Огласи за цимер/ка

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
мењавам цимер што крчи за цимерка што стенка.. :)
 
Член од
3 јули 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
бараме цимер/ка стан позади седмица аеродром 50евра кирија доколку некој е заинтересиран нека пише во пошта.Поздрав
 
Член од
6 јули 2010
Мислења
52
Поени од реакции
0
Barame dva cimerki za 2010/2011 vo sk (po moznost da se od bt ili pp ama i da se od dr grad neka pisat poraka) za veke najden stan kaj elektro fakultetot.Nie sme dve cimerki od Bitola a stanot e 180 evra.Zainteresirani-pisete mi pp ili na email: kate_bt21@live.com pozz:helou:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Бараме две (може и три) цимерки, за веќе најден смештај во Центар, кај МАНУ, заинтерсираните за подетални информации нека пишат ПП.
 
Член од
24 јуни 2010
Мислења
80
Поени од реакции
1
се бара цимерка за стан во ск кај нова железница( за другарка) веќе се 3 девојчиња се бара уште едно.... киријата е 250 евра по можност да биде од прилеп или битола девојчето:smir:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Што е ова бе,сите барате цимерки.

Примате ли цимер ??

Не е геј.
 
Член од
24 јуни 2010
Мислења
80
Поени од реакции
1
се бара цимерка за стан во ск кај нова железница( за другарка) веќе се 3 девојчиња се бара уште едно.... киријата е 250 евра по можност да биде од прилеп или битола девојчето:smir:
оваа киријата е за сите заедно да не дојде до забуна некоја :smir:
 
Член од
7 август 2010
Мислења
150
Поени од реакции
50
Двајца цимери сме бараме 2 цимери или цимерки може станот е во Карпош 2 спроти педагошки. Станот е супер со се што ти треба во него од кабелска до клима. Ако има заинтересирани пишејте
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
Барам смештај (стан ) ск..Киријата да не емногу скапа и по можност да се има соба (а не во дневна да спијам) и чупињата да се од битола или прилеп...ако има некој да бара уште една цимерка нека пиши порака побрзо..иначе да биди во близина на филолошки економски и правен
 
C

cige

Гостин
На некои да не им треба цимер? Не ми е проблем оддалечениста од факултетот. Навикнат сум да пешачам haha........битно ми е да најдам смештај.
 

Cruela DeVill

THE BEST DAMN THING
Член од
15 август 2008
Мислења
222
Поени од реакции
14
Другар ми бара цимер/и за седење во стан(ако имаат најдено - супер). Само мора да има посебна соба, пошто учи на глас :)
 
Член од
16 јануари 2010
Мислења
44
Поени од реакции
0
Baram cimerki za vo Skopje, ja sum za na Praven so znaci i tie da se ili za na Praven, Filozofski, Filoloski, Ekonomski...
ako ne najde, pishi mi PP

--- надополнето ---

duri sum na muabetov! =) dve cimerki so vekje najden stan vo avtokomanda sme, barame treta,. site aberi na PP
 
T

Tetro

Гостин
Итно се бара цимерка

Се бара цимерка за стан во строг центар, кај рекорд.
Детали по приватна порака.

Вселување од 1-ви септември.











 
Член од
19 август 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
Барам цимерка за стан во Карпош 2, сопствена соба, парно, 66 евра.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom