Објективи

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.652
Поени од реакции
585
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.517261741673718.1073741871.156499594416603&type=1 Некој да не знае да ми каже со каков објектив се сликани?

Според острината и DOF, ми изглеа на 24-70 2.8 L, најчесто користен објектив за клуб/концертна фотографија :)
--- надополнето: 18 август 2013 во 16:01 ---
Хелп!Некој мајстор за м42 објективи ? Заебани се прстените за фокус и бленда .. :/

Ако имаш троа искуство у склапање/расклапање ствари, моеш сам да си ги поправиш, сигурно има водичи по интернет за тоа. :)
Другарче растураше 4 хелиоси на м42, релативно едноставно се составени, такада можеш да се снајдеш мислам дека.
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
70
Поени од реакции
22
Според острината и DOF, ми изглеа на 24-70 2.8 L, најчесто користен објектив за клуб/концертна фотографија :)
--- надополнето: 18 август 2013 во 16:01 ---Ако имаш троа искуство у склапање/расклапање ствари, моеш сам да си ги поправиш, сигурно има водичи по интернет за тоа. :)
Другарче растураше 4 хелиоси на м42, релативно едноставно се составени, такада можеш да се снајдеш мислам дека.
Само треба да пази да не ги изгребе леќите и да не влезе прашина внатре.
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.652
Поени од реакции
585
Само треба да пази да не ги изгребе леќите и да не влезе прашина внатре.

Внатре не може да влезе прашина пошо он го отвара надворешниот дел на објективот, леќите не ги пипа, тие си се затворени во буренцето шо ги држи, за гребење не е така лесно, освен ако не им влезе со некој цврст остар алат, као штрафцигер, ама никој не е до толку деген. :)
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.659
Поени од реакции
267
Некој искуство со samyang?

Гледам доста евтини се, иако се MF.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom