Обложување на нет

Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Кога и да пишувам Card Number, нон стоп ми вика Invalid card number, ова на бет365...не знам што е работа. Пробав со 3 различни кредитни картички и не сака.
NLB Tutunska Visa Electron? Ако имаш таква, мора да сака.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Како оди тоа со Mooneybookers?
Си креираш акаунт на таа страна. Си префрлаш пари од картичката на тој акаунт. И потоа од акаунтот префрлаш колку сакаш на јузерот на онлајн обложувалницата. Само ќе избераш deposit via moneybookers
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Си креираш акаунт на таа страна. Си префрлаш пари од картичката на тој акаунт. И потоа од акаунтот префрлаш колку сакаш на јузерот на онлајн обложувалницата. Само ќе избераш deposit via moneybookers
Ај ќе пробам утре, 2 месеци се мачам веќе :)
 

PxFxCx

Јужни Фронт
Член од
15 септември 2007
Мислења
452
Поени од реакции
4
а ако немас ставено пари преку monneybookers, дали можеш да ги извадиш преку нив и колку време кје трае трансакцијата, оти директно од бет365 на картичка чекав 2-3 дена. А ме интересира и дали земаат провизија?
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Си креираш акаунт на таа страна. Си префрлаш пари од картичката на тој акаунт. И потоа од акаунтот префрлаш колку сакаш на јузерот на онлајн обложувалницата. Само ќе избераш deposit via moneybookers
Изгледа и преку ова не бива, затоа што во „понудата“ ја нема Маестро...
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.223
Поени од реакции
14.553
Маестрото нема ЦВЦ или ЦВВ број затоа со неа неможеш да правиш никакви трансакции на интернет
 
Член од
21 февруари 2011
Мислења
82
Поени од реакции
6
Не е тоа тоа. Нема поубаво чувство кога одиш во кладилницата добитен и го гледаш изразот на тетката што те исплаќа, како ти дава две нејзини плати. :)
 

Inspektorat

www.guliver_tip.bloger.hr
Член од
22 август 2008
Мислења
95
Поени од реакции
0
Ме интрересира дали при правење акаунт на бет365 треба да верифицираш адреса, картичката, да чекам писма да ми стигаат дома и слично. Дали кога ке ги ставам парите од сметка на акаунт за прв пат треба да им прајќам пасош, сметки и други документи или пак при првото вадење на парите на сметка треба да се прајќаат овие документи? И последно пошто гледам има повејќе методи за префрлање на парите на сметка кој од сите овие е за да дирекно ти стигнат на сметка без да правиш акунти како што е на манибукерс. Картичкава ми е Виза Електрон од Тутунска банка. И дали со истава каричка можам да играм на bwin.com
Кој што може нека ми одговори. Фала на сите поздрав
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Ме интрересира дали при правење акаунт на бет365 треба да верифицираш адреса, картичката, да чекам писма да ми стигаат дома и слично. Дали кога ке ги ставам парите од сметка на акаунт за прв пат треба да им прајќам пасош, сметки и други документи или пак при првото вадење на парите на сметка треба да се прајќаат овие документи? И последно пошто гледам има повејќе методи за префрлање на парите на сметка кој од сите овие е за да дирекно ти стигнат на сметка без да правиш акунти како што е на манибукерс. Картичкава ми е Виза Електрон од Тутунска банка. И дали со истава каричка можам да играм на bwin.com
Кој што може нека ми одговори. Фала на сите поздрав
Ај да почнеме по ред. :)
Да, мораш да верифицираш адреса, т.е. ќе ти се јават на мобилниот и ќе те испрашуват сите твои податоци. И да ќе ти стигнат писма дома, :)
Не мораш одма да им праќаш пасош, тоа можеш да го направиш кога ќе сакаш да ги подигнеш.
И да, со истава картичка можаш да играш и на bwin. Проверено, играно.
поздрав
 

Kajgana Shop

На врв Bottom