Од кој музичар или бенд имате маичка/блуза?

Член од
19 август 2007
Мислења
53
Поени од реакции
0
Имам од Whitesnake.А има од Ac/Dc блузони во Elite ?
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
406
Поени од реакции
8
Imam 2 maici od Iron maiden,od SOAD,od deep purple i od children of bodom.Stvarno e glupo so mnogu e tesko da se najdi za kupuvanje.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Ејј кој е од Струмица што знае од кај може да купам мајци повеке во стоковната јас таму барав најдов нешто ама не доволно ако знае некој ако носи на порачка нека кажа.

Инаку да кажам што имам:
2 металика, 1 Ирон Мејден, 1 Корн .... :( барам уште ама тешко во Струмица аа ак знае некој одма нека кажува или па некој што има за продавање на СлипКнто мајчка или Пантера ?
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Луѓе ај ако некој во Скопје најде маица или блузон од Продиџи нека ме извести на профил или по п.п. за да идам да си земам еден или два :)
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Мајкл Џексон,ама стара ми е и поклон ја добив:vozbud:
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
имам пензионирани маички од златно славејче.. тиквички.. и сител бамбини... а иам ептен хардкор маици од еминем.. металика(тато ја носи мене ми е 3 броја поголема ама мене ми ја дадоја).. линкин парк (ми ја скинаа)... и уше некоја ама не ми текнуе
 

Smile=)

културно-вулгарна
Член од
13 октомври 2008
Мислења
510
Поени од реакции
27
Металика.. Ама ја носам само по дома..:toe:
 

TheSunCries

фак.......i am dead!
Член од
16 јули 2008
Мислења
194
Поени од реакции
5
2 блузона:marduk i knut,longsleeve despise you,додека маички имам доста:taint,magrudergrindX2,fXpXoX X2,demoncrats,elodea,gride,i object,guilded cradle,see you in hell,apartment 213,the now denial,оrchid,bill skins fifth,asschapel,daitro.oбично,не сакам да купувам маици или нешто,доколку немам претходно издание од бендот.плоча,цд,касета.многу ретко се случува да купам маица од бенд,претходно да немам издание.
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Имам од Металика, послужува понекогаш за спиење :)
За брзо време ќе имам и од Депеш Мод, еден другар ми вети дека ќе ми подари една од неговата колекција :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom