"Огласи" за работа

JURAGAANTE

Professional !!!
Член од
4 април 2009
Мислења
411
Поени од реакции
31
Јас се прашувам за 3D,2D- и слично имали во земјава работа?
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Apteka bara Diplomiran farmacevt so licenca za rabota i eden tehnicar na neopredeleno vreme vo Skopje

Kontakt lice Darko 070/399-070
 
Член од
6 јануари 2009
Мислења
11
Поени од реакции
0
:helou:hitno e potreben eden rabotnik za vo magacin plata po dogovor .
Pozelno e da e pomlada osoba do 30 god.
ostavete broj na ovaa adresa dzigitajson@hotmail.com i ke vi se javime,
potrebno e i vozacka so B kategorija.:helou:
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Имаме потреба од шпедитер/логистичар или поточно диспечер со искуство

Потребно е да имате познавање на англиски и работа со компјутер.

Плата солидна!

dnovak73@hotmail.com

п.с Некој така добар да ми даде интернет страни во Македонија каде што ќе можам да дадам оглас за вработување?
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Имаме потреба од шпедитер/логистичар или поточно диспечер со искуство

Потребно е да имате познавање на англиски и работа со компјутер.

Плата солидна!

dnovak73@hotmail.com


п.с Некој така добар да ми даде интернет страни во Македонија каде што ќе можам да дадам оглас за вработување?
За кој реон ти треба работник Скопје , Битола , Прилеп.. ?

www.najdirabota.com.mk
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Немам досега работно искуство, бидејќи тек сега стекнав услов за да конкурирам. Нејсе тоа...сакам да прашам какво е вашето искуство со "огласите" за работа, т.е со еден сегмент од нив. Имено, веќе 2-3 месеца кога и да видам оглас од адвокатска канцеларија дека се бара приправник, или некоја фирма бара правник (или практикант) без работно искуство, вообичаено си праќам меил.
Е сега, според Законот треба да те известат по истекувањето на огласот дали си примен или не. Во саботата измина огласот во кој се бараа повеќе адвокатски приправници а еве, ќе дојде вторник, уште немаат пратено, а и искрено не верувам дека ќе пратат меил. Што правите во такви ситуации? Идете до фирмата да прашате до кај е работата или мирно баталувате?
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Немам досега работно искуство, бидејќи тек сега стекнав услов за да конкурирам. Нејсе тоа...сакам да прашам какво е вашето искуство со "огласите" за работа, т.е со еден сегмент од нив. Имено, веќе 2-3 месеца кога и да видам оглас од адвокатска канцеларија дека се бара приправник, или некоја фирма бара правник (или практикант) без работно искуство, вообичаено си праќам меил.
Е сега, според Законот треба да те известат по истекувањето на огласот дали си примен или не. Во саботата измина огласот во кој се бараа повеќе адвокатски приправници а еве, ќе дојде вторник, уште немаат пратено, а и искрено не верувам дека ќе пратат меил. Што правите во такви ситуации? Идете до фирмата да прашате до кај е работата или мирно баталувате?
Пријателче тоа со огласите ти е жива среќа,од многуте на кои имам испратено СВ од ниту еден нема одговор дека јас не сум примена туку е некој друг.Тоа само во државна институција го почитуваат.Да не те обесхрабрувам,ама подготви дебели нерви штом си намерил преку оглас да бараш работа.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Немам досега работно искуство, бидејќи тек сега стекнав услов за да конкурирам. Нејсе тоа...сакам да прашам какво е вашето искуство со "огласите" за работа, т.е со еден сегмент од нив. Имено, веќе 2-3 месеца кога и да видам оглас од адвокатска канцеларија дека се бара приправник, или некоја фирма бара правник (или практикант) без работно искуство, вообичаено си праќам меил.
Е сега, според Законот треба да те известат по истекувањето на огласот дали си примен или не. Во саботата измина огласот во кој се бараа повеќе адвокатски приправници а еве, ќе дојде вторник, уште немаат пратено, а и искрено не верувам дека ќе пратат меил. Што правите во такви ситуации? Идете до фирмата да прашате до кај е работата или мирно баталувате?
друже кој како... и јас праќав огласи кај ќе стигнев, во 99% од случаите немаше нити одговор дека ја примиле апликацијата (маилот со CV), ама не се откажав. Последно кога видов оглас на najdirabota.com.mk и аплицирав, ме викнаа на интервју, а од таму излезе и мое вработување. Така да не знаеш каде ќе ти е среќата, мада поголем дел од огласите се формални, бидејќи и тие ги превземаат од службен весник.

Мој совет ти е праќај секаде, не губиш ништо.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
друже кој како... и јас праќав огласи кај ќе стигнев, во 99% од случаите немаше нити одговор дека ја примиле апликацијата (маилот со CV), ама не се откажав. Последно кога видов оглас на najdirabota.com.mk и аплицирав, ме викнаа на интервју, а од таму излезе и мое вработување. Така да не знаеш каде ќе ти е среќата, мада поголем дел од огласите се формални, бидејќи и тие ги превземаат од службен весник.

Мој совет ти е праќај секаде, не губиш ништо.
Ме изненадува тоа што овде бараат 5 приправници, и најпрво идев по здрава логика- ако имаат 5 слободни работни места, барем 2-3 се нивни луѓе, што значи исто толку раб. места остануваат слободни, бидејќи (логично или не) 5 твои адвокатски приправници да имаш е помалце веројатно (не викам дека е невозможно,секако).
А интересно е што апликацијата им ја оставив пред врата, не преку меил или пошта. Огласот истече во саботата, еве до денес нема ништо. Точно,не губам ништо со праќање, нормално. Животот ти е како хазардна игра, ако не учествуваш нема да имаш шанса да освоиш добивка. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom