Од што имате фобија?

Член од
13 септември 2007
Мислења
5.785
Поени од реакции
4.028
Аааааааааааааа и мене најмногууууу и знајш мн пати викам дома :Луѓе ако умрам јас да ми остајте мобилен со преполна батерија шо ќе држи 10тина дена в ковчег да не случајно се разбудам..знајш она-клиничка смрт.Многу случаеви има така.Посебно порано повеќе.Морничаво е ...уфффффффф
нема мрежа да ти фаќа 2 метра под земја:helou:
 

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
Јас имам фобија од поминување преку мост, било каков , а најјезиво ми е кога преминувам пеш по мост:ija:
навистина незнам зошто но се секавам како мал често имав кошмари како преминувам преку мост и секогаш кога ќе стигнев на средина мостот се распаѓаше. (најверојатно зс попаметниот попушта:kez:)
 

Ti Si

Црнец
Член од
27 јули 2008
Мислења
269
Поени од реакции
10
Од инсекти...само од инсекти!
 

shadows & smile

just a lost boy
Член од
10 февруари 2008
Мислења
291
Поени од реакции
7
Ако се соочиш со стравот т.е со фобијата и после таа ќе изчезни??
Оти јас мислам дека не?Барем кај мене.Имам фобија од тесно,висина и инсекти.Сестра ми еднаш ми рече да му се доближам на некој инсект да го допрам,да сватам дека нема потреба од страв.Имаше пајак на ѕидот,само шо ја пуштив раката за да го допрам,почнав да се потам и да ми се врти.И пак ми остана истата фобија.
То е,ако имаш фобија од нешто,со здравје да си ја носиш...јбг...
Јас не се согласувам со твоето размислување...
Јас порано имав фобија од височина...
Но одкако почнав да работам по објекти,сакал или нејќел морав да се качам на скеле...
Одкако видов дека иако сум на високо,иако ми се врти и ми се лоши сепак можам да издржам и да се спротиставам на тоа...
Почнав се почесто да се качивам по високи скали и високи склелиња...
Се навикнав на тоа и сега мака немам од високо.:toe:
Сега ми остана уште една фобија а тоа е од мали,ситни остри предмети...
Знам дека ке звучи чудно но сепак имам премногу чудно чувство кога некој мал предмет кој може да ме повреди ми дојде ви близина,мене почнува да ми се стегаат очните капаци и после некое време можно е и да ми се слоши...
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
Имам страв од самиот страв. Се плашам да се плашам:) Што фобија ќе да е тоа?:)
И имам некој подвид на хематофобија очигледно... значи не се плашам кога гледам крв, од тоа само ми се гади, ама се плашам кога ми земаат крв, и обавено се онесвестувам, па макар и да ми земаат од прст!
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
415
Поени од реакции
11
клаустрофобична сум цел живот... не можам да поднесам да сум во тесен простор!
 

RainMaker

Д Хантр
Член од
21 август 2008
Мислења
89
Поени од реакции
3
-страв ми е од лифтови,ги избегнувам колку што можам,ако сум сама се качувам по скали
-страв ми од игли,шприцеви,кога глеам некој ако го боцкаат ми се превртува нешто у стомак,кога ми ставаа вакцина пред некое време за малце ке се онесвестев:toe:
 
Член од
12 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
30
mizofobija-strav od necistotija:ija:
nozofobija-strav od bolesti voopsto:ija:
tanatofobija -strav od smrt:pop:
i uste edno -strav od kovcezi,imam ednas soneto deka sum vo kovceg 8 m pod zemja i se molev :cuc:na boga ova da bide samo son a i taka i ispadna..koa se razbudiv celata bev prepotena ... od togas imam fobija od kofceg:pop:
 
Член од
8 јуни 2008
Мислења
189
Поени од реакции
2
Па мислам дека имам фобија од мал затворен простор како и повеќето луѓе.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Ја имам страв кога сум сам во темница!
Тоа е нормално за секое мало дете!
И досега да речеме дека ги отфрлив другите стравови, а тоа ми остана, и никако да ми пројде!
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
Имам фобија од крв...поточно од земање на крв. Секогаш кога ми земаат крв, па макар тоа и да е од прст, што ич не боли, јас се препотувам и обавезно се онесвестувам!:kesa:
 

Sk girl

Not Perfect
Член од
6 јули 2008
Мислења
431
Поени од реакции
15
Imam fobija a toa definitivno e mal prostor.Znaci da se naogam vo tesen prostor na primer pomegu 2 zida zblizeni epten i samo sobira eden coek pomegu niv a primer toa sum ja ke pocnam da se gusam, osekam kako se gusam, srceto pocnuva nenormalno brzo da mi cuka, nenormalen strav osekam i gleam so pobrzo da izlezam od niv.Toa mi e uste od mala koga igravme zmurka ko deca niz maalo.Nz zaso...
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Ова ми е една од најчудните фобии во животов. На пример на угорница во некое село каде што е ептен тесно да поминува автобус и јас да сум во него. Не ми е страв, ама се ежам. Или кога се нишам на лулашка да почне да криви лево десно ауу само што помислив ми се...:pov:
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Немам никакви фобии а може и имам ама не сум ги открил иначе за најчудна фобија што сум гледал е фобија од мали краставички на една жена на Дискавери не ми се веруваше али тоа е сепак нели состојба на мозокот која не може да се контролира:toe:
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Од инсекти.. А у последно време и од улични кучиња.. И тоа ми е чудно пошо не сум се плашела до сеа.. А и куче иам.. Али у последно време а видам куче на улица или недај боже да почне да лае.. Одма ми иде на дрво да се испентарам.. И тоа само последниве 2-3 месеци и не ми се дешава стално али доста често.. Затоа ми е чудно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom