Од виртуелност во реалност ( ЖУРКА НА 28 МАЈ ВО СКОПЈЕ)

Статус
Затворена за нови мислења.

RaGeAnGeL

KiCk AsS
Член од
23 јануари 2005
Мислења
930
Поени од реакции
7
ah be sonce.....od togash baba ko tinejdzerka se ponasha cuti aman na maka ne klade...ostaj to...od ko dojdov jas usa toj pak ojde doma da spie....ej zamilsi .....zad grb si kopace oci so nea
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.871
Поени од реакции
10.323
RaGeAnGeL напиша:
ah be sonce.....od togash baba ko tinejdzerka se ponasha cuti aman na maka ne klade...ostaj to...od ko dojdov jas usa toj pak ojde doma da spie....ej zamilsi .....zad grb si kopace oci so nea
Јас разбрав та го викнала..колку е точно не знам! :shock:
 

RaGeAnGeL

KiCk AsS
Член од
23 јануари 2005
Мислења
930
Поени од реакции
7
hah?jas za ova prv pat slusham....c.c.c.c.c.c. ti vikam jas zad grb be src ....svashta!!!!!!!!
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
divine напиша:
Koristete sega, me najdovte sama tuka i ke me zaebavate ... ke vidite ko ke ve procitaat drugite od navamu :lol: :lol: :P Inace od start jas ne ke mozam da ve druzam, daj tamu slikajte se full da ve gledam posle :shock: :wink:
Nam ke ni ostane da gledame samo sliki (ako se smiluvaat na nas), ama da znaesh deka nema da imaat vreme za sliki, ke se zurkaat i nema da im tekne na drugite... Taka da, ne se nadevaj voopshto na toa :(
Ama ako... ke baraat tie letovo da se povtori toa i vo Ohrid, ama togash nie ke im kazeme NE! :D :D :D
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Aj бе не заебавајте, првин Скопје, ќе дојдете и вие стружанки и охриѓанки, па која со кого ќе спие ќе се договориме, а потоа во Охрид, летово. нема проблем. важно да се договориме. рејџ, ако треба на Сторм јас ќе му ја дадам баба ми, ама дали ќе може да ја издржи, Го умре дедо ми таа аспида, па да не го умре и него.

Туку 28 мај не можам на свадба сум да му еам маката, ама давајте термини луѓе, давајте. Туку што јадам бурек и јас, свадбата ми е преку ден, па до вечерта ќе се ослободам.

Дајте термин, многу сме, ќе мора некако сите по нешто да жртвуваме.

Еве 28 мај. Другите што мислите?
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Пу заборајв. Рејџ, мор, кога доваѓаш накај милата ни татковина?
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
:? :( :? :( Epa nie koi sme "dolu" i koi ne mozeme da dojdeme, ke ve chekame letovo... Samo nemojte da se izmorite na 28mi, pa da kazete nemame sila da se zurkame :D
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Зш мор да немојте да дојте? Фаќај реисо и наваму. Освен ако не ти е страв случајно да не се опиеш и легниш врз некого? Немај гајле, никому нема да му кажеме, само ќе напишеме на сеир!

Нвистина, зошто да не можете да дојдете? Ене кај е Скопје/Охрид/Струга. Мала е Македонија, за 3 саата си од еден крај на друг.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Зш мор да немојте да дојте? Фаќај реисо и наваму. Освен ако не ти е страв случајно да не се опиеш и легниш врз некого? Немај гајле, никому нема да му кажеме, само ќе напишеме на сеир!
:D :D :D :D :D :D
Ne se plasham jas od tie raboti, zatoa shto znam deka nema da gi napravam :D Koga ke se opijam sum losha i samo zboruvam :D Ne velam deka ne mi doagja da legnam vrz nekogo, no poubavo si pominuvam koga ja trgnam taa misla od glava :D :D
Нвистина, зошто да не можете да дојдете? Ене кај е Скопје/Охрид/Струга. Мала е Македонија, за 3 саата си од еден крај на друг
Ne e problem patuvanjeto i oddalechenosta od Ohrid do Skopje :D Naviknata sum da patuvam :D Problem e shto povekjeto sme so obvrski na rabota i slichno :D I ne sme malce od tuka shto sme, pa da uspeeme da se pogodime so slobodno vreme i bash vo isto vreme :D
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Сабота бе бејб, сабота, ваљда не сте сите на работа во сабота, плус, земете слободен ден. Зарем не вредиме за толку. Хехехе, се шалам. пробајте ако можете да најдете време и слободно од работа. баш би било убаво. Штета ако не успеете бидејки навистина, вака форумски да се организира нешто е тешко од фактот што сите сме расштркани насекаде и таква организација, освен ако не се планира со месеци, па секој да земе од работа по некој слободен ден, или дел од одмор, многу тешко, особено вака ад хок. Ама обидете се. Ако не успеете, штета, летово кај вас, но, за тоа ќе треба солидна организација бидејки, знаејки се себе, веројатно и другите исто така, ќе сакаат ваму-таму по одмори, па повторно да не ја утнеме работава.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Сабота бе бејб, сабота, ваљда не сте сите на работа во сабота, плус, земете слободен ден. Зарем не вредиме за толку. Хехехе, се шалам. пробајте ако можете да најдете време и слободно од работа.
Pa ne site, no nekoi sme na rabota i vo sabota :D A jas konkretno ne mozam da zemam sloboden den, zatoa shto ke imam slobodna nedela od 30ti maj :( Sekako deka site vredite, no ne e izvodlivo :(
Штета ако не успеете бидејки навистина, вака форумски да се организира нешто е тешко од фактот што сите сме расштркани насекаде и таква организација, освен ако не се планира со месеци, па секој да земе од работа по некој слободен ден, или дел од одмор, многу тешко, особено вака ад хок.
Mnogu naednash vi tekna za vakvo neshto :D Od "apansas" po nashki :D Zatoa e dobro da pochneme da se organizirame ushte od sega za letovo... Bashka, togash ke dojdat i onie koi ne ziveat po cela godina vo Mk i barem celosni ke bideme :D
Vie sekako i bez nas ke si pominete ubavo, a da se nadevame deka ke bide mozno nekako da se izvede so odmorite... samo e potrebna dobra organizacija so vreme :D
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ок, еве, мисли му ја и ти, па почни да не организираш. верувај дека ќе се придружиме сите во тоа. термини, времиња, и слично. А за провод, немај гајле, ќе пуштиме слики од генералката, со тоа што некој друг ќе мора да најде камера. мене ми ја дршија во Холандија ден пред враќање заедно со пасошот. така и ми треба кога паѓам на лепо женско, па оставам ствари кај таквите чупи и не им ги чувам после чантите, па крадат.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Ок, еве, мисли му ја и ти, па почни да не организираш. верувај дека ќе се придружиме сите во тоа. термини, времиња, и слично.
Bidejki vie go kazavte terminot za vo Skopje, ke ostavime nie kako dobri domakjini da si kazat gostite koga sakaat da dojdat :D :D :D (Samo se shalev, ne sakav da kazam deka vie ste loshite :D ) Imajte vie zelba, se drugo ostanuva na razbiranje i dobra strategija :D
А за провод, немај гајле, ќе пуштиме слики од генералката, со тоа што некој друг ќе мора да најде камера. мене ми ја дршија во Холандија ден пред враќање заедно со пасошот.
Sigurna sum deka ke izvadite interesni slikichki tuka na Kajgana, a moze i nekoe klipche, za poblisku da ja dolovime atmosferata :D
така и ми треба кога паѓам на лепо женско, па оставам ствари кај таквите чупи и не им ги чувам после чантите, па крадат.
:D :D :D Um za drug pat... ama dzabe, toa ke si ostane i pak ke napravish taka :D
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Znam, znam, ne sum jas kriv. Sto da pravam, takov sum.
Tuku, vazi, ke slikame, klipcinja i sve. Posle da gledate, a okolu komplet guljaaaama party tam okolu O'ridcko ke se dogovorime sovreme.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Lele ama ste se razvrzale od sabalje papapapapa... vcera jas bev takva denes vie, nemozam da ve docitam alooo :lol: Ama ako nemozam da ve sopram (a nemozam) ke vi se pridruzam ... ke praam uste 100 posta i denes :lol: :lol: :wink:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom