ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

Член од
14 април 2012
Мислења
32.044
Поени од реакции
64.340
На канал 5 зборуваше заменик градоначникот на Куманово ако добро разбрав?
Нормално дека е прекинат кога уште е недовршена истрагата нема никаква анализа тој повикува одговорност и не знам што некои конструкции од фејсбук и твитер. Да не зборам што премиерот 3 саати пред ова го пофали кумановскиот градоначалник. За ваква политичка усвитеност зборам. ова нема да не одведе нигде. Верувам дека повеќето од политичарите од двете страни се вакви. Веќе имаше изјави и од некои до вмро со обвинувања према заев. Па почекајте бе луѓе почекајте...
Не треси глупости. Праша зошто ги нема Груевски и Брклата у Куманово, да бидат со народот? Тогаш го исекоа.
Знам, сега ке кажеш, нема потреба да бидат таму.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Трол. Вклучи го мозокот за такви теми.

http://infomax.mk/wp/?p=29115
Пердју : Тука јас кажувам, не дојдов да Ве слушам или повлечете се што е припадници на Вашите животински царства или ќе видете што ќе Ве снајде“

Албанците имаат најголема поддршка од САД и Израел. Имаат грб за што и да прават. Им го тргуваат и дилаат целото оружје и дрога кадешто ги има.
Ако размислуваме како тебе, тогаш >>> За ВМРО да ги амнестира терористите треба да има терористи. Истите беа албанци, косовари на коишто БЦ им даде државјанства. Па, да не им дадеше државјанства немаше да дојде до 2001 и до ова.
Океј, јес да си глуп и дека со цел памет не навраќаш 20 години наназад, пак, ќе се сложам со тебе. У реду е, не е крив големиот пастир, чудотворец и спасител на македонскиот народ - Никола Груевски, туку е крив Бранко што ги донел Албанците, па колку и лудо да звучи тоа. Океј, Бранко е крив, се слагам... ама кај е сега Бранко? Па Бранко си ја доби казната за се од народот, не е на власт од 2006-та година и моментално е политички мртов, го нема во ниту една партија.

Сега од штаб ќе ви даваат нови насоки. Стојанче е крив? Па сите се криви, само ДПМНЕ е во право. Бог да чува.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Некои од одговорните да и не им замерувам сите сме луѓе грешиме:). Продужи на темата занемари го мојот коментар.
Покрај опомената, продолжуваш со омаловажување на луѓето кои се грижат форумов да функционира во најдобар ред. За да не ти биде тешко да се бориш со тиранијата, одмори недела дена.

:*
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Поддршка за народот во Куманово. Не е протест.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
стварно јенките испратиле наводно протестна нота до грчка во врска со турскиот тек и неговото откажување?

скрос мал офтопик,многу ме интересира
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Не треси глупости. Праша зошто ги нема Груевски и Брклата у Куманово, да бидат со народот? Тогаш го исекоа.
Знам, сега ке кажеш, нема потреба да бидат таму.
Во кој свет додека трае уште акцијата премиерот иде на лице место? А тој секако ќе реагираше и да дојдеше ќе речеше шо бара. Ај да речеме емоциите го понеле господинот.
 
А

Атлантист

Гостин
Ние не разбираме ама разбира генералот Илија Николовски. Како можеше 2001 тој да го заземи калето во Тетово без жртви а овие сега не можат да разбијат група до 50мина. Има кртици во мвр или пак од општински ги водат акцииве?
Калето е чиста ситуација, нема цивили но друга е поентата. Наместо да се оди на елиминација на групата која не беше поголема од сегашнава, дозволија да се извлечат и да отворат нов фронт во Липково. Другото е познато, постојано се фемкаа дали да преземат акција и ОВК нарасна на повеќе илјади и на крај мораа да преговараат.
Не би се повикувал на мислење на генерали кои што изгубија војна.
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
Океј, јес да си глуп и дека со цел памет не навраќаш 20 години наназад, пак, ќе се сложам со тебе. У реду е, не е крив големиот пастир, чудотворец и спасител на македонскиот народ - Никола Груевски, туку е крив Бранко што ги донел Албанците, па колку и лудо да звучи тоа. Океј, Бранко е крив, се слагам... ама кај е сега Бранко? Па Бранко си ја доби казната за се од народот, не е на власт од 2006-та година и моментално е политички мртов, го нема во ниту една партија.

Сега од штаб ќе ви даваат нови насоки. Стојанче е крив? Па сите се криви, само ДПМНЕ е во право. Бог да чува.
Мајкати е крива.
Бранко нема добиено никаква казна, моментално си ги лади јајцата некаде.
ВМРОвец сум, но не сум груевист.
И мене не ми се допаѓа моменталното раководство од некои аспекти ама не јадам гомна како тебе.
За држава се работи. Држава со една од најстарите цивилизации. Држава којашто има дадено многу жртви и чијшто народ има многу патено за да стигне до ова што е.
Истата онаа држава чиешто име и знаме ги продаде менторот на овој Заев, кому ти му веруваш во неговите снимки. Ок, сака да го симне Груевски од власт, но што после?
П.С. Сдсм први поставија министер (заменик министер за одбрана) од ешалоните на УЧК.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.266
Поени од реакции
3.619
За карпалак нормално е војниците да се носат заедно со сандаци муниција и за тоа никој да не одговара?
Да ја барам женаму од братучедот што беше во камионот да ја прашаме што и кажале зошто бил во камионот?
Ај седи си таму, биле загинале и не јадете трици сега. Што корист ако знаете зошто и како, така требало така се случило никој нема временска машина да врати назад. Седете и гледате што правите во иднина...
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.404
Поени од реакции
12.135
Протест или поддршка?
И ако е протест, за што протестираат? Ни сами незнаат
Најверојатно станува збор за подршка.
Како што приметив има знамиња и станува збор за оваа организација.
http://en.wikipedia.org/wiki/Red_and_Black_Alliance


Поддршка за народот во Куманово. Не е протест.
Да подршка. Исто и извиците шипни етнике ви се симбол за подршка.
 
G

grande-juve

Гостин

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Најверојатно станува збор за подршка.
Како што приметив има знамиња и станува збор за оваа организација.
http://en.wikipedia.org/wiki/Red_and_Black_Alliance




Да подршка. Исто и извиците шипни етнике ви се симбол за подршка.
Подршка за ... ?

Угнетуваните албански жители на Куманово ?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.044
Поени од реакции
64.340
Во кој свет додека трае уште акцијата премиерот иде на лице место? А тој секако ќе реагираше и да дојдеше ќе речеше шо бара. Ај да речеме емоциите го понеле господинот.
Така де, боље нека се крие ко пиче. Малце се ден и пол. Недела дена боље да го нема.
А бе кој го тера да иде у Диво Насеље, нека дојде у Општината. Нека дојде у Куманово.
Бошковски отиде на прва линија, кога го гаѓаа у Ваксинце. Овој го НЕМА бе, како не сфаќаш. Се крие.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Мајкати е крива.
Бранко нема добиено никаква казна, моментално си ги лади јајцата некаде.
ВМРОвец сум, но не сум груевист.
И мене не ми се допаѓа моменталното раководство од некои аспекти ама не јадам гомна како тебе.
За држава се работи. Држава со една од најстарите цивилизации. Држава којашто има дадено многу жртви и чијшто народ има многу патено за да стигне до ова што е.
Истата онаа држава чиешто име и знаме ги продаде менторот на овој Заев, кому ти му веруваш во неговите снимки. Ок, сака да го симне Груевски од власт, но што после?
Хаха, тешко се помируваш со фактот дека си изманипулирано пионче нели? Ти си само едно обично човече, ко што милува вашата министерка да ве нарекува.

Моето „јадење гомна“ тебе те нервира бе, плакетолепачу? Сите сте исти еј, абе не за џабе паметен човек рекол - ВИСТИНАТА е новиот говор на омраза. Ви пречи вистината, се срамите длабоко во себе, ама уште претате и не се предавате. Снимките на Заев, дали сум верувал, лепени, прелепувани, м? За грев :pos:

п.с. Експертиве не им верувале на генерали кои загубиле војна. Тогаш политичарите ја загубија војната, ама кој да разбере. Испрани мозоци. Ретарди.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom