stravot pocna koga imav 10 godini. Sonuvav nesto povrzano so ptici, ne se sekavam tocno sto. Inaku se plasam od sekakvi ptici, duri i od vrapcinja. A vo sobata na TV nemam "Animal Planet" pretpostavuvate od koi pricini.:(
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Јас имам фобија од некои видови на скали.Пример оние што се со празен простор меѓу две скали, ми се чини ќе се слизнам и ќе се искршам:)
Исто така, во парковие како мал никогаш на оние скаличкине што се полукружни не поминав подалеку од половина.Ни ќе поминам некогаш:)
 

▒IsNoGood▒

A hell of a brainiac
Член од
8 декември 2008
Мислења
155
Поени од реакции
8
Ги гледав видеата на YouTube и не успеав да се изначудам. Фобија од праски, од кисели краставички, од кловнови, од сенф, од вода и слични рандом работи. Луѓето буквално ги фаќа хистерија кога ќе го видат предметот на нивната фобија. Вриштат, плачат, бегаат како мачка од вода. Инаку и јас до некаде имам фобија од балони. Можеби и не е фобија, ама не ги поднесувам. Мразам балони...:nesvest: Ама сепак не ме фаќа паника кога ќе ги видам. Повеќе добиван нагон да ги пукнам, само да не ги гледам.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Имам фобија ако се качам на некоја тераса на голема висина. Тогаш ми се чини дека терасата ке падне цела. А инаку од прозор можам да гледам без проблем. Само терасата проклета....
 
Член од
29 август 2008
Мислења
152
Поени од реакции
5
Od ku4inja skitnici...ne znam zosto, verojatno bidejki dosega mi se ima slu4eno 2 - 3 pati da bidam sam nekade podaleku od naselba (obi4no koga ke patuvam za skopje, na straza) da me imaat brkano mn ku4inja skitnici koi sakaat da te raskinat :S:S:S.
 

Kika-17

Trouble maker
Член од
21 декември 2008
Мислења
240
Поени од реакции
5
Имам фобија од водааа :pos2::pos2::pos2::pos2: чудно е но тоа е...мислам од вода имам фобија но на пример океан или море...
 

Lord Macedon

Етнички жител на Кајгана
Член од
12 септември 2008
Мислења
135
Поени од реакции
21
Фобија од метеори кои ги гледам на небото - нз зошто....:tapp::jaj::toe::toe::toe:
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
имам фобија од крокодили. Што е мнг смешно зошто никогаш сум немала поблизок допир со крокодил. Преплашена сум од крокодили после еден сон. Сонував како сум опкружена од два крокодила. Од тогаш секогаш кога ги гледам на тв пребледувам, и истата вечер пак сонувам крокодили. :nesvest:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom