Огласи за цимер/ка

Orkad

The Master
Член од
5 октомври 2007
Мислења
1.010
Поени од реакции
10
Имам едно другарче шо го извисија во последен момент за стан и смештај...па сеа остана без стан така да ако имат некој шо барат цимер нека пишит шо мојт побрзо...другарчево е на економски фак...па по можност станот да не е предалеку.
ФАЛА:smir:
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.373
Поени од реакции
85
Имам двајца другари што се заинтересирани за стан и цимер/и.
Пишете ми на ПП, ќе се договориме.
 
Член од
28 февруари 2009
Мислења
284
Поени од реакции
138
Барам цимерка за во Битола. Запишана сум Јавна администрација значи кај касарната.. иначе сум прва година. Сите заинтересирани нека ми пишат на следниов мсн : ive_kiss4e@hotmail.com
 

Ambasadorka.G

Poliglota
Член од
20 јуни 2009
Мислења
56
Поени од реакции
14
Се бара цимерка за во стан во Скопје.

Не е за мене, туку за една другарка :)

Девојчево е сега за прва година на Филолошки.
Детали/контакт на ПП.

izvini ne mozam da ti pisham pp zsh nemam 20 mislenja .mozesh da mi kazesh dali ushte bara drugarkati cimerka?
i kaj e stanot i kolku pari.thanks
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
4
Поени од реакции
2
Барам цимери/ки за во стан во Скопје. Студент сум на ФЕИТ. Контакт преку ПП или на е-пошта: mizar@live.com
 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
Слободно е една соба од стан во Софија нормално населен со студенти.
Бареме цимер/ка (може и двајца)
Можност за неселување одма повеќе инфо по ПП
Станот е голем околу 130 кв.
цена на соба 210 лв + сметки (не се големи)
населба Бели Брези превоз има до секоја точка на Софија (Студенски град со 102 и 32 маршутка, нормално и такси).
Брз интернет (многу брз) :)
 
Член од
24 март 2009
Мислења
17
Поени од реакции
6
бараме цимер за стан во центар ск позади собрание одма до краш.
75м2 парно, интернет, кабловска бла бла..

пиши маил или нешо шо било

callfromthewildside@yahoo.com
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Си барам цимер во Софија,добро за студент на нбу.Повеќе инфо на пп.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Барам цимер за во Скопје. Повеќе инфо на ПП.
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.238
Поени од реакции
307
Глеам многу ги вреѓате машкиве бе, шо е ова работа? :pos:

Имам јас стан во Автокоманда, го издавам веќе 5-6 години по ред. Најчесто седат студенти.
Седеа 2 женски, кога излегоа станот = катастрофа, мајка ми се уби од чистење.
Седеа 2 машки, кога си отидоа, станот беше како што го оставивме. Просто да се зачудиш... Но ете, има некои машки, со похигиенски и попедантни навики од девојчињата.

,,Сите се исти’’ - зарем не е тоа преголемо искуство? :baeh:
 
Член од
24 март 2009
Мислења
17
Поени од реакции
6
бараме цимер за стан во центар 74м2 позади собрание кај краш. кбловска, интернет, бла бла..

пиши пп или пиши на birowsky@gmail.com
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.939
K. Voda kaj Boris ekonomskoto, sam ziveam, baram cimerka ne mora da plakja nisto. Samo da sedi da znae muabet da praj. 65m2 net, tv, masina za perenje :DD Nema da i nosam drustva na stomatoloski sum :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom