Одбор за дочек, 13-ти јануари

Статус
Затворена за нови мислења.

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Леле овој струмица2009 ми изглеа ќе биде како дедото од Егеј што пишува на интернет...:tv:
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
167
Да, да. Ќе се „цепиме„ и тоа како.
Доста ни е од „Република Скопје„ и сите ваши глупости.
Ако не се опаметите наскоро, ќе ви дадеме избор. Или да бидете со Република Косово или со Република Србија.
На Македонија и е преку глава од вашите глупости.
море ретард
како прво јас од Кичево сум ама ниеден град не делам како дел од друга држава ни Скопје,Тетово, Струмица, Гевгелија , Штип, .....
сите тие се Македонија
не постои р. Скопје
одсем за гејциве ама тие се друга приказна

ти изгледа си изнервиран бугар што скопјани му ја ебеле женската па незнаеш на кој друг начин да го изразиш револтот против нив друго нема што да е :toe:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Отиде за Пловдив Струмица, оставете го раат.

Назад на тема.
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
MARA BUNEVA e makedonka.vo nikoj slucaj nemoze da bide bugarka vo tetovo kako sto nekoj saka da ja prikaze.bugarite se sluzat so lagi i nevistini.:smir:naproslava neka dojde koj saka samo so makedonsko zname vo raka, zosto se vo drzavata makedonija.SAMO SO MAKEDONSKI ZNAMINJA neka dojdat pa ako saka i od mars neka bidat:vozbud:.ZNACI BEZ MAKEDONSKI ZNAMINJA NEMOJ DA STE TRGNALE NA PROSLAVA.NIKAKO BUGARSKO ZNAME.:vozbud:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Абе може и да нема утре тоа анит-мкд протест, не излезе Викторче да каже на ТВ, си ги опоменал другарите, и штрафта. Виделе Македонцки со армија иде, а и тој прилепчанецот собрал багра, закон! Ај до утре, ваљда АЛО-АЛО и другите кафичи ќе бидат запоседнати.:tv::wink:
 
Член од
2 септември 2008
Мислења
997
Поени од реакции
22
2007 набихте двама дедовци ( Мирослав Ризински и Драган Попов ), впрочем и двамата македонски граждани, дајте сега останете верни на древнити антични военни традиции и набијте две баби :pos2:.За разнообразие :helou:
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
...
Стоп за бугарските аспирации кон Македонија!
 
Член од
14 март 2008
Мислења
574
Поени од реакции
14
некој некаде спомна дека ќе имало панихида за мара во Св. Димитрија во 10 часот претпладне... местото со споменикот на кејот е непристапно (градилиште)... Јас ќе поминам да се видам со некои пријатели... инаку да кажам и јас нешто во врска со темава...а која е мара???
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ...
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
2007 набихте двама дедовци ( Мирослав Ризински и Драган Попов ), впрочем и двамата македонски граждани, дајте сега останете верни на древнити антични военни традиции и набијте две баби :pos2:.За разнообразие :helou:
Епа види го клипчето што го поставив, па ќе видиш дека старците се всушност најгнаси, како и секогаш. Види ја изјавата што кажува за македонците. Ако е стар и немоќен човек, како не е стар да јаде лајна, ебате вампирот...п.с не знам дали тој е еден од тие што ги напиша.
 
Член од
2 септември 2008
Мислења
997
Поени од реакции
22
некој некаде спомна дека ќе имало панихида за мара во Св. Димитрија во 10 часот претпладне... местото со споменикот на кејот е непристапно (градилиште)... Јас ќе поминам да се видам со некои пријатели... инаку да кажам и јас нешто во врска со темава...а која е мара???
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ...
Ти не знаеш и која е Мара Бунева ама вече имаш став и излизаш на тепачка.Ебати.Шапка ви свалјам.Немате равни :helou:
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Мара Бунева е македонка родена во Тетово која извршила атентат врз српскиот државен обвинител, Велимир Прелиќ во 1928 година, поради судење и затворање на македонски студенти од страна на српските власти во тоа време.
Ако Мара Бунева убила Србин, не значи тоа дека е бугарка.

А ние не ја славиме, поради тоа што за време на Југославија, нашите власти ни ги переле мозоците дека таа е бугарка
 
Член од
9 октомври 2007
Мислења
1.126
Поени од реакции
24
не знам ние идеме рано на утро на утринска прошетка по кејот па после на топло чајче во локалните кафичи...

ако некој ме нападне или испровоцира попат тоа е веке друго
Сепак доаѓаме во Скопје. Денес ми дадоа слободен ден. Вечерва со швалерскиот воз идиме за Скопје. Досега сме 26-мина.

Ајде дојдете косооки че имаме крвава василица.
Spremni ste za da gi prechekate izrodite?!

Da ne zaboravam - ima bonus 100 evra za sekoja dupnata tatarska tikva koja shto negira Makedonski narod.
Македонската борба не е мртва.
Наша обврска и должност е да се одбрани Македонската гордост. И на оваа земја Македонска да не шетаат ордите бугарски кои ја изгнасиле оваа земја ,не еднашка туку безброј пати.

Удрете на кучињата.

Браво македонски патриоти. Се воодушевувам од вашата храброст да ја одбраните македонската кауза. Дури и од група старли луѓе немате страв. Со тоа го докажувате континуитет со јунаштвото на големиот наш прадедо Александар Македонски. Е... и тој колку старци убил да да се овековечи со светска слава. Би ве замоли сите вас ( дел не цитирав зошто сте многу) да вашата храброст и патриотизам не го исцрпите утре. Дека и и во летот 2009 год. на прославата на Зебрњак-кумановско, кога ке се вејат српските знамиња и ке се пеат српски песнио за српското јунаштво...и кога ке се слави освојувањето на Македонија...ке се вознесувате со иста храброст и патриотозам... и ке ги пеете истите јуначки песми. Или, како досега...баш во тоа време... ке фатите летни одмори. Ова го кажувам...зошто доследноста и принципиелност е одлика на секој...доблестен човек.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Браво македонски патриоти. Се воодушевувам од вашата храброст да ја одбраните македонската кауза. Дури и од група старли луѓе немате страв. Со тоа го докажувате континуитет со јунаштвото на големиот наш прадедо Александар Македонски. Е... и тој колку старци убил да да се овековечи со светска слава. Би ве замоли сите вас ( дел не цитирав зошто сте многу) да вашата храброст и патриотизам не го исцрпите утре. Дека и и во летот 2009 год. на прославата на Зебрњак-кумановско, кога ке се вејат српските знамиња и ке се пеат српски песнио за српското јунаштво...и кога ке се слави освојувањето на Македонија...ке се вознесувате со иста храброст и патриотозам... и ке ги пеете истите јуначки песми. Или, како досега...баш во тоа време... ке фатите летни одмори. Ова го кажувам...зошто доследноста и принципиелност е одлика на секој...доблестен човек.
Е барем србите не кажуваат дека ние не сме македонци, т.е дека сме срби, како "скпите и уважаени" бугари(99% од нив) што цело време го повторуваат тоа. Не кажуваат дека збориме српски јазик. Гнасиве доаѓаат тука, и после даваат изјави, (впрочем го пласирав овде клипот) како ние сме славо-македонци, бугари...а за старците веќе погоре напишав. Како не е стар да јаде гомна пред камера против мене и уште 2 милиона, и да ме нарекува славо-македонец?
*извинете за го*на...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom