Одмазда за неверство?!

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Coca-Cola1981 напиша:
..... меѓутоа „ГОСПОД ГЛЕА И ВРАЌА, МОЖЕБИ ЗАБАВУВА НО НЕ ЗАБОРАВА” се покажало во мојот живот дека држи вода и те како.....
Јас пак мислев Семоќниот простува СЕ бе :jaj:Он тоа „враќал„ замисли која контрадикторност....а можда и двете, којзнае :raz:

Туку на темава...не сум семоќна, простувам, не заборавам и не се замарам дали некој враќа или плаќа или што и да прави....Важно Јас затворам конто и фрлам во архива, а според Законот за чување на архивски материјали, после извесно време СЕ тоа Комисиски се уништува :salut:
 
Член од
21 март 2006
Мислења
60
Поени од реакции
1
Neverstvoto e niska rabota, no zamaranje za vrakanje, pay back i slicni ti gluposti apsolutno se izlishni i nepotrebni za mene. Ladnokrvnosta i ramnodusnosta se najsilnoto oruzje ili ako veke taka zborime, "najdobrata odmazda" ever...
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
MoRtiSa напиша:
Neverstvoto e niska rabota, no zamaranje za vrakanje, pay back i slicni ti gluposti apsolutno se izlishni i nepotrebni za mene. Ladnokrvnosta i ramnodusnosta se najsilnoto oruzje ili ako veke taka zborime, "najdobrata odmazda" ever...
Точно. Но дали ќе може на пр. дечкото да не го удри љубовникот на девојката негова? Мислам, кога ќе ги види заедно, ова - она...
Истото важи и за женските... Што знам, сепак, јас не сум бил во таква ситуација. Најверојатно не би пробал да се одмаздам. :uvo:
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
дааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа, ама помножено со 100
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
240
Поени од реакции
3
Обавезно и то со другарка и
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Не се замарам со такви работи, биднало што биднало, секој по својот пат, игнорирање само.:helou:
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Ни јас не се одмаздувам....Се трудам да заборавам и да продолжам како ништо да не се случило
 

BoYd

женско сум
Член од
1 февруари 2007
Мислења
707
Поени од реакции
4
Ако кажам дека не сум ја посакала ќе излажам.Сум сакала да осети како е кога ќе те изиграат,кога се за што си се трудел ќе ти пропадне во вода.Ама не сум се одмаздила.Прво затоа што не сум таква,после затоа што не вреди.Некој друг ќе го направи тоа за мене,загарантирано.
 
Член од
25 август 2007
Мислења
35
Поени од реакции
6
Dodeka ja bev na odmor mojot decko (sega bivsi) me izvaral so nekoja si orospija...ne e bitno...!
Za odmazda mu go izmuvav najdobriot drugar sto znaev deka me merka i sega se skarani! Zal mi e, ama sega neka mu bide tesko, kako sto mi bese i mi e na mene!!!
:zlo:
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Dodeka ja bev na odmor mojot decko (sega bivsi) me izvaral so nekoja si orospija...ne e bitno...!
Za odmazda mu go izmuvav najdobriot drugar sto znaev deka me merka i sega se skarani! Zal mi e, ama sega neka mu bide tesko, kako sto mi bese i mi e na mene!!!
:zlo:
многу понижувачки и ниско од твоја страна(според мене)
не се одмаздувам не сум таков,сум кажал многу пати се се враќа,она што несакам да ми го прават не го правам така да одмаздата не е мој близок пријател,едноставно вртам нов лист игнорирам и оставам :helou:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Убаво му кажала Црната. Мило за драго. Заеби ти христијанска етика, сврти друг образ. Ти мене со камен ја тебе со базука... така треба ќерко... остај понижувачки бамбара бумбара... :)
 
Член од
25 август 2007
Мислења
35
Поени од реакции
0
Dodeka ja bev na odmor mojot decko (sega bivsi) me izvaral so nekoja si orospija...ne e bitno...!
Za odmazda mu go izmuvav najdobriot drugar sto znaev deka me merka i sega se skarani! Zal mi e, ama sega neka mu bide tesko, kako sto mi bese i mi e na mene!!!
:zlo:
Patetika na nivo . Ja bi igrala skroz drugacie , vesela , sarmanta i sekogas sredena okolu nego da znaj sto izgubi .
Ps devojka koja se muva so najdobri drugari na bivsi , ne ja dolikuva drugi devojki da gi vika orospiji , onaka poucno samo
 
Член од
9 август 2007
Мислења
261
Поени од реакции
56
Patetika na nivo . Ja bi igrala skroz drugacie , vesela , sarmanta i sekogas sredena okolu nego da znaj sto izgubi .
Ps devojka koja se muva so najdobri drugari na bivsi , ne ja dolikuva drugi devojki da gi vika orospiji , onaka poucno samo
Ja lupna od zemja so rechenicava, so koja se soglasuvam 99,102%.
Im rasturi drugarstvo za ubavo da ti bide na g'zeto? Orospija. Ako te izvaral so nekoja, znachi ne vredish, pa mu vratila.. si nashla nekoi ovchari zatoa, inache obichno u tim rabotat tie raboti, dvajcata te rabotat i cao-prijatno. Ama aj. Sram da ti e. Ne e za falenje toa.
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Dodeka ja bev na odmor mojot decko (sega bivsi) me izvaral so nekoja si orospija...ne e bitno...!
Za odmazda mu go izmuvav najdobriot drugar sto znaev deka me merka i sega se skarani! Zal mi e, ama sega neka mu bide tesko, kako sto mi bese i mi e na mene!!!
:zlo:
Па не ти е ова баш најасална одмазда, си паднала на ниско ниво многу пониско од неговото али ок не ти се мешам ти си знаеш:smir:
Не би му се одмаздила на таков начин во никој случај. Можда и не би му се одмаздила воопшто зависи ... Не викам дека не би ми паднало тоа на памет али сепак не би се спуштала и ја на такво ниво.Би пробала да му вратам на некој друг начин...Или воопшто ништо не би превзимала само би му раскинала и толку. Ако он не се замара со тоа што го направил зашто па ја да се замарам со таков тип? Не ми треба таков...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom