Обложување на нет

Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Немам искуство со кладење во живо па затоа одам на начинот што се кладат повеќето мои познаници. А башка и картичката ќе ми треба и за други работи, не само за кладење. :)
Инаку, дај подобјасни малку повеќе за ова Манибукерс.
Ќе си отвориш акаунт на Манибукерс, пет минути работа. Од еден Манибукерс на друг без проблем се испраќаат пари. Ќе најдеш некој кој има пари на Манибукерс, ти него ќе му дадеш кеш, тој тебе ќе ти испрати пари на твојот Манибукерс. Потоа ги депонираш на кладилница и се кладиш. Кога сакаш да ги повлечеш парите, прво ќе ги повлечеш од кладилницата на Манибукерс, па потоа ќе му ги испратиш некому кому му требаат. Ни банки, ни картички, ни манџа, ни питулици...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.688
Ќе си отвориш акаунт на Манибукерс, пет минути работа. Од еден Манибукерс на друг без проблем се испраќаат пари. Ќе најдеш некој кој има пари на Манибукерс, ти него ќе му дадеш кеш, тој тебе ќе ти испрати пари на твојот Манибукерс. Потоа ги депонираш на кладилница и се кладиш. Кога сакаш да ги повлечеш парите, прво ќе ги повлечеш од кладилницата на Манибукерс, па потоа ќе му ги испратиш некому кому му требаат. Ни банки, ни картички, ни манџа, ни питулици...
Мислам дека повеќе провизија ќе ми земаат така, затоа ќе одам со картичка.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Дали некој бонус од онлине кладилниците важат за Македонија ???
Ниту еден од овие бонуси не важи за Македонија. 10бет има бонус кој важи за Македонија, 50% до 200 евра, но со многу неповолни услови. Повеќето од овие бонуси кои ги гледаш се всушност фри бетови, не се кеш бонуси.
--- надополнето: 4 декември 2013 во 02:41 ---
Мислам дека повеќе провизија ќе ми земаат така, затоа ќе одам со картичка.
Кој бе ќе ти земе провизија?

:confused:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.688
Ниту еден од овие бонуси не важи за Македонија. 10бет има бонус кој важи за Македонија, 50% до 200 евра, но со многу неповолни услови. Повеќето од овие бонуси кои ги гледаш се всушност фри бетови, не се кеш бонуси.
--- надополнето: 4 декември 2013 во 02:41 ---


Кој бе ќе ти земе провизија?

:confused:
Па за префрлањето на парите. Така ми кажа едно другарче.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Па за префрлањето на парите. Така ми кажа едно другарче.
Те молам немој да звучиш како идиотите на темава.

Манибукерс наплаќа 1% на трансакција. На испратени 50 евра ти земаат 50 центи. Да му кажеш на другарчето дека нема три чисти.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.688
Те молам немој да звучиш како идиотите на темава.

Манибукерс наплаќа 1% на трансакција. На испратени 50 евра ти земаат 50 центи. Да му кажеш на другарчето дека нема три чисти.
Ама се чека подолго за да ми пристигнат парите, така?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.688
Парите е испраќаат од една Манибукерс сметка на друга за помалку од една секунда.
Човек, ти зборам за кога сакам парите да ги подигнам во книжна форма. Ако снемам пари шо праиме?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Човек, ти зборам за кога сакам парите да ги подигнам во книжна форма. Ако снемам пари шо праиме?
Каде да снемаш пари бе Стефане?
Кога сакаш да ги подигнеш од кладилница, правиш повлекување на Манибукерс. Во принцип, сите кладилници најбрзо испраќаат пари преку Манибукерс. Кога ќе ти легнат парите на МБ сметката му ги испраѓаш некому кому му требаат, тој ти дава кеш. Просто ко грав.

Ти кешки направи пари со кладењето, јас ќе ти откупам колку сакаш голема сума на Манибукерс, или ќе ти најдам некој што ќе ти ги земе.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.688
Каде да снемаш пари бе Стефане?
Кога сакаш да ги подигнеш од кладилница, правиш повлекување на Манибукерс. Во принцип, сите кладилници најбрзо испраќаат пари преку Манибукерс. Кога ќе ти легнат парите на МБ сметката му ги испраѓаш некому кому му требаат, тој ти дава кеш. Просто ко грав.

Ти кешки направи пари со кладењето, јас ќе ти откупам колку сакаш голема сума на Манибукерс, или ќе ти најдам некој што ќе ти ги земе.
Мислев вака у мене да снемам пари, книжни што ми стојат во новчаник.
Сеа пример ти давам, фаќам 200 евра од кладењево и сакам тие пари да ги извадам од картичка. Прашањето е дали можам во истиот момент да отидам до банкомат и да ги извадам парите или треба да почекам одреден период, ден/два/недела?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Мислев вака у мене да снемам пари, книжни што ми стојат во новчаник.
Сеа пример ти давам, фаќам 200 евра од кладењево и сакам тие пари да ги извадам од картичка. Прашањето е дали можам во истиот момент да отидам до банкомат и да ги извадам парите или треба да почекам одреден период, ден/два/недела?
Не оди тоа така. Кога ќе направиш повлекување на картичка, обично парите легнуваат после два до три дена.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.688
Не оди тоа така. Кога ќе направиш повлекување на картичка, обично парите легнуваат после два до три дена.
Епа за ова ти зборев, не за електронските пари. :D Инаку мислам дека е повеќе од 2-3 дена, ама нема везе, се разбравме. :D
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Епа за ова ти зборев, не за електронските пари. :D Инаку мислам дека е повеќе од 2-3 дена, ама нема везе, се разбравме. :D
Кога имаш Манибукерс акаунт, ова чекањето не постои. Бет365 на пример, ислпаќа на Манибукерс за 5-6 саати од моментот на повлекувањето.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Кога имаш Манибукерс акаунт, ова чекањето не постои. Бет365 на пример, ислпаќа на Манибукерс за 5-6 саати од моментот на повлекувањето.
Да точно тоа. Ама коа повлекуваш од манибукерс на каричка стигаат за 7 дена.. Ја до сеа како што имам повлекувано 2 пати ми стигале точно за 7 дена на картичка
 

Kajgana Shop

На врв Bottom