Огласи за цимер/ка

Doktor1

Doktor
Член од
3 јули 2010
Мислења
364
Поени од реакции
73
Дали има некој потреба од цимер за во Штип? не е за мене братучед ми ме замоли да се распрашам..
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
Бараме 2 цимерки за во спрат на водно. спратот е над кочо рацин училиштето приземје на куќа..
околу 5000 сосе сметки, 70 м2, дневна, кујна, две спални(во едната сме ние - пар - а другата е слободна со 2 кревети),телевизор, кабловска, машина за перење, интеренет, џакузи...
 
Член од
6 октомври 2009
Мислења
49
Поени од реакции
6
Барам цимерка да делиме стан во Штип во близина на факултетот за природни и технички науки (на влезот во Штип). По можност девојката да е мирна и да обрнува внимание на основни принципи за хигиена. Поздрав
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
...baram cimeri ili cimerki za vo Skopje... me primija na psihologija i sega dojde vreme za sklopuvanje na cimerstvo... pozzz
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
Бараме цимерка/ Студентка за стан во Автокоманда. Станот е супер, добро опремен со кабловска и интернет. За сите заинтересирани нека ми пишат порака... Поздрав :)
 
Член од
28 јули 2010
Мислења
179
Поени од реакции
49
Дали има некој потреба од цимер за во Штип? не е за мене братучед ми ме замоли да се распрашам..
Шо учи братучед ти? Јас сум сместена во куќа, има слободно 2 соби со по 2 кревета. Без газди. Во близина на автобуската станица во Штип.
 

Doktor1

Doktor
Член од
3 јули 2010
Мислења
364
Поени од реакции
73
Шо учи братучед ти? Јас сум сместена во куќа, има слободно 2 соби со по 2 кревета. Без газди. Во близина на автобуската станица во Штип.
Запишан е на медицински мислам, само мислам дека е сам нема друг со него, ако може кажи ми јас ке му се јавам па ке се договориме преку приватна пошта
 

back_rest

ex mod coder
Член од
19 јули 2006
Мислења
1.590
Поени од реакции
106
Две пријателки мои бараат стан во Скопје сосе цимерка/ки во него. Едната е вработена, другата е студентка. Ако има некој нешто на располагање, бујрум.
 
Член од
24 јуни 2010
Мислења
80
Поени од реакции
1
itno se bara cimerka za stan kaj nova zeleznica. zainteresiranite neka pisat na pp
 

Music_Lady

Kralica
Член од
25 јуни 2009
Мислења
181
Поени од реакции
6
Barame 4-ta cimerka !!! stanot e ubavo opremen + ima kablovska, internet, klima... se naoga vo blizina na nova zeleznicka, kirijata e 180 evra, sto znaci 45 evra od covek + smetki
 

rustyblades

Stiff Upper Lip
Член од
19 февруари 2007
Мислења
611
Поени од реакции
35
Барам трет цимер, за стан во Нова Железничка. ПП
 
Член од
9 август 2010
Мислења
5
Поени од реакции
0
Барам цимер или цимерка за да делиме стан во Скопје, станот е прилечно луксузен и се наоѓа во Аеродром, има се од техника, интернет, кабелска... Идеален е за двајца. Цената е 160е (По 80е од човек) месечно.

Доколку има некој заинтересиран нека ми пушти ПП ќе ви дадам слики.

Се сметам за нормален човек и се надевам дека ќе најдам и нормален цимер/ка. :) А и плус тоа многу добро готвам :D
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
629
Поени од реакции
109
mene da mi trebase odma idev poso dobro znaes da gotvis hehe
 

Kajgana Shop

На врв Bottom