ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.234
Поени од реакции
41.543
@Syn каква црна (силна) опозиција бе, опозиција менува власт на избори, не со бомби. Смешка е Зајко, се жртвува за партијата, мисли дека ќе го гледаат како херој, ќе го пикнат во затвор за Бране пак да го аболицира.
Глупо е да се мисли дека нашиве дозволиле ваков конфликт, ако било сценирано, веројатно ќе беше без жртви од двете страни.
Глумење лудило е ако тврдиш дека никаков ефект нема тоа што прави заев врз вмро ко партија, факт е дека за прв пат во овие 9 години опозицијата упати сериозен удар врз власта, еве направи ретроспектива на Се што се случуваше изминатиов период откако почнаа бомбите и стундентските протести, изброј само колку фронтови им се отворија на властите против незадоволните, и на колку фронтови попуштија, нешто што во нормални услови за нив, никогаш не би го направиле.
Или, удри ретропскетива на спиновите од нивните телевизии, со каков квалитет беа истите овој период, а со каков беа на времето, пред година, две, три.

Само со сила слеп ако се прави човек, уз пут и глув, ке го негира ова, па Грујо сега најави рокади во партија, случајност да не е и ова ?

Нејсе цел овој муабет, на стратегијата која моментално ја тера сдсм дефакто вакво сценарио воопшто не им одговара.

Него друга работа, Заев е обвинет за пуч од властите, за соработник на странски служби и шпиун, денес истиот тој Заев беше повикан да присуствува на седницата на Советот на Безбедност на Република Македонија. Смешно, не ?
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Еден куп аргументи укажуваат дека ова е нарачка од владата. Не велам дека сим 100% сигурен, но да се правам слеп на очи не бива. Што се однесува до опстанокот на државата, веќе ти кажав што мислам. Ако опстанокот на државата значи опстанок за оваа власт, подобро да пропаднеме.

Што се однесува до Смилковско, Заев калкулира со тие снимки затоа што нивното објавување ќе значи негово апсење под итна постапка од формално правни причини кои сега не сакам да ти ги објаснувам. Ама верувај ми на збор дека тие снимки повеќе ќе ги револтираат Македонците отколку Албанците. Објавувањето на тие снимки за Заев значи буквално одење на се или ништо.
Штета што снимката нема да го открие нарачителот на масакрот.
Но очекувам големи судски нерегуларности.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.201
Поени од реакции
4.049
6 души кои загинаа и 30 повредени според мене се дел од првото влегување во акцијата , терористите ги начекале и за жал се деси најлошото . Дали им било јавено или не незнае никој , но за мене првиот упад е сомнителен, ова е половичен успех бидејки 8 луѓе загинаа , ни влегоа 40 души како од шала а Јанкуловска после Гошинце изјави можеме да бидеме мирни .
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.575
Поени од реакции
26.098
Еден куп аргументи укажуваат дека ова е нарачка од владата. Не велам дека сим 100% сигурен, но да се правам слеп на очи не бива. Што се однесува до опстанокот на државата, веќе ти кажав што мислам. Ако опстанокот на државата значи опстанок за оваа власт, подобро да пропаднеме.

Што се однесува до Смилковско, Заев калкулира со тие снимки затоа што нивното објавување ќе значи негово апсење под итна постапка опд формално правни причини кои сега не сакам да ти ги објаснувам. Ама верувај ми на збор дека тие снимки повеќе ќе ги револтираат Македонците отколку Албанците. Објавувањето на тие снимки за Заев значи буквално одење на се или ништо.
Види чоек, ми е гајле за Грујо и за Сашо мене ме интересира само Македонија, јас едноставно вака размислувам. Информации за дестабилизација во Македонија има од пред 8 месеци кога се реактивираше резервниот состав на полиција. Тогаш ги немаше бомбите. И хипотетички доколку Грујо знаел за бомбите на Заев и затоа се спремал од тогаш за тензија, зарем не би му било полесно да исценира 5-6 сообраќајки(труења, срцеви удари и авионски несреќи) на политички опоненти кои во тој момент пред бомбите имаа смешна улога во Македонската политика. Да смислува сценарио со борци од ИСИС, тоа би било стварно дебилно да очекуваш од човек кој 9 години се одржува на власт ко од шала.

Ние не знаеме дали воопшто Заев ги има тие снимки, може му е кажано дека ќе бидат бомбастични. Ако ги има бујрум нека ги објави. Ако се стварно бомбастични, ќе почекаме да помине безбедносната криза и тогаш сакал неќел Грујо ќе си оди сам.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Се е јасно како бел ден бе! Сценарио на Груевски и врхушката со цел да си ги спасат газовите, и на мало дете му е тоа јасно!!! Докази има еден куп, поткрепени со силни и опипливи аргументи, едноставно време не би трошел за тоа да се расправам! Сепак, со ова Груевски и неговиот ПР победи, 8 полицајци платија за тој да победи!

Режимот беше на колена и требаше да му го зададеме последниот удар, сега се исправи за момент, но е сепак згрбавен и на стаклени ноџиња! „Неутралците“ полека им стануваше јасно кој е кој, и дека не се баш сите исти! Сега почнаа луѓето со релативизирање, кружат слики од детено што го гушат две раце, едната вмро другата сдсм. Се вративме чекор назад! А психопатите на душа ќе носат и нови 8 души! 8 души кои преживеале вистинска војна, а загинаа во сценарио и филмче режирано од страна на Грујо! Сега не очекува оноа класично тепање во ЈСП, сачекуши низ град итн!

А сите вие кои го поддржувате режимот, сте директни соучесници и би ви судел како такви!
 
W

wicked_1

Гостин

ама овој колку што разбрав во Либија бил, кај Исил
Тој отспротива е новинар, Р.Рамадани не е никаков командант..Сликата е објавена чисто колку да си имат фидбек полтроните за случувањата и да се праат слепи со сила
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Овие нека престанат да ги мешаат протестите со нападот во Куманово. Аман веќе, глуп народ.

Untitled1.png
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.964
Поени од реакции
35.576
Незнаев кој е , на фб се вртеше дека бил тој Фадил Фејзулахи.
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
812
Поени од реакции
875
6 души кои загинаа и 30 повредени според мене се дел од првото влегување во акцијата , терористите ги начекале и за жал се деси најлошото . Дали им било јавено или не незнае никој , но за мене првиот упад е сомнителен, ова е половичен успех бидејки 8 луѓе загинаа , ни влегоа 40 души како од шала а Јанкуловска после Гошинце изјави можеме да бидеме мирни .
Гледај вести на сител имаше 5 експерти кој кажаа дека акцијата е успешна.И тоа декан на воена академија кецковски и уште еден .Јано им е дека многу луѓе се сомневаат во успешната акција и затоа не трујат со вакви изјави.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom