Ножеви

FortuneTeller

ВРАГ
Член од
20 мај 2011
Мислења
476
Поени од реакции
138
Луѓе да ве прашам може ли да се најде швицарско ноже у МК да се купи у некоја продавница?
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Друже а нешто како custom made дали правиш али на пр. јас да го издизајнирам и да ти пратам цртеж па ако е изводлив да го изработиш. Иначе супер ти делуваат ножевиве само продолжи. А да и дали правиш посебни футроли за ножевиве или не. Позз
Moze sekakov noz da se napravi, sekako;). Daj mi go dizajnot sto ti se svidja. Site nozevi imaat kozni futroli, aj ke gi slikam koga ke najdam sloboden den.
--- надополнето: Jun 16, 2011 7:30 PM ---
Луѓе да ве прашам може ли да се најде швицарско ноже у МК да се купи у некоја продавница?
Imas pozadi sobranie diler na "Victorinox";).
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.951
Moze sekakov noz da se napravi, sekako;). Daj mi go dizajnot sto ti se svidja. Site nozevi imaat kozni futroli, aj ke gi slikam koga ke najdam sloboden den.
Заборавив и за сечилата да те прашам. Дали готови ги набавуваш и како такви ги монтираш на ножот или и сечилото го обликуваш ти самиот и го остриш?
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Nekoi seciva pravam sam, nekoi poracuvam od Norveska (SS, Damaskus, laminirani celici).
 
Член од
5 јули 2009
Мислења
1.123
Поени од реакции
205
Имам такво ко швајцарскине ножиња со повекје функции и ножето шо е се олабави и излага од лежиште има негде кај шо можат да го однесам да ми го направат? Army shop?
 

noz

Член од
7 јули 2011
Мислења
6
Поени од реакции
0
Иам еден стар нож, околу 20 години негде од Solingen- Bowie...
Прегледај го приврзокот 29691

сечивото е вакво (мада не можев да го најдам точно мојот нема врска).. е сега е растурено прилично, многу души има земено тој нож (прасиња, телиња итн ) прилично е отапен и има по некој заб... работава е кај да најдам некој што ги остри со каиши ради да не се изгреба одзгора... едно време работеше охрид Солинген и таман коа ојдов да прашам глеам го затвориле...
najubavo da go naostris prvo na siten kamen i toa kontra pa posle na kais
--- надополнето: Jul 7, 2011 10:25 AM ---
Луѓе да ве прашам може ли да се најде швицарско ноже у МК да се купи у некоја продавница?
ima pozadi sobranie u edna prodavnicka do centralata na tutunska banka ima golem izbor na svajcarski nozinja
ova e del od mojata kolekcija koja e na rasprodazba koj e zainteresiran neka se javi
--- надополнето: Jul 7, 2011 10:32 AM ---
DSC00836.JPG DSC01180.JPG ako ima nekoj zainteresiran da kupi nekoj dobar noz neka se javi imam bogata kolekcija getimg[2].jpg getimg[2].jpg DSC00829.JPG getimg[2].jpg DSC00829.JPG DSC00173.jpg DSC00173.jpg DSC00830.JPG DSC01163.JPG
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
@ eMilanist

Како може да стапиме во контакт ме интересира дали можете да изработите кукри?
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Moze preku pm da se dogovorime. Sekako deka moze da se napravi kukri.
 
С

Спенсер

Гостин
najubavo da go naostris prvo na siten kamen i toa kontra pa posle na kais
--- надополнето: Jul 7, 2011 10:25 AM ---

ima pozadi sobranie u edna prodavnicka do centralata na tutunska banka ima golem izbor na svajcarski nozinja
ova e del od mojata kolekcija koja e na rasprodazba koj e zainteresiran neka se javi
--- надополнето: Jul 7, 2011 10:32 AM ---
Колку кеш иде ова?

 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Мојата колекција, ножеви подарени од најбиските, некои дури постари од 30 години.

 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Луѓе денес само што купив нож finn bear cold steel ептен закон и многуи оштро

Мала демонстрација

 

Kajgana Shop

На врв Bottom