Ножеви

Член од
16 јуни 2010
Мислења
83
Поени од реакции
7
Мислам дека овде најдобро одговара да ја сместам темата. Значи оваа тема ја отворив за тие што собираат, и што сакаат да собираат ножеви (на отварање, ловџиски, реплики...). Не сум уште толку навлезен, па не се разбирам баш од ножеви. Ако може некој да ми каже, дали овие ножеви се легални во Македонија? (мислам оти не се), или ако знае тука или во блиска земја дали ги има? balisong2.jpg
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Па ако не сечеш луѓе ,легални се.
А доколку би сакал вакви остри нешта би се одлучил на мечеви а посебно еден ваков ,само што ваков еден меч е поскап од мене. swords-chinese-swords-classic-a-9-ring-broadsword.jpg


Па можеш преку итнернет да си порачаш ,сега видов има многу видови на ножеви и тоа за врло ниски цени.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
imgres.jpg

Ептен ми е типско , за подобро земи си два и тргнувај во поход
 
Член од
16 јуни 2010
Мислења
83
Поени од реакции
7
Па ако не сечеш луѓе ,легални се.
А доколку би сакал вакви остри нешта би се одлучил на мечеви а посебно еден ваков ,само што ваков еден меч е поскап од мене.Прегледај го приврзокот 38014


Па можеш преку итнернет да си порачаш ,сега видов има многу видови на ножеви и тоа за врло ниски цени.
Дај ми некоја добра страница ако можеш?
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
kaj има продавници за ножеви
али со повеќе функции отварач за вино ова она..

--- надополнето ---

kaj има продавници за ножеви
али со повеќе функции отварач за вино ова она..
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
kaj има продавници за ножеви
али со повеќе функции отварач за вино ова она..

--- надополнето ---

kaj има продавници за ножеви
али со повеќе функции отварач за вино ова она..
Во Скопје во гтц...и секако во незаменливиот бит пазар...
 
T

Tetro

Гостин
Баш такво нешто добив на поклон уште како мало дете :vozbud:

Има компас на навртување на рачката, а внатре има 10-тина чкорчиња за да запалиш оѓин, се палат од се и сешто, дури од камен, и од суво дрво. :)

Има внатре и 3м. рибарски конец и 3 удички за пецање.

Стварно е Survival Knife.
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Ножеви има и во Army Shop во Скопје..баш деновиве ќе поминам ќе одам јас фармерки да гледам,сигурно има..
 
Член од
16 јуни 2010
Мислења
83
Поени од реакции
7
Ножеви има и во Army Shop во Скопје..баш деновиве ќе поминам ќе одам јас фармерки да гледам,сигурно има..
Може да ми кажеш кај е Army Shop? Би сакал да разгледам таму следниот пат кога ќе одам...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom