Одмазда за неверство?!

Член од
27 јуни 2007
Мислења
176
Поени од реакции
49
колку незрело размислување!изгледа е само за луѓе кои сакаат да бидат квит! :nenene:
LONELY ANGEL напиша:
A toa nema sansi, zosto ako sakam da napravam nesto so nekogo ke bide zosto jas sakam a ne za odmazda.
I plus zosto da si ja simnuvam svojata cena i da pravam nekoi takvi ocajnicki potezi.
Ne vredi, a i kako sto kazav Bolkata koja ke ja cuvstvuvas ako te izneverile ke ostane ista bez razlika posle toa so kolku luge ke se istrosis samata sebe...
многу филмови гледање,постов научна фантастика,свака част ако можеш да продолжиш со партнер кој те изневерува,или стави крај или не се замарај воопшто


Bas super sto imate odgovori na mojot post, toa me raduva, znaci budi cuvstva:smir:

No lugje, nemojte da bidete tolku seriozni, nadevajte se deka nikogas nema da vi se sluci da ve izneveri partnerot so koj ste vo vrska ili brak (znaci ne samo prolazna avantura) i zasto odnapred krsite glava sto bi bilo ponatamu i kako bi reagirale na toa. Nemojte premnogu da se zamarate za toa dali ve izneveruva i da si pravite situacii vo glava kako bi bilo ako bi ve izneveril zatoa sto toa pravi pogloga za nedoverba i za kavgi i na kraj moze da ispadne nekoj stvarno da ve izneveri zatoa sto vie taka i taka nikogas ne ste mu poklonile doverba. Ete toa e moeto mislenje (ozbilno) na ovaa tema. Ne se zamaram so raboti odnapred, kako bese onaa starata pogovorka "Na neroden Petko kapa mu kroi", ednostavno sakam da uzivam vo momentot bez da se preoptovaruvam so gluposti a sta bi bilo kad bi bilo ostavam za drugi.

Me nateravte sega i seriozna da bidam, braos:helou:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Ќе и се одмаздам со тоа што ќе ја отерам у к*рац!!!

Нема да се замарам, ќе си терам понатаму со животот ...
 
С

Сатори

Гостин
Видовме каква беше разврската околу бракот на Роман Абрамович.Сега неговата бивша сопруга за одмазда го купува "Арсенал" и изјавила дека последните години од бракот со Роман и биле здодевни во секој поглед па дури и во кревет , па сега планирала да го поправи тоа.

Како вие би се одмаздиле за неверство?
Нема начин на некој да му се одмаздиш за неверство.
Што?
Ќе го изневериш и ти него?
Па со тоа само ја валкаш сопствената личност зошто изневеруваш под принуда и „наводна“ потреба на некој за нешто да му вратиш.
Освен тоа, ако по толку време поминато заедно, некој да ме изневери, значи ништо од моја страна не му е битно, за да го боли на било каков начин моето давање на некој друг.
Да продолжиш понатаму е најдобра верзија, тешко кој ја пректикува, но сепак е.
Рамнодушноста боли повеќе од омразата.
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Јас не би се одмаздувала, на тој начин би паднала многу ниско.Ќе го отерам у п.м. и не се замарам.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Нема начин на некој да му се одмаздиш за неверство.
Што?

Ќе го изневериш и ти него?
Па со тоа само ја валкаш сопствената личност зошто изневеруваш под принуда и „наводна“ потреба на некој за нешто да му вратиш.
Освен тоа, ако по толку време поминато заедно, некој да ме изневери, значи ништо од моја страна не му е битно, за да го боли на било каков начин моето давање на некој друг.
Да продолжиш понатаму е најдобра верзија, тешко кој ја пректикува, но сепак е.
Рамнодушноста боли повеќе од омразата.
Можеш да му вратиш со тоа што ќе му ја уништиш наредната врска.Не мора да играш на негова карта(изневерување).
Ако некој се дрзнал да те изневери и ако не му значи повеќе вашата врска,ни рамнодушност,ни ништо нема да го боли.
Не практикувам одмазда,не сум одмаздољубиво суштество.Тие што ме повредиле ги бришам од листата и не се замарам со нив ниту пак со кроење планови како да им вратам зашто ни тоа не го заслужуваат.:)
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Нема шанси да вратам со истата работа. Така само би продолжиле со истата игра и ништо повеќе од врската.
Незнам дали и на кој начин би се одмаздила, немам размислувано, зошто ми се нема случено, но зависи од ситуацијата.
Знам само дека нема шанси да бидам со некој само за да му вратам на бившиот или сегашниот.
 
С

Сатори

Гостин
Можеш да му вратиш со тоа што ќе му ја уништиш наредната врска.Не мора да играш на негова карта(изневерување).
Ако некој се дрзнал да те изневери и ако не му значи повеќе вашата врска,ни рамнодушност,ни ништо нема да го боли.
Не практикувам одмазда,не сум одмаздољубиво суштество.Тие што ме повредиле ги бришам од листата и не се замарам со нив ниту пак со кроење планови како да им вратам зашто ни тоа не го заслужуваат.:)
Никогаш на прво место не се врзувам со некој на долг временски период, така да ... изневерувањето е работа која само ќе ми даде тикет за нова врска.
Да се понижувам да уништувам нечија врска...никогаш.
Не ми дозволува прво егото, па потоа цел мој ментален склоп кој се гади од такви ствари.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Никогаш на прво место не се врзувам со некој на долг временски период, така да ... изневерувањето е работа која само ќе ми даде тикет за нова врска.
Да се понижувам да уништувам нечија врска...никогаш.
Не ми дозволува прво егото, па потоа цел мој ментален склоп кој се гади од такви ствари.
Зборот ми беше...
Ти имаше спомнато дека ти е крајно ниско и ти да го изневериш,јас само сакав да кажам дека има и други начини и дека може на друга карта да играш,па тоа прво ми падна на памет.:smir:
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Прво ако ме изневери нема потреба за понатамошна комуникација помеѓу нас двајца. Што значи дека тука завршуваат сите контакти и допирни точки со него.
Одмазда за ваква работа е нешто премногу ниско и воопшто не ни помислувам на таа опција. Плус глупаво е да се одмаздуваш на некој кој не се интересира за тебе и твоите чувства.
 
С

Сатори

Гостин
Зборот ми беше...
Ти имаше спомнато дека ти е крајно ниско и ти да го изневериш,јас само сакав да кажам дека има и други начини и дека може на друга карта да играш,па тоа прво ми падна на памет.:smir:
Ок е.:back:
Јас сум ти вечен поборник за слобода, затоа, не за др.:kesa:
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Odmazda ... vruka pegla samo !

Abe deca ... odmazda ne cini , samo ke si nastetite na sebe . Toj koj vi zgresil i taka i taka nema da ja oseti bidejki ne ni osekal nisto sprema vas stom ve izneveril ... A VIE STE DOZNALE

Taka da ... zaborav najbolja odmazda
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Bas super sto imate odgovori na mojot post, toa me raduva, znaci budi cuvstva:smir:

No lugje, nemojte da bidete tolku seriozni, nadevajte se deka nikogas nema da vi se sluci da ve izneveri partnerot so koj ste vo vrska ili brak (znaci ne samo prolazna avantura) i zasto odnapred krsite glava sto bi bilo ponatamu i kako bi reagirale na toa. Nemojte premnogu da se zamarate za toa dali ve izneveruva i da si pravite situacii vo glava kako bi bilo ako bi ve izneveril zatoa sto toa pravi pogloga za nedoverba i za kavgi i na kraj moze da ispadne nekoj stvarno da ve izneveri zatoa sto vie taka i taka nikogas ne ste mu poklonile doverba. Ete toa e moeto mislenje (ozbilno) na ovaa tema. Ne se zamaram so raboti odnapred, kako bese onaa starata pogovorka "Na neroden Petko kapa mu kroi", ednostavno sakam da uzivam vo momentot bez da se preoptovaruvam so gluposti a sta bi bilo kad bi bilo ostavam za drugi.

Me nateravte sega i seriozna da bidam, braos:helou:
Никогаш не си правам ситуации пред време,муабетот беше што ако те изневери,значи не би простил и не би и се вратил а ова болдов би го правел доколку и простам и доколку започнам отпочеток врска со неа,така да нема иднина со такви црни мисли после неверство,ставаш крај и пријатно
Можеш да му вратиш со тоа што ќе му ја уништиш наредната врска.Не мора да играш на негова карта(изневерување).
Ако некој се дрзнал да те изневери и ако не му значи повеќе вашата врска,ни рамнодушност,ни ништо нема да го боли.
Не практикувам одмазда,не сум одмаздољубиво суштество.Тие што ме повредиле ги бришам од листата и не се замарам со нив ниту пак со кроење планови како да им вратам зашто ни тоа не го заслужуваат.:)
Ова е многу ниско,а и не ни може да игра на негова карта освен ако не се полезбејчи па да му ја уништи врската со сегашната девојка,се разбира ако е ставен крајот претходно......:podsmev:
Апсолутно точно,џабе е ако се поминати сите чувства и дошло до неверство што сакаш прави после тоа не ти помага
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Odmazdata za neverstvo ne vodi nikade...nikogas ne se odmazduvam tuku ednostavno takva licnost ne mi treba...prodolzuvam ponatamu!
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Не би се одмаздувал... Едноставно ке сватам дека таа не е за мене и повеќе ке ги отворам очите во иднина. Толку. Одмаздата нема ништо да смени, може само да ја влоши ситуацијата.
 

^Cutie^

*Charming Princess*
Член од
22 март 2007
Мислења
869
Поени од реакции
1
Нема потреба за одмазда...само ќе се понижувам, ќе си ја чукамк главата во ѕидот и ќе му покажувам колку ме повредил со тоа неверство.. па штом ме изневерил не е толку вреден да пропаѓам заради него..Господ ќе му врати на него, јас нема да се замарам... едноставно ќе се обидам да го заборавам, да го преболам и да продолжам понатаму како ништо да не било.Најмногу ќе го заболи ако се правиш како да не ти е гајле за него и за тоа што го направил, па тој сам ќе се чукне во главата и пак ќе трча по тебе :):):):)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom