ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.790
Поени од реакции
1.507
Секоја чест:

http://segamk.blogspot.com/2015/05/blog-post_29.html

И матер да им ебам на сите што во време кога во државата им се пука и гинат луѓе плукаат по истата.
Да даде господ дома да ви пукаат бомби и да загинете.

Не сум приврзан кон ниедна партија но преѓеска ми се згади на Канал 5 кога еден имбецил со пилешки мозок (вработен нешто во општина Куманово) го прашаа нешто во смисол каква е состојбата незнам точно што, овој почна да зборува власта оставка да си даде незнам што.

Матер да ти ебам твоја, нека се смири војната после тоа сери, ѓубре едно скапано. Најмалку што ни треба е политичка дестабилизација во овој момент.

ЕДИНСТВО е тоа што ни треба во овие моменти а не раздор. И ги повикувам сите партиски војници од било која партија да се запрашаат колку ти вреди плукањето по сопствената полиција, армија и државен врв, бидејќи тие се тие што те чуваат да не ти свирне некој терорист куршум во главата!
 
А

Атлантист

Гостин
Какви теории на заговор човеку?
Што воопшто е тоа - „теорија на заговор„? Можеш ли суштински да ја објасниш кованицата, без филмања што ти ги всадиле во главата западните меинстрим медиуми?

И какви се тие глупости дека Русите не ги интересира што ќе се случува понатаму со гасоводот „само сакаат гасоводот да го донесат тука„. Демек голем пазар сме ние, па од нас ќе ќаруваат.
Не, целата поента на гасоводот е да се обезбеди гас за Балканот, и за источна и централна Европа. Диверзификација на украинските гасоводи, со цел избегнување на уцените кои сега ги доживуваат.

Најпосле во наш интерес секако е да се изгради тој гасовод. Дај ми, ако можеш, барем еден вистински економски аргумент зошто тоа не е добро за нас - а јас ветувам дека ќе вратам барем десетина економски аргументи зошто гасоводот е ОДЛИЧЕН за нас.

едит:
Еве и мапа, како што бараа погоре:
Дефиниција побарај на нет, ова твоето спаѓа во теорија на заговор.Војна поради траса на гасовод за кој што уште нема одлука каде ќе поминува и ќе се гради во некое идно неопределено време. Па тогаш што не направат војна баш тогаш, пр. 2020 кога можеби би се градел гасоводот да ги заебат Русите, поголема штета ќе им направат. Вака пак со Бугарите ќе се договорат, до тогаш ќе се сменат којзнае колку влади.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Само ке дополнам, одредена единица исчисти цело село во Кумановско 2001-ва без ниту еден повреден од нивна страна.
Имаа повеќе акции во кои армијата и полицијата немаа ниту еден повреден, а не пак жртви! Најголемите загуби АРМ и МВР ги претрпеа од заседи, информации кои терористите ги добиваа од Западњаците.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
На ова се палите ? Пази што вика од 1:05 па натака
Народ недолжен, околени убивани, луѓе што немаат врска со оружјето испаѓаат терористи.

Тоа го мислат и 99.9 % од нив а вие се палите партал направил човекот.:facepalm:
Јас го рабрав дека мисли за цивилите.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.141
Поени од реакции
5.894

ЕТЕ ГО, НЕКА ГРМИ НИЗ ИНТЕРНЕТОТ !!!
Реално, човекот изеде премногу гомна во многу тешки моменти. Ако мисли дека така ќе добие политички поени - многу греши.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Дефиниција побарај на нет, ова твоето спаѓа во теорија на заговор.Војна поради траса на гасовод за кој што уште нема одлука каде ќе поминува и ќе се гради во некое идно неопределено време. Па тогаш што не направат војна баш тогаш, пр. 2020 кога можеби би се градел гасоводот да ги заебат Русите, поголема штета ќе им направат. Вака пак со Бугарите ќе се договорат, до тогаш ќе се сменат којзнае колку влади.
бугарите цела влада ја сменија за два дена само за да не ја прифатат одлуката за градење турски поток,ама тоа е веќе друга тема.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Абе копук, гледаш ли на видеото дека уствари шошониве цело време им биле логистика и дека ги подржувале, каков соживот какви пичке материне? Олабави малце со телевизорот, ај што си оглупавел па и ке ослепиш.
Ооооо љоч, мисли малку со тиквата на рамења што ја носиш.

Затоа што знам каков пис и запалив народ се Абланците затоа тоа ти го зборам. Зошто ако ги рчнеш нема да ти преќутат, ќе вратат и ќе почне нешто шо нема да се запре лесно. А ова што се деси нема никаква врска со меѓуетнички конфликт.

Војна би била погубна за сите, никој не сака. А за Македонците и државава би била поразителна во епски размер. И така е државава фрлена во амбис, тоа би не закопало таму да останеме уште пола век.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.790
Поени од реакции
1.507
Еве го овој:


Па педер еден глуп те прашаа што одлучил советот за да се стабилизира регионот, овој искористи 5 секунди за политичка релама...

Дај боже дома да ти влезат терористи имбецилу еден.

Пак ке кажам - не сум политички определен за никој.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469

ЕТЕ ГО, НЕКА ГРМИ НИЗ ИНТЕРНЕТОТ !!!
Kанал 5, дефиниција за потчинети пички.
Реално, човекот изеде премногу гомна во многу тешки моменти. Ако мисли дека така ќе добие политички поени - многу греши.
Истово значи и за генерал Илија Николовски важи.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Имаа повеќе акции во кои армијата и полицијата немаа ниту еден повреден, а не пак жртви! Најголемите загуби АРМ и МВР ги претрпеа од заседи, информации кои терористите ги добиваа од Западњаците.
и во диво насеље имале некоја таква акција?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.044
Поени од реакции
64.340
Еве го овој:


Па педер еден глуп те прашаа што одлучил советот за да се стабилизира регионот, овој искористи 5 секунди за политичка релама...

Дај боже дома да ти влезат терористи имбецилу еден.

Пак ке кажам - не сум политички определен за никој.
Он си кажа што одлучил советот, и какви мерки презеле.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom