Од што имате фобија?

Член од
18 декември 2008
Мислења
310
Поени од реакции
108
Imam uzasna fobija od zabolekari, masinite so koi gi popravaat zabite, potoa od insekti( sekakvi), od lift ( sama ne se kacuvam vo lift nikogas):toe:...
Истите се присутни и кај мене :pos2:, само јас имам уште една + од тесен простор, само што неа и од лифт некогаш можам да ги контролирам, ама другите две-НЕ
 
M

Mario Gómez

Гостин
имам фобија од широки места,кога сум на некоја нива или нешто каде што нема каде да се скријам.........
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Јас имам фобија од телефон со вибрации!
Односно кога звони и кога ќе ја слушнам вибрацијата, ми стига до мозок и ми доаѓа све да искршам, се разбира и телефонот!
:helou:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Јас имам фобија од телефон со вибрации!
Односно кога звони и кога ќе ја слушнам вибрацијата, ми стига до мозок и ми доаѓа све да искршам, се разбира и телефонот!
:helou:
фобија ти е внатрешен страв и немир, не страв од опасноста или од нешто што представува закана...

хах..дознав што ми е фобијата...не ми е од паѓање ниту пак само височина...височина и длабочина...Bathophobia
 
Член од
28 јануари 2009
Мислења
238
Поени од реакции
37
дефинитивно од змии посебно од водни змии :toe:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Јас имам фобија од телефон со вибрации!
Односно кога звони и кога ќе ја слушнам вибрацијата, ми стига до мозок и ми доаѓа све да искршам, се разбира и телефонот!
:helou:
е оваа е интересна фобија ама незнам дали има некое специфично име!
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Се плашам ако е длабоко ( в езеро ) и некој ако нешто ме чепне ме фаќа паника .... истово ми се случува и со дебели жени и педери :pipi:
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Имам фобија од земјотреси и се плашам чувството на давење....несакам да помислам како е...уфф
 
B

black angel

Гостин
klovnovi ufff i koga na nekoj mu e loso mu se povraka i slicno jas se onesvetuvam i mene mi se povraka posle
 
Член од
16 декември 2008
Мислења
391
Поени од реакции
125
Од ноќ...Многу ми е страв од темница особено ако сум сама. Ако не сум сама не обрнувам внимание, но ако сум сама умирам.
Ne spijam po cela vecer.Zaspivam duri koga ke se razdeni.Vaka sum veke 10 godini (moze i poveke).Probav da spijam i so lamba ama ne ide, samiot fakt deka e nok ne spijam.Samo sto ne se plasam ednostavno neznam ni jas sto e rabotata ama ne zaspivam.A mozam i vo planina sama da setam vo temica, ama da zaspijam dodeka ne se razdeni nema sansi.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom