Од кое парче козметика никогаш не би се откажале?

Од кое парче козметика никогаш не би се откажале?


  • Вкупно гласачи
    114
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Пудра, маскара и сјај за усни. Без овие три не можам...без другите ќе се снајдам.:pipi:
 

mz.LoVeLy

patience...
Член од
16 февруари 2008
Мислења
158
Поени од реакции
5
од црно моливче за очи мислам дека никогаш не би се откажала и лабело а другите работи не ми се толку неопходни,речиси и не ги користам,многу ретко
 
Член од
21 февруари 2008
Мислења
9
Поени од реакции
0
МАСКАРА!!
никад не би се откажала од добра квалитетна маскара која ми е најбитна од целокупниот make-up! ништо не праиш ако немаш опасен поглед- џабе шминкање!
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Сега за сега, пудра, маскара и моливче.
Тие три работи ми се секојдневни и мислам дека не би се откажала од нив, освен ако од некои јаки причини морам. :helou:
 

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
Искрено ако поубаво размислам.. не би можела без кремче за лице и за раце... :pardon:
Ако бирам од горенаведените.. би одбрала маскара. Иако можам без неа.
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Не може за се' да гласам? :icon_lol:
 

МаРтиНче

Ќотекот од рајот е излезен.
Член од
15 ноември 2007
Мислења
15
Поени од реакции
0
Дефинитивно од сјај за усни не би можела да се откажам. Другите работи се лесно занемарливи.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Пудра... посебно ако имам подочњаци до колена.:)
 
Член од
2 април 2007
Мислења
96
Поени од реакции
12
Дефинитивно од маскара и од сјај за усни!
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Пудра, маскара и сјај за усни (или лабело, сеедно). Еднаш ми се случи да немам пудра, а маскарата сестра ми ја загубила негде и не можев да се нашминкам и збеснав. Зато сега по 2 работи си купвам за да не ми се деси пак истово. :hihihi:
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Маскара. Се`, се`, се` друго ама ич не ми треба. Секако не се зашминкувам за озбилно, може црно да нашлакам на очичките и тоа е. Ако сум на лева нога станата и устата, ете. И онака никакви бои не ми стојат, шо ќе комбинирам сенки и сјаеви. Краток е животов. :icon_lol:
 

Мармеладова

Tale of the inexpressible
Член од
21 април 2006
Мислења
1.743
Поени од реакции
184
Само тоник за лице ми е најпотребен, све друго си иде на ред и без сите овие дрангулии.
Мада најчесто од декоративна козметика користам само моливче за очи, сјај за усни поќе ради заштита и маскара зашо имам многу убави клепки:pipi:
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Од пудрата... Не дека имам некоја потреба да ја ставам ама ете.. Мислам дека тенот ми е поубав кога ќе имам ставено.
Гледам на анкетава дека неможете без сјај, ептен ми е чудно... Ја па само лабело ставам...
:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom