Огласи за цимер/ка

Дискусија во форумот 'Образование' започната од elena2402, 2 септември 2007.

 1. someonespec

  someonespec

  Член од:
  21 декември 2017
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  0
  Барам цимерка за во Љубљана за следната година. Ако некој планира да се запишува сега за 2017/2018 нека ми пише!!
   
 2. Jastaa

  Jastaa

  Член од:
  1 јуни 2018
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Барам цимерки или цимерка за во Скопје
   
 3. Jastaa

  Jastaa

  Член од:
  1 јуни 2018
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Барам цимерка за од септември во скопје, или ако на некоја и треба нека ми пише!!!
   
 4. Cur3x

  Cur3x

  Член од:
  13 јуни 2014
  Мислења:
  100
  Допаѓања:
  39
  Барам цимер/цимерка (исто ми е) за у Штип по можност блиско до Кампус 2 (по можност),планирам информатика.
   
 5. SunnyGirl

  SunnyGirl

  Член од:
  4 јуни 2014
  Мислења:
  57
  Допаѓања:
  12
  Дечки некој да не издава соба/гарсоњера или стан со една спална до кај 150 евра во Кисела Вода или пак Центар или Капиштец во близина на Државна? Добредојдени се понуди и од др општини, но предност им давам на овие за да ми биде близу медицински.
   
 6. snatch

  snatch

  Член од:
  21 јануари 2018
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  19
  Здраво. Дали некој во Скопје бара цимер или издава соба од стан ? Имам другар кој најде работа во Скопје, па бара сместување - соба е доволно . Ако може да биде близу Рамстор
   
 7. Zlatko1993

  Zlatko1993

  Член од:
  14 март 2012
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  1
  Барам цимерка за двособен нов стан целосно опремен кај Веро Џамбо во Скопје, на трети спрат со лифт и сопствено парно. Контакт: 072 225 203
   
 8. blaxus96

  blaxus96

  Член од:
  13 април 2019
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Барам цимер/цимерка да најдеме заедно стан, од 1 Јули. У инбокс ако сте заинтересирани.
   
 9. vercheb

  vercheb

  Член од:
  22 август 2015
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  1
  Ние сме две и бараме трета цимерка за во двокреветна соба, во стан карши хотел Карпош за од август или од септември. Заинтересираните, доколку ги има, може да ми пишат во инбокс
   
 10. Jedah

  Jedah

  Член од:
  4 јануари 2008
  Мислења:
  1.429
  Допаѓања:
  1.880
  Wait wait wait.... Каде ќе спие третата цимерка во двокреветна соба? :)
   
 11. vercheb

  vercheb

  Член од:
  22 август 2015
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  1
  Имаме две соби за спиење од кои едната е еднокреветна а другата двокреветна :D
   
  На Jedah му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: