ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

SF

Член од
4 октомври 2010
Мислења
290
Поени од реакции
142
Се е јасно како бел ден бе! Сценарио на Груевски и врхушката со цел да си ги спасат газовите, и на мало дете му е тоа јасно!!! Докази има еден куп, поткрепени со силни и опипливи аргументи, едноставно време не би трошел за тоа да се расправам! Сепак, со ова Груевски и неговиот ПР победи, 8 полицајци платија за тој да победи!

Режимот беше на колена и требаше да му го зададеме последниот удар, сега се исправи за момент, но е сепак згрбавен и на стаклени ноџиња! „Неутралците“ полека им стануваше јасно кој е кој, и дека не се баш сите исти! Сега почнаа луѓето со релативизирање, кружат слики од детено што го гушат две раце, едната вмро другата сдсм. Се вративме чекор назад! А психопатите на душа ќе носат и нови 8 души! 8 души кои преживеале вистинска војна, а загинаа во сценарио и филмче режирано од страна на Грујо! Сега не очекува оноа класично тепање во ЈСП, сачекуши низ град итн!

А сите вие кои го поддржувате режимот, сте директни соучесници и би ви судел како такви!
Какви Команданти Нато, Соколи и компанија тоа се платеници од обезбедувањето на СГС на Мијалков. Се е монтирано сценарио. Мора да се спречи полициската бруталност во Куманово. Ај на протести!
 
Член од
17 јануари 2015
Мислења
421
Поени од реакции
194
Да почиваат во мир жртвите. Колку и да се влее омраза луѓето ќе продолжат да живеат во разбирање и мир. Македонија ја чека подобро, како што се вели "секое зло за добро". :)
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Се е јасно како бел ден бе! Сценарио на Груевски и врхушката со цел да си ги спасат газовите, и на мало дете му е тоа јасно!!! Докази има еден куп, поткрепени со силни и опипливи аргументи, едноставно време не би трошел за тоа да се расправам! Сепак, со ова Груевски и неговиот ПР победи, 8 полицајци платија за тој да победи!

Режимот беше на колена и требаше да му го зададеме последниот удар, сега се исправи за момент, но е сепак згрбавен и на стаклени ноџиња! „Неутралците“ полека им стануваше јасно кој е кој, и дека не се баш сите исти! Сега почнаа луѓето со релативизирање, кружат слики од детено што го гушат две раце, едната вмро другата сдсм. Се вративме чекор назад! А психопатите на душа ќе носат и нови 8 души! 8 души кои преживеале вистинска војна, а загинаа во сценарио и филмче режирано од страна на Грујо! Сега не очекува оноа класично тепање во ЈСП, сачекуши низ град итн!

А сите вие кои го поддржувате режимот, сте директни соучесници и би ви судел како такви!
дај бе не го дувајте више со кретенскиве постови
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Види чоек, ми е гајле за Грујо и за Сашо мене ме интересира само Македонија, јас едноставно вака размислувам.
Македонија се Македонците. Македонија не постои во вакум, настрана од нејзините жители. Јас вака размислувам. После објавувањето на првите неколку бомби, власта требаше да направи една од овие две работи. Или да кажат дека снимките не се автентични и тоа да го докажат, што е многу лесно, или да поднесат оставка и сами да се јават за судска постапка. Ништо од тоа не се деси. На тоа ништо, Македноците, значи Македонците, не вмровци или сдсмовци, требаше да влезат во влада и парламент и на клоци да ги кренат од таму. Ниту тоа не се деси. И сега, за која Македонија ти се грижиш? Зошто ни е нас воопшто потребна држава, кога немаме основен демократски капацитет?
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.867
Поени од реакции
11.487
На страна да ја ставиме политиката, да се осврнеме на осуммината припадници на МВР кои ги загубија своите жители, вршејќи ја својата должност. Мислам дека заслужуваат некаков споменик (може до споменикот на бранителите од 2001 во Жена парк).
 
Член од
17 јануари 2015
Мислења
421
Поени од реакции
194
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.191
Поени од реакции
4.019
Гледај вести на сител имаше 5 експерти кој кажаа дека акцијата е успешна.И тоа декан на воена академија кецковски и уште еден .Јано им е дека многу луѓе се сомневаат во успешната акција и затоа не трујат со вакви изјави.
За мене 8 души и 37 повредени не е успешна мисија .Требаше во првиот упад да се пушти и армија ако треба , нашиве излеа незнаеле со какви терористи си имаат работа
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.758
Поени од реакции
17.457
Овие нека престанат да ги мешаат протестите со нападот во Куманово. Аман веќе, глуп народ.

Прегледај го приврзокот 120891
Не би биле кај што сме ако нашиве амеби не ја користат секоја ситуација за политички поени. На двете страни мислам,да ти се згади од пишувањето овие 2 дена.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.574
Поени од реакции
26.098
Македонија се Македонците. Македонија не постои во вакум, настрана од нејзините жители. Јас вака размислувам. После објавувањето на првите неколку бомби, власта требаше да направи една од овие две работи. Или да кажат дека снимките не се автентични и тоа да го докажат, што е многу лесно, или да поднесат оставка и сами да се јават за судска постапка. Ништо од тоа не се деси. На тоа ништо, Македноците, значи Македонците, не вмровци или сдсмовци, требаше да влезат во влада и парламент и на клоци да ги кренат од таму. Ниту тоа не се деси. И сега, за која Македонија ти се грижиш? Зошто ни е нас воопшто потребна држава, кога немаме основен демократски капацитет?
Чоек ти не си ме ни прочитал. Јас ти кажав иформација која можеш да ја провериш, која можам да ја докажам, можат многу луѓе да ја потврдат, а ти ја игнорираш. Власта очекуваше безбедносна дестабилизација, ако постапеше така како што тврдиш, ќе беше ли тоа одговорно кон Македонскиот народ? Баш според мене Грујо во ситуацијава постапи трезвено, а Заев беше магарето. И мислам дека Заев го има веќе сватено ова ама касно.

Нејсе, очекувам да излезе со свое видување на работите, баш ме интересира што ќе рече.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Според дипломатските извори на Либертас.... оваа акција е false flag за да му даде изговор на Грујо да го бомбардира независен Косоварстан.
Крајниот план е создавање на нова држава нешто као ГРУСИС, ГРУСИД, Г.Д. во која ќе владееле законите на Вемеријатот.

Ова во контекст со муабетите од типот 9/11 во вемеро верзија.
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
811
Поени од реакции
875
За мене 8 души и 37 повредени не е успешна мисија .Требаше во првиот упад да се пушти и армија ако треба , нашиве излеа незнаеле со какви терористи си имаат работа
Тоа ми е и на мене муабетот.Ги фрлија во оган полицајците и сега не трујат со ова успешна акција .И у право си цел ден не излегоа со информација за загинати и постепено првин 3 па после уште 2 а сигурно се при првиот напад загинати.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.807
Поени од реакции
15.728
Македонија се Македонците. Македонија не постои во вакум, настрана од нејзините жители. Јас вака размислувам. После објавувањето на првите неколку бомби, власта требаше да направи една од овие две работи. Или да кажат дека снимките не се автентични и тоа да го докажат, што е многу лесно, или да поднесат оставка и сами да се јават за судска постапка. Ништо од тоа не се деси. На тоа ништо, Македноците, значи Македонците, не вмровци или сдсмовци, требаше да влезат во влада и парламент и на клоци да ги кренат од таму. Ниту тоа не се деси. И сега, за која Македонија ти се грижиш? Зошто ни е нас воопшто потребна држава, кога немаме основен демократски капацитет?
Што не влегоа македонците во влада и парламент многу порано, имаше подрастични работи, ај по ред, на пример атентатот 1995..
http://fokus.mk/politicharite-ja-napravija-makedonija-mafijashka-drzhava/
- Кулминација на рекомпонирањето на институциите претставуваше атентатот врз тогашниот претседател КироГлигоров. Извршителите и мотивот останаа непознати до денес, иако по настанот започнаа најобемните полициски истражни дејствија за што се заведе оперативната акција „Автомобил“. Крајниот резултат се сведе на три фиктивни и индикативни, но непотврдени верзии: наводна вмешаност на бугарската корпорација „Мултигруп“, потоа таканаречената „Братиславска врска“ со српско-албанска комбинација и на крајот дека во атентатот се инволвирани српски, односно југословенски воено-разузнавачки структури.

Од денешна дистанца јасно е дека атентатот имаше политичка димензија и во него веројатно се инволвирани странски и домашни елементи. Сомнително е тоа што излезе дека немало никакви оперативни сознанија за можност од евентуален атентат, иако претходно по стоеја одредени навестувања и индиции. Такви беа, на пример, упатувањето на заканувачки писма до претседателот или пак кражбата од магацини на АРМ на далечински управувачи за активирање на експлозив.

Круна на неодговорноста и нефункционирање на институциите беше одлуката на Собранието на Република Македонија да го одбие предлогот од опозицијата да се формира Анкетна комисија во врска со атентатот. Овој терористички атак врз претседателот навестуваше натамошна криминализација на државата.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.046
Поени од реакции
6.655
Се е јасно како бел ден бе! Сценарио на Груевски и врхушката со цел да си ги спасат газовите, и на мало дете му е тоа јасно!!! Докази има еден куп, поткрепени со силни и опипливи аргументи, едноставно време не би трошел за тоа да се расправам! Сепак, со ова Груевски и неговиот ПР победи, 8 полицајци платија за тој да победи!

Режимот беше на колена и требаше да му го зададеме последниот удар, сега се исправи за момент, но е сепак згрбавен и на стаклени ноџиња! „Неутралците“ полека им стануваше јасно кој е кој, и дека не се баш сите исти! Сега почнаа луѓето со релативизирање, кружат слики од детено што го гушат две раце, едната вмро другата сдсм. Се вративме чекор назад! А психопатите на душа ќе носат и нови 8 души! 8 души кои преживеале вистинска војна, а загинаа во сценарио и филмче режирано од страна на Грујо! Сега не очекува оноа класично тепање во ЈСП, сачекуши низ град итн!

А сите вие кои го поддржувате режимот, сте директни соучесници и би ви судел како такви!
како ќе паднеше “режимот“,на избори или зајко ќе пукаше со вистинско оружје ?? дајте појаснете вие сезнајковци,пошто мене не ми е јасно на избори како ќе ги победиш кога имаат обезбедено 400 000 гласови на кои им дале работни места,субвенции , зголемување на платите или други поволности
 

Kajgana Shop

На врв Bottom