Огласи за цимер/ка

Член од
1 септември 2007
Мислења
26
Поени од реакции
1
Цимерка во Штип?

:helou:Ako ima nekoja devojka ,po moznost 18/19(ama ok e i ako e nesto postara) koja od Oktomvri ke uci na Ekonomski fakultet vo Stip,koja ima stan i bara cimerka,ili pak nema stan ama nema drustvo za sedenje na stan,neka mi odgovori,pa...Napisi mi nesto za tebe i mozebi ke se dogovorime.:wink:P.S.Ne sum nekoj perverzen tip koj saka samo da te namami,devojka sum 100%.:pipi:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.354
Поени од реакции
7.500
Елена, дај избриши ја и-мејл адресата од овој пост, бидејќи ќе ти стига многу булк мејл.

Хепа ај со среќа школаријата. :)
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
ако не ти смета машко за цимер, имам еден другар шо у истата ситуација е ко тебе...така да ако сакаш слободно пиши ми пп!!:toe:
 

izrod

United brotherhood of chicken nuts
Член од
21 јули 2007
Мислења
336
Поени од реакции
4
ne baram cimerka ili cimer za vo stip posto sum vonredno zapisan.
nego baram prijateli so koj sto ke mozam da kontaktiram i da go siram krugot na prijateli :wink: pa ako ima nekoj neka pise na pp ili na MSN
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Барам цимерка за во скопје. За во стан во Центар кај Јосип Броз-Тито гимназијата. 2 женски сме, ни треба уште една... но.... но.... да не биде шмизла! Без навреди, ама треба да сака повеќе да излегува на свирки отколку во дискотеки и кафани (никако кафани). Значи дружба е приоритет :smir:
Знам дека во огласов боде очи зборот шмизла, и звучи дискриминирачки, ама тоа е само синоним за девојка спротивно на опишаната погоре :smir: Затоа ве молам без напади на темава. :star:
...се бара цимерка

п.с. Темава нека стои како оглас, кој е заинтересиран нека пише приватна порака!
Благодарам!
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Еве и од мене еден јавен оглас за прибирање понуди:)

Потребна е цимерка за стан со посебна соба во Карпош 2 од октомври.

Карактеристики на цимерката:
-опуштена
-да не и сметаат цигари
-да знае да исчисти по дома
-да не ја интересира кој влегува кој излегува
-да го пушта редовно бољерот
-да не прави бучава секој ден особено после 20ч
-да не и смета што ќе е сама секој ден до 18ч:)
-да знае да викне кога и треба нешто или да се јави кога треба да ја собере некој од кафана
-да не ми влегува во соба без тропање на врата и прашање
-да знае да се начука ко човек,да запее
-да знае да се смее и треска глупости за разонода
-да сваќа меѓу редови

Зошто несакам цимер:
-влегува со патики во ве це
-неможеш да дочекаш ред насабајле,бидејќи секој ден се бричи баш од сабајле
-незнае една чинија да измие
-кај фатил таму остаил
-му недостига мајка му
-кога готви не се гледа од чад и загорени садови
-смрди претсобљето од неговите патики
-девојка му е љубоморна
-дечко ми е љубоморен:)


Сите заинтересирани нека пуштат пп и прашања за било што.Резултатите ќе бидат објавени по изборот.

Не барам многу:)
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Огласот не важи повеќе, цимерка е најдена :smir: Благодарам.
 

TraLaLaLa

Eternal Pessimist
Член од
26 јануари 2008
Мислења
182
Поени од реакции
7
Се бараат две цимерки за во стан во Автокоманда (две сме, ни требаат уште две). Сите заинтересирани за подетални информации по ПП
 

BaBy_Vik

...SiMpLy AdOrAbLe...
Член од
4 декември 2007
Мислења
66
Поени од реакции
0
ИТНО ПРАШУВАМ----ИМА ЛИ НЕКОЈ ШТО БАРА ЦИМЕРКА ВО ВЕЛЕС ? ?? ? ? ? ? ?
 

TraLaLaLa

Eternal Pessimist
Член од
26 јануари 2008
Мислења
182
Поени од реакции
7
Се бараат две цимерки за во стан во Автокоманда (две сме, ни требаат уште две). Сите заинтересирани за подетални информации по ПП
Не важи веќе... Пелагонија ќе ми е цимерка:pos2:
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
И мене ми требаат цимерки... Станот на центар е... Кај гимназијата Јосип Броз- карши дискотекава Левел- блиску Мек Доналд :toe:
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
ЛЕА... Одговарам на повиков...

Карактеристики на цимерката:
-опуштена
(таква сум:vozbud:)
-да не и сметаат цигари
(веќе навикната:toe:)
-да знае да исчисти по дома
(пу пу домачица сум права да не се фатам на очи:kesa:)
-да не ја интересира кој влегува кој излегува
(љубопитноста добра страна ми е:pipi:)
-да го пушта редовно бољерот
(
мхм, може
:salut:)
-да не прави бучава секој ден особено после 20ч
(а ако сме заедно ќе може бучава?:music3:)

-да не и смета што ќе е сама секој ден до 18ч:)
(ако имам нет нема да ми смета:coffee: :pos:)
-да знае да викне кога и треба нешто или да се јави кога треба да ја собере некој од кафана
(за ова биди сигурна дека ќе биде јавено:pijan:)

-да не ми влегува во соба без тропање на врата и прашање
(бон тон девојче сум ја знаеш:pipi:)
-да знае да се начука ко човек,да запее
( за начукување имам кондиција и кондиција, а и за пеење ме бива- башка гитара :music4::cug:)
-да знае да се смее и треска глупости за разонода
(знаеш дека знам да тресам:tv:)
-да сваќа меѓу редови
(ова специјалност:pipi:)


(и имам уште некои дополнителни предности)
:sport2:

Што викаш? :pipi: Да го баталaм станон мој :pos:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
84
Поени од реакции
10
Baram cimer pa ako ima nekoj zainteresiran neka se javi. Stanot se naoga vo kisela voda-cesma. luksuzno opreman, so klima, parno, internet itn da ne nabrojuvam :helou:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
дали некој бара стан (со 2 цимерки) во скопје,населба ареодром?
не е за мене,две другарки гостиварчанки,бараат цимерка.станот бил нов,по 60 евра месечно,парно и слични глупости.
ако има заинтересирани нека пишат пп и ќе ви дадам број од девојчињава да се чуете да се договорите.
 

GRUNGE

Cobain со цигарче!
Член од
25 февруари 2008
Мислења
677
Поени од реакции
28
Е тема конечно!

Барам значи цимери/цимерки за Аеродром или Ново Лисиче.

Пишете ми ПП ако има некои заинтересирани! ИТНО!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom