Ножеви

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од PrinceVegeta, 17 декември 2010.

 1. PrinceVegeta

  PrinceVegeta

  Член од:
  16 јуни 2010
  Мислења:
  83
  Допаѓања:
  7
  Мислам дека овде најдобро одговара да ја сместам темата. Значи оваа тема ја отворив за тие што собираат, и што сакаат да собираат ножеви (на отварање, ловџиски, реплики...). Не сум уште толку навлезен, па не се разбирам баш од ножеви. Ако може некој да ми каже, дали овие ножеви се легални во Македонија? (мислам оти не се), или ако знае тука или во блиска земја дали ги има? balisong2.jpg
   
 2. Дамјан_Amstaff

  Дамјан_Amstaff Гостин

  Па ако не сечеш луѓе ,легални се.
  А доколку би сакал вакви остри нешта би се одлучил на мечеви а посебно еден ваков ,само што ваков еден меч е поскап од мене. swords-chinese-swords-classic-a-9-ring-broadsword.jpg


  Па можеш преку итнернет да си порачаш ,сега видов има многу видови на ножеви и тоа за врло ниски цени.
   
 3. Лајто

  Лајто

  Член од:
  25 јули 2010
  Мислења:
  7.387
  Допаѓања:
  2.397
  imgres.jpg

  Ептен ми е типско , за подобро земи си два и тргнувај во поход
   
 4. Tetro

  Tetro Гостин

 5. PrinceVegeta

  PrinceVegeta

  Член од:
  16 јуни 2010
  Мислења:
  83
  Допаѓања:
  7
  Дај ми некоја добра страница ако можеш?
   
 6. NetJunkie

  NetJunkie

  Член од:
  22 ноември 2010
  Мислења:
  75
  Допаѓања:
  3
  Каталог со ножеви :) Линк
   
 7. Дамјан_Amstaff

  Дамјан_Amstaff Гостин

  Гледав тоа на Google shoping ,еве
   
 8. DarkCore^

  DarkCore^

  Член од:
  8 февруари 2007
  Мислења:
  2.931
  Допаѓања:
  249
  kaj има продавници за ножеви
  али со повеќе функции отварач за вино ова она..

  --- надополнето ---

  kaj има продавници за ножеви
  али со повеќе функции отварач за вино ова она..
   
 9. НеоН

  НеоН

  Член од:
  12 август 2010
  Мислења:
  2.892
  Допаѓања:
  904
  Во Скопје во гтц...и секако во незаменливиот бит пазар...
   
 10. ..........

  .......... Гостин

 11. M-1

  M-1 Добро утро Махачкала!

  Член од:
  6 септември 2010
  Мислења:
  3.897
  Допаѓања:
  6.563
   
  На negisakamonnet му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Darling

  Darling

  Член од:
  5 јуни 2009
  Мислења:
  6.636
  Допаѓања:
  8.497
  [​IMG]
   
  На Gabby1997, UrbanSamurai, RebelMk и уште 2 други им се допаѓа ова.
 13. Tetro

  Tetro Гостин

  Баш такво нешто добив на поклон уште како мало дете :vozbud:

  Има компас на навртување на рачката, а внатре има 10-тина чкорчиња за да запалиш оѓин, се палат од се и сешто, дури од камен, и од суво дрво. :)

  Има внатре и 3м. рибарски конец и 3 удички за пецање.

  Стварно е Survival Knife.
   
  На UrbanSamurai му/ѝ се допаѓа ова.
 14. НеоН

  НеоН

  Член од:
  12 август 2010
  Мислења:
  2.892
  Допаѓања:
  904
  Ножеви има и во Army Shop во Скопје..баш деновиве ќе поминам ќе одам јас фармерки да гледам,сигурно има..
   
 15. PrinceVegeta

  PrinceVegeta

  Член од:
  16 јуни 2010
  Мислења:
  83
  Допаѓања:
  7
  Може да ми кажеш кај е Army Shop? Би сакал да разгледам таму следниот пат кога ќе одам...
   

Сподели преку: