ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Што се виновни специјалците затоа што разузнувањето потфрлило?

Тие ги покрија сите потфрлувања на цел систем, со сопствена жртва. Затоа заслужуваат да бидат двоени и затоа ги двојам. Да не беа храбри ко што беа, ќе ни се случеше ново Арачиново.
Изгинаа и беа ранети голем број јспецијалци и полицајци ради неспособно разузнување и организација и спремност на власта и тоа ти е успешна операција ??
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.122
Поени од реакции
2.084
Прво 14 загинати терористи, сега испаднаа 10, еден терорист избегал! Двајца од терористите припадници на МВР! Ахмети бил во контакт со терористите, Груевски знаел! Успешна акција, наредниот ден оставка Јанкуловска и Мијалков! Дај некој нека објасни што се случува?! Овде многу смрди!
За кого и за што загинаа овие луѓе?!
Терористот сигурно не избегал,го пуштиле по наредба на Пастирот.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.208
Поени од реакции
8.564
Ако блиц е жута штампа зашто тогаш и сериозна бугарска агенција ја пренесе истата вест?


СР'БСКИТЕ СПЕЦСЛУЖБИ ПРЕДАДОХА ГРУЕВСКИ, САШО МИјаЛКОВ ОРГАНИЗИРАЛ АТАКАТА В КУМАНОВО

http://news.bgnes.com/view/1233325
па зарем не гледаш дека и таа бугарска агенција веста ја презема од блиц, и не само таа , еден куп други истото ќе го направат, све ради публицитет,лесно е јас или било кој да каже, според извори бла бла,. Кој се бе тие извори, нека излезат со име и презиме. Српските служби.., јаки служби нека си ебе матер, тие слепци дозволија еден помочани навивачи со Дрон да ги измочаат во сред Белград , па сега ке јадат говна за тука, ебати кретените.
Ова све ти испаѓа како она бугарската, сега јас да речам "На Зоте сестра му е најголема курва, па после ела ти тука докажувај дека немаш сестра".
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.848
Поени од реакции
26.444
Да продолжам?

Ти гори под нозе те разбирам. Додека правите паузи во Курир грицкате нокти и пишувате на колку што е можно повеќе форуми, јутјуб видеа и под фејсбук статуси. Најдете си мотики и научете земјоделие, овие 9 години фино се угоивте од народни пари треба тие калории да се трошат потоа на вистинска работа ако сакате да имате леб.
Мене ќе ми гори под нозе само доколку се наруши безбедноста на државава, за све друго ич кур не ме боли, можеш слободно да си играш политика, со кој сакаш.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
па зарем не гледаш дека и таа бугарска агенција веста ја презема од блиц, и не само таа , еден куп други истото ќе го направат, све ради публицитет,лесно е јас или било кој да каже, според извори бла бла,. Кој се бе тие извори, нека излезат со име и презиме. Српските служби.., јаки служби нека си ебе матер, тие слепци дозволија еден помочани навивачи со Дрон да ги измочаат во сред Белград , па сега ке јадат говна за тука, ебати кретените.
Ова све ти испаѓа како она бугарската, сега јас да речам "На Зоте сестра му е најголема курва, па после ела ти тука докажувај дека немаш сестра".
Јас не викам дека целата вест е 100% точна, туку кај што има чад има и огин. Значи има вмешаност и треба истрага да се откријат точно што како.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.848
Поени од реакции
26.444
Имаш некаква информација на која што го темелиш твојот заклучок колку луѓе ја обезбедувале границата кон Косово пред или после политичката криза за да зборуваме дека баш политичката криза и протестите против полициска бруталност се виновни за дупките во безбедносниот систем?
Значи дупките во безбедносниот ситем за кој зборував е недовербата врз институциите кое се гради последните 3 месеци, а не физичкото присуство на полицијата на граница или на протести. Но нејсе, секој со својот памет.[DOUBLEPOST=1431676866][/DOUBLEPOST]
Не знам зашто гледате и се фокусира само на пасошите?! Овде многу побитни работи има во изjaвата. Дали сте свестни дека ВМРО-ДПМНЕ и ГЕРБ са от едно политичко семеjство? Дали си давате сметка што го посаветува Борисов?! Специални части да почнат вежби,а армиjaта да набележува точки на границата дали сте свестни колко побитно е тоа како решение от прашане за некакви пасоши?!
Србиja подсили границата,Косово ако не се лажам, тоа го прави сега БГ.
Ма дај, све е тоа масло на Грујо. Он ги има режирано поместувањата на безбедносните сили на овие земји.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Мене ќе ми гори под нозе само доколку се наруши безбедноста на државава, за све друго ич кур не ме боли, можеш слободно да си играш политика, со кој сакаш.
Па баш за такви ко тебе беше Куманово наменето.
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.552
Поени од реакции
1.812
Што би било поопасно, пукањето да е за илирида или за калифат?

дали европа би дозволила обид за калифат на балканот?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.848
Поени од реакции
26.444
Па баш за такви ко тебе беше Куманово наменето.
Тоа дека зборам за безбедносна опасност од групи попут онаа у Куманово уште пред 6 месеци ли? Го режирале за да ми ја задоволат суетата а?
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Значи дупките во безбедносниот ситем за кој зборував е недовербата врз институциите кое се гради последните 3 месеци, а не физичкото присуство на полицијата на граница или на протести. Но нејсе, секој со својот памет.
Добро де, сите не можеме да бидеме по генот умни на Александар и Лазар Колишевски испилени со вродена прагматичност за дипломатија.
Мене ми треба еве објаснување малку ако не ти е тешко.
Ајде објасни ми како на потомок на закрепостен селанец чија баба била тртена од некој турски заптија со ниско чело како недовербата на институциите влијае на инфилтрирање на терористички групи во државава?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.848
Поени од реакции
26.444
Добро де, сите не можеме да бидеме по генот умни на Александар и Лазар Колишевски испилени со вродена прагматичност за дипломатија.
Мене ми треба еве објаснување малку ако не ти е тешко.
Ајде објасни ми како на потомок на закрепостен селанец чија баба била тртена од некој турски заптија со ниско чело како недовербата на институциите влијае на инфилтрирање на терористички групи во државава?
Па види на форумов како влијае, сите тука се уверени дека е тоа масло на Груевски. И на пример еве доколку има дојава за терористички напад во Недела, баш на протестите, и Груевски излезе со таква изјава, како ќе биде сватен?

Искрено јас да сум терорист и да сакам да ја дестабилизирам Македонија, би играл на таа карта. После таква една акција, мирно би седел на страна да гледам како Македонија сама со себе се докрајчува.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Ма дај, све е тоа масло на Грујо. Он ги има режирано поместувањата на безбедносните сили на овие земји.
Не, просто маслото го стави некоj друг со владеенето си.
Затоа и изjaвата например на надворешното министерство на БГ беше ваква.

За Бугарија се најважни зачувувањето на територијалниот интегритет на Република Македонија и нејзината политичка стабилност. Од клучно значење е и зачувувањето на граѓанскиот и етнички мир во земјата. Неопходно е да се отвори дијалог меѓу власта и опозицијата, зашто недостигот од него создава услови за дестабилизација. Во услови на внатрешно-политичка криза неопходни се одговорни дејства од страна на Владата, за да биде вратена довербата на граѓаните во работата на институциите. Македонија се стреми кон членство во ЕУ, кое бара тешки реформи. Тие се итни и само преку нив може да биде гарантирано градењето на правна држава. Недостигот од реформи го успорува започнувањето преговори за членство на Македонија во ЕУ. Бугарија не може да се меша во внатрешните работи на Македонија, но е подготвена да и даде помош, како билатерална, така и во рамките на напорите на ЕУ
Со два збора политичките игри мегу политичките актери,отвара можност за кумановски циркуси.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Тоа дека зборам за безбедносна опасност од групи попут онаа у Куманово уште пред 6 месеци ли? Го режирале за да ми ја задоволат суетата а?
Не е режирано, никако. Всушност, се работи за најглупавата група на терористи во светот, кој се обидоа да се утврдат во градско подрачје, и цел ден си мирцаа со Ахмети.

Инаку, што се однесува до точноста на твоите предвидувања тоа ти е како да си типувал дека Фиорентина ќе ја победи Парма затоа што имаат лилјакови дресови. Фиорентина ја победува Парма, ама не заради тоа што имаат лилјакови дресови.

Си предвидел конфликт заради научно фантастични причини. Конфликтот се случува, ама причините се многу попрозаични.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Па види на форумов како влијае, сите тука се уверени дека е тоа масло на Груевски. И на пример еве доколку има дојава за терористички напад во Недела, баш на протестите, и Груевски излезе со таква изјава, како ќе биде сватен?

Искрено јас да сум терорист и да сакам да ја дестабилизирам Македонија, би играл на таа карта. После таква една акција, мирно би седел на страна да гледам како Македонија сама со себе се докрајчува.
Не е негово масло можеби но е негова кривица што наместо да се посвети на водење држава тој се посветува на презентирање на држава каде тече мед и млеко.

Според мене он има лек како да остане на власт, како да добие легално избори, ама реално според мене лично е неспособен да води држава а со тоа им даде зелено светло тие што сакаат да дестабилизираат многу лесно да го направат тоа.
 
B

Bafra

Гостин
Режирано е сигурно, само Режисерот е некој друг, а нашиве имаат главни улоги, а ние сме си статисти :(
Молба до Сценаристот нека направи една Комедија на балканов, доста се Трагедии :semolam::semolam:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom