Од кого имате дрес ?

Член од
14 јули 2008
Мислења
35
Поени од реакции
0
Од Henry (Арсенал) се разбира..Ама бидејќи сум женско ми е голем малку дресот ама нема врска..Си го обожавам..
 
Член од
26 јули 2007
Мислења
105
Поени од реакции
2
Сите овие, плус еден постар од Р. Ирска и уште еден од Р. Ирска од Италија 1990 е на пат наваму :P








 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Iam cetiri dresa od Liverpool.Od Owen,Fowler,Gerrard i Torres.Iam i od Lazio od Mihajlovic.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Бекам (Манчестер)
Бекам (Англија)
Фиго (Реал)
овие три, ми биле поклон, не дека сум ги сакал!
иначе, имам еден од Репрезентација 2 за мал фудбал без бројки и тимови, и најновиот, ми стигна пред 4-5 дена, од Манчестер без број и име!
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Имам дрес од Македонската репрезентација без име. Го носам на Градски секогаш кога игра Македонија. Други немам бидејќи нема каде да купам оригинали, а и немам каде да ги носам. Кога би отишла во некој од европскиве градови, пред да одам да гледам натпревар во живо, обавезно би си купила оригинален дрес (од тимот за кој навивам се разбира :)).
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Od Ronaldinho vo MILAN uspeav da najdam sea koa bev na odmor i bez razmilsuvanje go kupiv...mn e dobar 80ka:smir:
 

Massimo Moratti

engin90
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
156
Suker(Hrvatska),Salihamidzic(B.Munchen), Emre (Inter),H.Sukur(Galatasaray),Adriano (inter .. ama mi izgori:(
 
D

DeviL_32`

Гостин
имам два дреса од Виери (Од Интер и Милан), имам и од Бекам,Дел Пјеро,Шевченко,Савиола,Роналдо,Роберто Карлос,Овен и други...

А Неиспечатени имам од Милан и Јувентус... Мафијо иам цел плакар дресови ама тука ги кажав ониа најмногу шо ги носам :drk:
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Страсен колекционер сум, на дресови...
Имам 4 од Милан
имам 2 од Барселона
3 од македонска репрезентација
Рапид Виена
Ајакс
Франција
Холандија
2 од Италија
Данска, Реал Мадрид, и уште многу други само мајка ми ги даде едно десетина во дом:( ке ја убиев:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom