Огласи за вработување кои го заслужуваат вашето внимание

Член од
16 јули 2021
Мислења
240
Поени од реакции
545
Имаат интересни огласи, но немам инфо што како е ситуација во фирмата, чисто сакав да споделам:

 
Член од
14 јуни 2018
Мислења
77
Поени од реакции
36
Барам хонорарна работа во Скопје. По професија сум новинар, а имам работено и во сендвичара. Добро познавање на англиски јазик и возачка дозвола Б категорија
 
Член од
5 ноември 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво, имам потреба од дополнителна работа во Скопје. Може на полно или скратено работно време. За викенди или работни денови.
 
Член од
15 јуни 2020
Мислења
241
Поени од реакции
905
Дечки да не знаете негде во Ск да се бара оператор на ЦНЦ или за на било каква машина оператор?
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.887
Поени од реакции
14.378
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.549
Поени од реакции
21.342
Дали огласине на АВРМ со рок од по 2 дена заслужуваат внимание или се со веќе најдени луѓе па ги пуштаат поради процедура?
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.011
Поени од реакции
1.129
Дали огласине на АВРМ со рок од по 2 дена заслужуваат внимание или се со веќе најдени луѓе па ги пуштаат поради процедура?

Skoro site oglasi se poradi zakonska formalnost.

Duri i oglasite objaveni od privatni kompanii se samo zaradi zakonska formalnost. Tuka mislam na oglasi od privatni firmi za rabotni pozicii koi vredat, za rabotni mesta kade platata e solidna.
Ne mislam na rabotni mesta od " s" kategorija kade e nikakva platata kako sto se konobari, salateri, obezbeduvaci, tekstilni rabotnici.

To e realnosta. Sekako deka ako se nemaat vrski, poznanstva i kontakti, nema sto da se bara na oglasite kade e platata solidna i uslovite se dobri. Isklucok se programerite i informaticarite.

Bez vrski vrabotuvanje vo jaki firmi kako AD Alkaloid ili AD Makpetrol e nevozmozno.
 
Член од
11 јуни 2021
Мислења
370
Поени од реакции
827
Tuka mislam na oglasi od privatni firmi za rabotni pozicii koi vredat, za rabotni mesta kade platata e solidna.
Точно е ова. Летото аплицирав во една фирма каде платата и условите беа ептен јаки и на почетокот баш се надевав ама после некое време си викам за тие услови и плата некој свој ќе стават.
Еве и минатата недела исто аплицирав во фирма со одлична плата и услови ама поучен од претходнава ич не се надевам.

Сакав да прашам некој дали бил сезонски во Хрватска?
Услови, плата?
Може да ми пишете и во порака.
Автоматски споено мислење:

Tuka mislam na oglasi od privatni firmi za rabotni pozicii koi vredat, za rabotni mesta kade platata e solidna.
Точно е ова. Летото аплицирав во една фирма каде платата и условите беа ептен јаки и на почетокот баш се надевав ама после некое време си викам за тие услови и плата некој свој ќе стават.
Еве и минатата недела исто аплицирав во фирма со одлична плата и услови ама поучен од претходнава ич не се надевам.

Сакав да прашам некој дали бил сезонски во Хрватска?
Услови, плата?
Може да ми пишете и во порака.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.172
Терминот веќе маркетинг и специјалист за маркетинг нема поента.

Што бараат овие, маркетинг или графички дизајнер? Веќе сите со исти огласи се. Чим пишат „специјалист“ во насловот, ондак се набровуја све што ќе им стигне.
  • Одржување на соц.мрежи
  • Одржување на веб страна
  • Планирање кампањи за секакви видови маркетинг активности (ова богами чим е пишано мама ќе ти ебат)
  • Дизајн на визуелни концепти
  • Дизајн на каталози, реклами, брошури и други комуникациски материјали
  • Креирање на дизајнерски решенија
  • Креирање на аудиовизулени решенија и предлагање на нови доколку е потребно
Тука има минимум 2 различни сектори. Ако за ова бараат 1 човек, свака част. И за се ова се криви сите академии што излегоа преку ноќ. Фали уште по бурек да те праќаат.

Специјалист за маркетинг за ТЦ (002)-page0001.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom