Ножеви

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од PrinceVegeta, 17 декември 2010.

 1. EDCer

  EDCer No Kitty, this is my pot pie!

  Член од:
  19 ноември 2015
  Мислења:
  800
  Допаѓања:
  581
  Купи си подолга блуза :). Освен викторинокс, нема друга продавница (колку што знам), или пак миланист да ти направи по нарачка.
   
  На OMG!! му/ѝ се допаѓа ова.
 2. eMilanist

  eMilanist Ursus domesticus

  Член од:
  27 септември 2007
  Мислења:
  2.121
  Допаѓања:
  1.199
  Еве уште еден.
  Полар 95 Ss е сечивото: IMG_5994.JPG
   
  На M-1, Agda Beata, MartinKnifeLover и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. eMilanist

  eMilanist Ursus domesticus

  Член од:
  27 септември 2007
  Мислења:
  2.121
  Допаѓања:
  1.199
  Еве го последиот за оваа година.
  Ензо 115, нов жиг има оваа серија. IMG_5998.JPG IMG_6000.JPG
   
  На DRACARYS, M-1, AceCaleb и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. EDCer

  EDCer No Kitty, this is my pot pie!

  Член од:
  19 ноември 2015
  Мислења:
  800
  Допаѓања:
  581
  Еве го најголемиот проблем со Бејчмејд ножевите. Отиде федерчето од 940ката, ќе ге контактирам ако сакат да пратат еден пар, ако не, ќе треба да им го пратам.
  SAM_1764.JPG
   
  Последно уредено: 29 декември 2017
 5. EDCer

  EDCer No Kitty, this is my pot pie!

  Член од:
  19 ноември 2015
  Мислења:
  800
  Допаѓања:
  581
  И од Гриптилианот отиде... Истото федерче, спроти clip-от, и и двата имаа некаква корозија на нив, и кога малку размислив, ми текна дека сигурно е заради тоа што летно време кога несев лесна облека, имав навика да ги закачувам на појасот, на ластикот од гаќите и бермудите, на гола кожа, и што сум се потел, пареата се лепела на федерчињата од двата ножа, и плус сол... им помогналe да кородираат.
   
 6. eMilanist

  eMilanist Ursus domesticus

  Член од:
  27 септември 2007
  Мислења:
  2.121
  Допаѓања:
  1.199
  Другар, фрејм лок, нема што да пукне (може ама од физичка сила) му е мајката, или слипџоинт :):cool::D.
   
 7. EDCer

  EDCer No Kitty, this is my pot pie!

  Член од:
  19 ноември 2015
  Мислења:
  800
  Допаѓања:
  581
  Аксисот е најлесен и најбрз за употреба, исто и многу е цврст, освен федерчињата што се слаба точка, друга маана нема...
   
 8. eMilanist

  eMilanist Ursus domesticus

  Член од:
  27 септември 2007
  Мислења:
  2.121
  Допаѓања:
  1.199
  Edna slaba tocka e dovolna pricina za baranje drugo zresenie.
   
 9. EDCer

  EDCer No Kitty, this is my pot pie!

  Член од:
  19 ноември 2015
  Мислења:
  800
  Допаѓања:
  581
  Зависи за кого, сега од кога сум навикнат, не би го сменил за ништо, освен за OTF.
   
 10. Волчко

  Волчко

  Член од:
  5 февруари 2013
  Мислења:
  143
  Допаѓања:
  194
  Федерот не изгледа комплициран јас би пробал прво сам нешто да направам т.е. повеќе сакам активно да решавам проблеми него да чекам месец дена да ми стигне нешто порачано.
   
 11. EDCer

  EDCer No Kitty, this is my pot pie!

  Член од:
  19 ноември 2015
  Мислења:
  800
  Допаѓања:
  581
  И јас мислев на тоа, само што има многу нагло превиткување на делот каде што влегува во дупчето од рачката, ако запман да го виткам, или дена доволно да го свиткам и ќе пречи, или ќе се скрши ако е крут челикот, а да се замарам со омекнување па пак зацврстување (калење), не ми се замара.
  П.С. Не еден месец, ќе биде пола година чекањето :), додека стигнат до таму, додека да ги средат, додека пак да ги вратат... Еднаш им побарав да ми пратат клип и чекав 2ипол месеци, се беше без пари, ама многу чекање е.
   
 12. Волчко

  Волчко

  Член од:
  5 февруари 2013
  Мислења:
  143
  Допаѓања:
  194
  Мене досадата ми е голем непријател и затоа сам си наоѓам задачи да решавам да го окупирам мозокот и да не седам мирен.
  Добро е што е без пари иначе ѓавол ипол ќе испадне.
   
 13. eMilanist

  eMilanist Ursus domesticus

  Член од:
  27 септември 2007
  Мислења:
  2.121
  Допаѓања:
  1.199
  ХРИСТОС СЕ РОДИ!

  2017 помина со 35 ножеви.
  Еве го првиот за 2018. Сечивото е од TNT од мајстор Иван-Тишлер.
  IMG_6052.JPG IMG_6061.JPG

  IMG_6051.JPG Za net (2).JPG
   
  Последно уредено: 7 јануари 2018
  На Црноризец Храбар, Klin, Ставрогин и уште 4 други им се допаѓа ова.
 14. eMilanist

  eMilanist Ursus domesticus

  Член од:
  27 септември 2007
  Мислења:
  2.121
  Допаѓања:
  1.199
  Стигнаа пиновите :cool::
  IMG_6066.JPG IMG_6067.JPG .
   
  На Klin, boleramone, abrako и уште 3 други им се допаѓа ова.
 15. eMilanist

  eMilanist Ursus domesticus

  Член од:
  27 септември 2007
  Мислења:
  2.121
  Допаѓања:
  1.199
  Готова е и футролата:

  IMG_6085.JPG IMG_6081.JPG IMG_6079.JPG
   
  Црноризец Храбар, DRACARYS, Klin и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.

Сподели преку: