Од виртуелност во реалност ( ЖУРКА НА 28 МАЈ ВО СКОПЈЕ)

Статус
Затворена за нови мислења.

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Aceva напиша:
Ти рече дека моеш да ја мењаш Дивајн. Знаши она доаѓа. Тебе ќе те мења една моја друшка од Охрид. Значи и ти доаѓаш. Мажот на другарка ми е таксиста и ќе ве тури и тебе и Дивајн и кој уш треба и ќе ве довезе наваму. Друг проблем има? Нема. Се глеаме у сабота. Само кажите кај треба да се појави Биљана - другарка ми.
Ima problem :D Problemot e shto nema da moze da me zameni :( Ne deka sum nezamenliva :D , tuku zatoa shto nema da moze da se snajde i gazdata nema da dozvoli :D
I drug problem ima... :D Ako dojdam jas, koj ke ja zameni Divine, za da dojde i taa? :D :D Ili imash drugarka struzanka? :D
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Aceva напиша:
FortunE напиша:
Divider напиша:
Доваѓај мор, како без тебе. Кој знае, може и ќе легниш некој од нас, па срце да ни остани изгорено.
Ako se odnesuvashe ova na mene... Vekje rekov deka nema da mozam da dojdam, a mnogu bi sakala...
A ne goram srcinja jas :D Zal mi e sepak :D
Ти рече дека моеш да ја мењаш Дивајн. Знаши она доаѓа. Тебе ќе те мења една моја друшка од Охрид. Значи и ти доаѓаш. Мажот на другарка ми е таксиста и ќе ве тури и тебе и Дивајн и кој уш треба и ќе ве довезе наваму. Друг проблем има? Нема. Се глеаме у сабота. Само кажите кај треба да се појави Биљана - другарка ми.
Аи, Форчун, ако можеш да ја мењаш Дивајн, значи има кој да те мења тебе во Охрид, а таа на Ацева ќе ја мења Дивајн, таксистот ќе ве довезе и врати. решен проблем, не бегај сега кога ти се нуди решение за луда и незаборавна забава.
Нели Ацева, се сложуваш!!
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Abe, ako e na eden den jas ke mozam da dojdam, ama ke se fati naredniot den nekako za vrakanje ... taka nemozam, a deka ne e blisku sto ke napravam ako dojdam sabalje a si odam porucek? Dzabe patot ... zatoa Ohrid na primer mi odgovara, eve go kade e :lol: A fortune neka ne se vadi ima miljarda koleski so mozat da ja zamenat ... odi FortunE za dvete nas! :lol: :lol: :P I ne zborite poveke krivo mi e! :x
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Дојдииииииии и тииииииииииии Дивајннннннн. Ај сеа. Кај работиш што не можеш да најдеш замена? За се има решение, само ако се сака. Еве ја сакам, па сакај и ти. заедно, со позитивна енергија, се може.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
divine напиша:
Abe, ako e na eden den jas ke mozam da dojdam, ama ke se fati naredniot den nekako za vrakanje ... taka nemozam, a deka ne e blisku sto ke napravam ako dojdam sabalje a si odam porucek? Dzabe patot ... zatoa Ohrid na primer mi odgovara, eve go kade e :lol: A fortune neka ne se vadi ima miljarda koleski so mozat da ja zamenat ... odi FortunE za dvete nas! :lol: :lol: :P I ne zborite poveke krivo mi e! :x
I ti imash kolega koj moze da te smeni :D :D :D
A jas nemam koleshki koi ke me smenat, zatoa shto sega e na red tretata da odi na odmor edna nedela :( Bashka losha smena imam i ne mi e izvodlivo da odam, ne mozam nikako da iskombiniram :(
Za patuvanje ne e problem, edinstveno na rabota shto sum e prechka... A bez Divine ne idam :D Zatoa ke ve chekame tuka site, ne samo jas i Divine :D
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Ne zborite poveke vi rekov krivo mi e od sega :( Nemozam dva dena ... a eden dzabe patot i kraj ... letovo ke nadomestime! Ajde dogovarajte si mesto ... jas iako ne idam vi predlagam preku den vo park da se rastrckate, deka ako ste mnogu kaj ke ve sobere na drugo mesto ... moze i na vodno nekade, ama sigurno nema site da imaat prevoz :wink: :lol:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ќе се разнесеме наоколу, немај гајле. размисли.
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Divider напиша:
Дојдииииииии и тииииииииииии Дивајннннннн. Ај сеа. Кај работиш што не можеш да најдеш замена? За се има решение, само ако се сака. Еве ја сакам, па сакај и ти. заедно, со позитивна енергија, се може.
Значи Дивајн, мене да ме молеше некој вака, отаде светот ќе отидев. За Фиџи ќе ја фатев, у сред Менхетн кај шо не се пуши ќе издржев, па стварно па. Дајте тоа црнодримскиот слив таму организирајте се и немој да ви падне на крај на памет опција за недоаѓање, нејќу више да дискутирам.
Еве, осеќам како ми растат брциве уште поише од љутина.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Стварно, доаѓаааааааааајтееееееееееее, како можит без вас. јас сум утредента на свадба и тоа у Св. Николе, па у Велес у кафана. Значи сјебан ќе одам, капнат уморен. Миослев била сабота, ама недела била, еве сеа ми донесоа поканата. Можете на еден ден да дојдете, жо сеа зезате, доаѓајтееееееееееееееееее, плиииизззззззз!!!
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Am mene mi e poveke krivo ... osobeno sto jas otkazuvam, a se treskav deka drugi nema da idaat ... Aj ako najdam nekoj raspolozen so kola da naminime ... podrugo e, ke moze i vecerta da se vratime pokasno ... So avtobusive zaebano e ... terajte vie, jas ke vidam ... :wink:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Hmmmmm ... Eko ke me ubie za ova, ama jebi ga ... eve toj ako se pokrene da idame, togas ke idame ... e sega neznam ... eve go ke vidi pa ke kaze ... so nego od sega pregovarajte :lol: :lol: :P
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
divine напиша:
Am mene mi e poveke krivo ... osobeno sto jas otkazuvam, a se treskav deka drugi nema da idaat ... Aj ako najdam nekoj raspolozen so kola da naminime ... podrugo e, ke moze i vecerta da se vratime pokasno ... So avtobusive zaebano e ... terajte vie, jas ke vidam ... :wink:
I da odish... :D Ete zamisli da ne odish, kolku ke ti bide dosadno na rabota, bidejki site ke bidat na zurka, a ti na rabota... :( Te ubediv? :D
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
А мор, нели на Ацева таксистот ќе ве донесе навак, ваљда може и да ве врати, ако неќе најдеме некој, вие само дојдете.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Jas ne go svativ ozbilno toa, i sekako nema da prifatam ... nego ako doajga Eko, plus uste eden clen na zurkata a i mame mu site zeni gi znae tuka ... po nema da mi e sram ... deka jas licno ne poznavam mnogu :lol: :wink:
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
divine напиша:
Hmmmmm ... Eko ke me ubie za ova, ama jebi ga ... eve toj ako se pokrene da idame, togas ke idame ... e sega neznam ... eve go ke vidi pa ke kaze ... so nego od sega pregovarajte :lol: :lol: :P
Кој ќе те убие? Да чујам? Па нема више муабет. Нели се договоривме дека човекот ми дужи кругче, репутација и десет кондома :lol: :lol: :lol:
Не, озбилно сеа, стварно немате проблем со превоз и со мижење, ќе се организираме во стрелци, ајде пакујте гаќите.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom