Од кој мобилен телефон до сега сте биле најзадоволни?

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Nokia 3310.

Тој ми беше првиот телефон, и навистина немаше некоја особена причина за да го сменам, освен можеби тоа што веќе при крајот веќе и батеријата ослабна. Можев да го решам тој проблем со нова батерија, ама едноставно сакав да сум “во чекор со времето“ со телефони со дисплеи во боја, па затоа купив Motorola E398.

Е тој телефон нервите ми ги искина, повеќе пати се расипуваше и сеуште се расипува така одвреме-навреме, ми зафркна две мемориски картички, слушалките исто така, батеријата дотрае, купив нова, и со неа истото се случи. Меѓутоа и покрај тоа, многу сум поврзан со него :pos: Сите ми викаат да купам нов ама јас не можам да се одделам од овој :pos:

Батеријата не ми трае ни пола ден, и има обичај да се заклучува сам и да не можам да го отклучам или да го листа менито сам :pos: Уште да фати да врти броеви :pos:

Често кога ми се расипува на подолго време, одам back in time со Nokia-та која сеуште добро служи.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Motorola c650 и SonyEricsson w580i
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Овој што го имам сега, СЕ К750и.
 
S

Sasha

Гостин
Da se osvezi starava tema ;) Mobilen od koj najmnogu sum bila zadovolna e Lg gt540
 
Член од
12 декември 2009
Мислења
161
Поени од реакции
69
Најзадоволен од W810i уште работи само батеријата му е премного слаба.Од него имам 19 237 пораки испратено и повише од 500 саати разговор.Треба да му купим нова батерија и да га откодирам од Т-мобиле за да можем пак да га користим :D sony-ericsson.jpg
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
Nokia сите модели што сум ги имал досега биле топ.
Она што не ми е јасно зашто ги мењате телефоните ако сте задоволни од нив?
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.334
Поени од реакции
57.901
Од Нокиа 3310. Во времето кога не многу луѓе имаа мобилен, кога ќе го извадев тоа чудо на маса келнерите ми се обраќаа со Господине. Сега имам смартфон и никој не ме ебе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom