Од што имате фобија?

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Иам фобија од пајаци.
И фобија дека ќе си го изгубам телефонот(шо е веројатно и оправдана).Имаше и име за таква фобија-номофобија или така нешто...битно воа ноа..
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
како мал имав фобија од големи “нешта“....се будев од сон сонувајки дека сум многу мал а се околу мене е големо...исто иам гобија и од паѓање...страв ми е да не паднам...а од високо да гледам не ми е страв па макар и да се 1364354355664 метри....

Трипанофобија(во живот немав примнато ниту една инфузија и инекција,ама пред 1 месец многу се разболев и примив 12 инфузии за 7 дена и на крај испадна дека ми ја згрешиле дијагнозата)
оуу... јас го имам ова, ама само на инекции...и плус ако ми стават нешто преку инекција, самото мое тело го “исфрла“...нема ефект...
 

violet

<3 SwEeT DaRkNeS <3
Член од
17 јуни 2008
Мислења
99
Поени од реакции
7
Арахнофобија

треба да почнам да чувам пајаци за да ја победам :)
 

Вондерфул

Chemical love
Член од
2 јуни 2008
Мислења
251
Поени од реакции
157
Имам ненормална кинофобија т.е. кучефобија.
Мали, големи, слатки, бушави, ма какви сака нека се, се плашам од самата помисла на куче. Само шо ќе видам куче на улица и одма се здрвувам на место, срцето ме чука ненормално брзо, и многу тешко душам. Во полоши случаи ( посебно ако кучето трча или лае) врискам и ако има некој до мене, го стегам за рака, се кријам зад него и сл. Премногу ми е страв во секој миг замислувам како трча по мене, јас не можам да бегам, паѓам и ми го растргнува лицето. Ми се прават некој филмчиња в гла и мислам дека ќе умрам на место од срцев удар.
А од кај ми е та фобија, не сум сигурна ама мислам од еден гаден хорор филм шо сум гледала како мала со кучиња, и најмногу од вести. Му текнува на некој за она жената шо ја нападна куче, нешто лицето му го растргна, и после требаше да му трансплантират кожа на лицето? Одамна беше тоа го кажваја на вестите и ете уште го памтам и уште се ужаснувам. И плус баш сега пред некој ден кажваја на телевизија дека во Битола избегале домашни кучиња и напаѓале луѓе на Широк Сокак. Умрев ко го слушнав то.
Дури и ако видам некое куче на телевизија како лае и трча по некој (во една реклама има така, не ми текнува за шо е) неможам да гледам, се вртам на страна и викам.
Ептен ужасно. :(
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Јас имам фобија од губење на pes2008. Озбилно коа губам се нервирам,грчам и гушам :nesum:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
мене ме фати фобија од бродон на луна паркон:pos2:не се плашам од височини ама ко го исправи и после ко се спушташе надолу ми се чинеше дека ќе се отпревртам и цело време надолу се лизгав и ме креваја за да се испрам дан случајно тогаш излетам:vozbud:после кога слегов бледа бев ко дух да сум видела...појќе на то чудо не се качвам ни за милион денари
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.628
Поени од реакции
11.214
Ако може да се каже фобија.. Се плашам од гадни инсекти.. ако го видам во мојата соба, цел ден го осеќам на себе..
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Кај мене најголемата фобија што сум ја имал а и ќе остане да биде фобија, ќе биде од улични луди кучиња, и турбо фолкери коа се врткаат по кафани...
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
Иам голема фобија од висина. 2 спрат нека е, штом се доблишам до оградата, се тресам сиот. :nesum:
 
Ш

Шмугле

Гостин
Иам голема фобија од висина. 2 спрат нека е, штом се доблишам до оградата, се тресам сиот. :nesum:
Добар си ... сум видела случаеви и каде што при оваа фобија од височината нешто ги привлекува надоле.

Јас имам фобија од смртта. :toe:
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Иам фобија од бројот 1.. Фобија или аверзија, како да го наречам ова, не знам..
Чудно можеби е, ама... долга приказна :)
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
од потполна темнина да не можаш прст да видаш пред очите
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.784
Поени од реакции
4.023
од висина,дупки и длабока вода
 

Cyber Knight

House music
Член од
16 мај 2007
Мислења
785
Поени од реакции
186
фобија од лифтови :vozbud::vozbud: едноставно неможам да се возам у лифт:toe:
 
Член од
29 јуни 2008
Мислења
460
Поени од реакции
27
Од улични кучиња.Зошто незнам, а до ден-денес ме нема каснато куче.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom