Огласи за вработување кои го заслужуваат вашето внимание

Член од
7 април 2013
Мислења
12
Поени од реакции
4
Јака компанија се Envision, само што мора да се посветиш и малку се строги околу дочнење и точно време за одење од работа. Инаку 500е ти е почетна,а бонуси можеш да направиш просечно до 1000 1500е.
Оди на интервју па види што ќе направиш
 
Член од
14 јуни 2018
Мислења
76
Поени од реакции
36
Јака компанија се Envision, само што мора да се посветиш и малку се строги околу дочнење и точно време за одење од работа. Инаку 500е ти е почетна,а бонуси можеш да направиш просечно до 1000 1500е.
Оди на интервју па види што ќе направиш
Бев на интервју, па рекоа очекувајте повици од понеделник. А денес сме четврток... ќе почекам уште некој ден...
 
Член од
11 јуни 2021
Мислења
262
Поени од реакции
585
Ми понудија плата од мизерни 16.000 денари и пријавен на пола работно време, а неделно работам 45 часа. Наскоро ќе треба да потпишам договор па се мислам ако не ми ја покачи од април тогаш само да одам по 4 саата.
Дајте совети, мислења?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.473
Поени од реакции
41.729
За ова не треба воопшто да се размислува. Не потпишувај, барај друга работа.
И да ти покачи тоа ќе е минимална.

Сега ни минималец немаш, а и на пола работно време пријавен, а работиш цело.
Ем немаат работници и тие што ги имаат гледаат да ги избркаат со вакви плати.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.473
Поени од реакции
41.729
Као божем почетна плата било ова па ај да не избрзувам божем...
И ти колку се надеваш дека ќе ти покачат? И 100 евра е малку.

Ќе те заглават на минималец и тешко да ти дозволат да одиш по 4 часа.
Добро е барем ти кажале за саатите, само тоа се ок.
 
Член од
11 јуни 2021
Мислења
262
Поени од реакции
585
И ти колку се надеваш дека ќе ти покачат? И 100 евра е малку.

Ќе те заглават на минималец и тешко да ти дозволат да одиш по 4 часа.
Добро е барем ти кажале за саатите, само тоа се ок.
Се изненадив за платава и не изреагирав никако. Ама ќе му спомнам дека нема ништо да потпишам ако не добијам поголема плата.

И после викаат не им се работи на луѓето. Како да работат со вакви демотивирачки плати? Па у Хрватска за три месеца ќе заработам колку за цела година овде што ќе ринтам за малку пари.
 
Член од
14 март 2022
Мислења
6
Поени од реакции
42
Здраво, друштво. Јас сум нова на форумот и се извинувам ако пишувам во погрешна тема- се уште се прилагодувам кон правилата.

Сакам да ве замолам доколку би можеле да споделите некои сигурни фирми за remote jobs од дома. Не кликање на линкови, гледање видеа и сл., туку вистинска работа која ќе ја работам исполнително преку цел ден и ќе си земам регуларна плата. Ви благодарам однапред :)
 
Член од
7 април 2013
Мислења
12
Поени од реакции
4
Nema nisto so klikanja i gledanje videa, zemi fokusiraj se vo nesto sto te intersira i nauci go(obuci se, plati obuka ). Napraj si profil na LinkedIn i imas ponuda za remote jobs kolku sakas
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
36
Поени од реакции
10
Здраво дали некој е вработен во Сетек ? Сакам да прашам за условите - смени, слободни денови и најважно со плата како е ? Почетна плата, бонуси и слично ?
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
2.524
Здраво дали некој е вработен во Сетек ? Сакам да прашам за условите - смени, слободни денови и најважно со плата како е ? Почетна плата, бонуси и слично ?
Plata mislam pocetna deka ke bide minimalnata 18 000den.Za bonusi garant ima nekoja kvota koja treba da se postigne za da se dobie nekoj bonus.

Za slobodni denovi pisuvase na nivnite oglasi demek deka sekoj vtori vikend ti gi pravat smenite da si sloboden iako se somnevam vo ova i realno vo prodazba ti pagja eden den da si sloboden a drugite 6 dena ke ti gi pravat da naprais 40 saata.Ako si vo nekoj od molovite zaboravi deka ke bides sloboden nekoj den od vikendite.Se raboti vo dve smeni.

Ova navedov primeri od bratuced mi sto raboti vo Neptun.Ne veruvam deka vo Setec e mnogu porazlicno.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.730
Поени од реакции
14.360
Здраво, друштво. Јас сум нова на форумот и се извинувам ако пишувам во погрешна тема- се уште се прилагодувам кон правилата.

Сакам да ве замолам доколку би можеле да споделите некои сигурни фирми за remote jobs од дома. Не кликање на линкови, гледање видеа и сл., туку вистинска работа која ќе ја работам исполнително преку цел ден и ќе си земам регуларна плата. Ви благодарам однапред :)
Fiverr, upwork, people per hour.
 
Член од
5 октомври 2018
Мислења
49
Поени од реакции
11
Дали има некој искуства или познавања за Joorney Business Plans? Каде им се наоѓа канцеларијата во Скопје, какви се условите за работа плата, здравствено, пензиско итд? Фала.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom