Од кој музичар или бенд имате маичка/блуза?

АМБРОЗИЈА

случајна минувачка
Член од
22 декември 2008
Мислења
351
Поени од реакции
74
Имам од Cannibal Corpes ,Ancient и од Sentenced подарок ми се од еден другар за да ме потсетат на времето кога активно ги слушав овие групи и драги ми се онака како спомен, не ги носам затоа што ми се широки.
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Имам од Black Sabbath од инфлуенс купена, и од Dimebag ( уникат ) од америка. :wink:
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
4 од Iron Maiden, 2 од Metallica, Helloween, Nightwish .. имам уште неколку од Pantera, Megadeth, Morothead шо знам уште шо али неможам да ги најдам, не ми текнуе кај ги имам збутано ..
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Иам од Cradle of Filth , Dedicated for Life , Metallica , SmuT .... Толку ќе да се ...
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Осум маици од KISS, една од Opeth и една од Slayer... За жал сите други шо ги имав ги надраснав...

Некој да не мојт да ми кажит кај имат во СК поточно маици со рок/метал тематики, освен во Метал шопот?
 
D

Daftie

Гостин
Осум маици од KISS, една од Opeth и една од Slayer... За жал сите други шо ги имав ги надраснав...

Некој да не мојт да ми кажит кај имат во СК поточно маици со рок/метал тематики, освен во Метал шопот?
Порано имаше во Мартинс во Порта Влае, сега тоа Мартинс е затворено, евентуално ако постои уште Мартинсот во ГТЦ најдолу. Но, не се многу квалитетни, нешто како тие што ги продаваат по Охрид за 350 летно време, а и во цената се тука негде. Во Influence се поскапи, ама поквалитетни.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
2металика, 1 мерлин менсон, 2 од албумот painkiller!
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
имам една од The Rolling Stones... ја пиши назад цела турнеја во Америка од 1989 година...
татко ми ми ја подари :):)
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
...Katatonia, Depeche Mode, Evanescnce, Iron Maiden, Orphaned Land...и сите ми се од концерти :се_фали:..:pos:
 

Џ.

Ќутам на различни теми!
Член од
14 јули 2007
Мислења
868
Поени од реакции
183
Сега не носам такви маици, порано имав разни маици од Iron Maiden.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Блуза неам :), а имам маица од Ред хот чили пеперс.Сега барам од ГНР
 

Kajgana Shop

На врв Bottom