Обложување на нет

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
сакав да си подигнем вчера 10 евра онака да видим како иде како функционира колку бргу итд, ама глеам 40 минимално може да се подигнат...
Автоматски споено мислење:

ама како да го сменим ова... мене ми стои - Bank Transfer, а јас уплатив со дебитна картичка и сеа сакам на дебитната да си ги повлечам има некако опција да сменам?
Кај мене е се ок.
 
Член од
6 јуни 2020
Мислења
2
Поени од реакции
0
Imam okolu 300 evra na wwin ili Williams Hill. Mozi samo preku banka da se isplati ili na Neteller/Skrill. Ako isplatam preku banka nema da mi pravat problemi? Ima nekoj iskustvo kako e najdobar nacin?
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
Imam okolu 300 evra na wwin ili Williams Hill. Mozi samo preku banka da se isplati ili na Neteller/Skrill. Ako isplatam preku banka nema da mi pravat problemi? Ima nekoj iskustvo kako e najdobar nacin?
Kako si napravil deposit taka ke moras da praes withdraw, ma da wiliamhill pravat isklucok barem na mene mi dadea da povlecam na neteller a mi bea depositirani preku visa elektron
 
Член од
6 јуни 2020
Мислења
2
Поени од реакции
0
Moze Neteller vo Makedonija?
Kako isplajkas od Neteller vo realni pari I kolkava e provizijata?
Znaci mozam da gi prefrlam od wwin akauntot direktno na Neteller I da si gi podignam.
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
Moze Neteller vo Makedonija?
Kako isplajkas od Neteller vo realni pari I kolkava e provizijata?
Znaci mozam da gi prefrlam od wwin akauntot direktno na Neteller I da si gi podignam.
Ne funkcionira neteler vo mkd , dodeka funkcionirase kazuvam , ako imas bg pasport mozes da si napraes smetka neteler i ke bide ok
 
Член од
1 април 2009
Мислења
653
Поени од реакции
557
Обложувањето во Македонија на странски веб страни во скоро време ќе заврши. Работам во Интернет провајдер и добивме решение од Министерство за финансии да се блокират СИТЕ странски веб страни...
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.468
bet365 e блокиран во Грција. Viva la VPN.
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
78
Поени од реакции
55
Обложувањето во Македонија на странски веб страни во скоро време ќе заврши. Работам во Интернет провајдер и добивме решение од Министерство за финансии да се блокират СИТЕ странски веб страни...
Mislis site stranski kladilnici da se blokiraat? I koga ke gi blokirate ako ne e tajna?
 
Член од
1 април 2009
Мислења
653
Поени од реакции
557
Mislis site stranski kladilnici da se blokiraat? I koga ke gi blokirate ako ne e tajna?
Да. Не го знам на второто прашање одговорот уште. Кога ќе знам точна дата ќе пишам, но штом веќе го имаме документот веројатно за брзо време ќе е.
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
78
Поени од реакции
55
Обложувањето во Македонија на странски веб страни во скоро време ќе заврши. Работам во Интернет провајдер и добивме решение од Министерство за финансии да се блокират СИТЕ странски веб страни...
Да. Не го знам на второто прашање одговорот уште. Кога ќе знам точна дата ќе пишам, но штом веќе го имаме документот веројатно за брзо време ќе е.
mora da kazat odnapred lugjeto da si gi povlecat parite barem.
I dali vi ispratija spisok so koi kladilnici bdejki ima poveke od 1000 onlajn kladilnici i kazina
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Да го има списокот.
dali marathonbet.com e na spisokot?
Автоматски споено мислење:

Само ВПН и никој нема да ве детектира каде сурфате... Ниту да ве контролира кои страни ги отварате.
kako e preku vpn? treba nesto da se instalira ili?
Автоматски споено мислење:

I dali ako vekje ja blokira stranicata, dali ke moze da ni prefrlaat pari od stranicata? Primer mene na marathonbet direktno na VISA kartica mi stiga.. Dali ako imam VPN i povlecam pari, ke mi stigne u banka kesot, bez razlika sto se zabraneti za surfanje?
P.s znam deka na nekomu se glupi prasanjava ali ja pojma nemam sto kako..
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom