Од што имате фобија?

HGD

Член од
16 септември 2005
Мислења
315
Поени од реакции
14
Затворен - Тесен простор....
Онака на спиење се случило да не можам да се откријам....и тоа е тоа....
Се будам и висам на нет...како идиот до 6 сабајле...

Уфффф....

Јас имам фобија од губење на pes2008. Озбилно коа губам се нервирам,грчам и гушам :nesum:
Зеро....ова би требало да значи дека си доста добар...дека ретко губиш??
Кога и да имаш потреба од Грчење , Гушење и остало....дојди...да ти напрам една на ПЕС2008
:)
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
82
Поени од реакции
2
Од змии, Струја, и љубов.......
 

Jin

Член од
17 февруари 2008
Мислења
419
Поени од реакции
20
Од змии , височина и затворен тесен простор ..
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Insekti........ od apsolutno site insekti mi e strav:tapp:
zmii....... i od niv mnogu mi e strav ..... veke dva pati zaradi niv ivotot ke go izgubev....ama:bip:
od drugo strav ......... dosega nemam pocustvuvano so znam ..... mozi ke mi tekni ke pisam:toe:
ajde :salut:
 
Член од
2 јули 2008
Мислења
109
Поени од реакции
1
Normalo e da imame fobii.Zosto site sme rasteni vo razlicni sredini,razlicni mesta od razlicni roditeli,pa seto toa predizvukalo da imame strav ili stemez kon nesto!
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Imam fobija od zmii i od duhovi. Od duhovi pak osobeno. Koga sedam na PC posle 12 se plasam nekoj da ne vidam pozadi mene. Ama sto da se pravi toa e coveckata psiha.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
Од височина.....затоа и ретко сум кај мене на тераса:)
 
D

Daftie

Гостин
Од кловнови, бубачки, жаби...има уште ама не ми текнува.
 

Benyaminn

Born To Die
Член од
5 ноември 2008
Мислења
36
Поени од реакции
1
Необична фобија

Sekoj covek ima nesto od sto mu se tresat nozete.. No koga stravot doaga od neobichni i ne sekojdnevni nesta.. e togas vredi da se spodeli so drugite...
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Ја имам фобија од провалија!Кога патувам со автобус,ако седам до прозор и гледам доле дека има висока провалија се препотувам цел!Ме пукаат флешови и почнувам да мижам!:toe:Немам поима зашто ама ете така е!Ваква ситуација ми се деси над Дубровник лани!
 
Член од
13 април 2008
Мислења
429
Поени од реакции
7
I od najmala visocina me faka vrtoglavica i panicam neznam se gubam togas i mrazam visocini ednas mi se sluci da se skocanam na most isto mrazam voda ali toa zasto ednas ke se udavev i od togas mi e strav da vlezam vo voda poveke od polovina osekam nekoe gusenje :icon_frow
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Имам фобија од висина. ако сум на некоја зграда или тераса без ограда, нешто ме тера додека се движам да се наведнувам за да го допирам подот оти мислам дека ќе скокнам :)
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Пола форум има фобија од висина.Добро сеа и ја не дека неам ама не до толку.Ја повеќе сум навинат пошто живеам на 10 ти па затоа.
Инаку иам фобија од грмење.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom