Од виртуелност во реалност ( ЖУРКА НА 28 МАЈ ВО СКОПЈЕ)

Статус
Затворена за нови мислења.

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Море Дивајн, море, да си ми тука, ваква ко што си.

Море се зезам, пиши што ти е гајле.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
:lol: :lol: :lol: More da sum ti tuka glava ke te zaboli ... mislam ako bi ti zborela kolku sto ke pisam :lol: :lol: :P
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
не знам кој појке збори. Туку немај гајле, ти збори, ја да ти гледам убаото ти лице ем белата ти снага. Хмммм....
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Добро. Значи дваесосмица саботна. Да се фрлиме у организација, зашо нема многу време, а ако вака почнете да ми мрчите за свадби, матурски, бабојебсјтва и сл, ќе останеме на резервација за две и пол особи у Љуц.
Ај, тражите чаре да доете. Ќе пишеме оправдања, ќе наоѓаме кревети, па шо вика Дувајдер и баби у креветите, ако треба.
Уствари шо баби ќе бараме, еве су ја, шо фино. Од геронтолошки аспекат, испуњавам пропозиции. :)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Бабек, њамај гаље, еве ја велам во сабота, 28 мај, носам скопско или рефусон Горско, туку после 1900 да мозам да се вратам од свадба на раат, кажете каде?
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Jas sum so FortunE, ke ve druzam na leto, ne sum na svadba samo nemozam od rabota nikako :( A ke patam, ako me opravduva toa, deka prva sum za vakvi setnji i druzbi :lol: :lol: :wink:
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
divine напиша:
Jas sum so FortunE, ke ve druzam na leto, ne sum na svadba samo nemozam od rabota nikako :( A ke patam, ako me opravduva toa, deka prva sum za vakvi setnji i druzbi :lol: :lol: :wink:
Абе дај најди некој да те мења. Имаш недела дена. Директива е у прашање, не се шали жено :wink:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Eve jas ke ja menuvam ako saka :D :D
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Divider напиша:
Бабек, њамај гаље, еве ја велам во сабота, 28 мај, носам скопско или рефусон Горско, туку после 1900 да мозам да се вратам од свадба на раат, кажете каде?
Ај, ај, ти напраен ќе доеш. Да си ја фатам работата и ја со време у сабота поранко.
За место значи....чекаме конкретен предлог - и го прифаќаме.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Доваѓај мор, како без тебе. Кој знае, може и ќе легниш некој од нас, па срце да ни остани изгорено.

Ацева, ај ти ко жена, натерај то женишчана да доваѓаат.

кажувајте каде и у колку саат
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Divider напиша:
Доваѓај мор, како без тебе. Кој знае, може и ќе легниш некој од нас, па срце да ни остани изгорено.
Ako se odnesuvashe ova na mene... Vekje rekov deka nema da mozam da dojdam, a mnogu bi sakala...
A ne goram srcinja jas :D Zal mi e sepak :D
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Штета, на обете се однесуваше. нема везе. летово ќе дојдам да ве гледам, згодни, во купаќи, со тангици....хммммм...убајни!
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
FortunE напиша:
Divider напиша:
Доваѓај мор, како без тебе. Кој знае, може и ќе легниш некој од нас, па срце да ни остани изгорено.
Ako se odnesuvashe ova na mene... Vekje rekov deka nema da mozam da dojdam, a mnogu bi sakala...
A ne goram srcinja jas :D Zal mi e sepak :D
Ти рече дека моеш да ја мењаш Дивајн. Знаши она доаѓа. Тебе ќе те мења една моја друшка од Охрид. Значи и ти доаѓаш. Мажот на другарка ми е таксиста и ќе ве тури и тебе и Дивајн и кој уш треба и ќе ве довезе наваму. Друг проблем има? Нема. Се глеаме у сабота. Само кажите кај треба да се појави Биљана - другарка ми.
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Brada pustiv dur se dogovorite:)))
Ajde toa malce poespeditivno ke ve molam:))
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Тоооо, АцеВА, ТООО!! Ете, гледате дека са све има решение. Речено, сторено. Ацева, имаш од мене пијачки, не една ами појќе!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom