Од што имате фобија?

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.374
Поени од реакции
25.132
Имам фобија од пукање новогодишни балончиња. Поморбидно ми е и од петарда !
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
од височина. Имам позеленато на брод ко се нишав, на луна парк во Охридов,најгоре бев седната и од неколку метри височина ко видов на долу неможев да издржам:(
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Од отворен простор :nesum:
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Да се возам на чамец/педалинка.А од поголеми бродови да се возам не.Зошто:toe:
 
V

[vladimir]

Гостин
Сум гледал клипчиња со необични фобии, фобија од балони, кловнови, фобија од пенис хехехе, од кокошки, од праски, а нејсмешно од све ми е ова


фобија од краставички :pos2::pos2:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Необични фобии бе, за овие стандардните веќе има тема.
 

Benyaminn

Born To Die
Член од
5 ноември 2008
Мислења
36
Поени од реакции
1
Eve od sportistite nesto,Berkamp se plasi od visocina (nikad u zivot ne se kacil u avion),Tim Dankan od voda (2 i pol metra coek ncncnc) a najneobicno Dejvid Bekam,od neuredenost,t.e. toj ne podnesuva "mess" ,duri i proizvodite u frizider mora da bidat solidno uredeni.. :salut:
 

E_L_E_N_A

Битола,мој роден крај
Член од
27 декември 2007
Мислења
479
Поени од реакции
16
Па дефинитивно најголема фобија имам од лифтови,многу ми е страв да се возам во лифт,кога ќе влезам во лифт ме фаќа огромна паника и срцебиење и затоа секогаш одам по скали,без разлика дали зградата има 5,10,20 или 50 спрата.:)
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Па дефинитивно најголема фобија имам од лифтови,многу ми е страв да се возам во лифт,кога ќе влезам во лифт ме фаќа огромна паника и срцебиење и затоа секогаш одам по скали,без разлика дали зградата има 5,10,20 или 50 спрата.:)
Воопшто не е необична фобијата. Клаустрофобија.
Темава е за необични фобии.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Клаустрофобија, фобија од грмење, висина, длабочина се фобии кои ги има секој втор човек. Темава е за необични фобии.
Немам некоја необична фобија, но еден мој другар има фобија од кукли, мечиња и такви работи. Едноставно му е премногу страв од нив. Не сака ни да ги допре. Еднаш се сеќавам му фрлија едно мајмунче за да го премести и овој го испушти и рече повеќе да не му прават такви работи. Неговите родители велат дека уште од мал не сакал да си игра со мечињата и играчките кои му ги купувале за родендените, Нова Година, Божиќ. Му ставале мече во креветчето, тој го земал и го фрлал надвор. А детето си е сосем нормално, само што ја има оваа многу чудна фобија.
 
Член од
18 ноември 2007
Мислења
609
Поени од реакции
41
Од мал простор секогаш се чувствувам непријатно кога се возам во лифт.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom