Ножеви

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Каде кај нас може да се најде незабележително футроличе за преклопен нож, за на каиш?
Купи си подолга блуза :). Освен викторинокс, нема друга продавница (колку што знам), или пак миланист да ти направи по нарачка.
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Еве го најголемиот проблем со Бејчмејд ножевите. Отиде федерчето од 940ката, ќе ге контактирам ако сакат да пратат еден пар, ако не, ќе треба да им го пратам.
SAM_1764.JPG
 
Последно уредено:

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
И од Гриптилианот отиде... Истото федерче, спроти clip-от, и и двата имаа некаква корозија на нив, и кога малку размислив, ми текна дека сигурно е заради тоа што летно време кога несев лесна облека, имав навика да ги закачувам на појасот, на ластикот од гаќите и бермудите, на гола кожа, и што сум се потел, пареата се лепела на федерчињата од двата ножа, и плус сол... им помогналe да кородираат.
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Другар, фрејм лок, нема што да пукне (може ама од физичка сила) му е мајката, или слипџоинт :):cool::D.
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Другар, фрејм лок, нема што да пукне (може ама од физичка сила) му е мајката, или слипџоинт :):cool::D.
Аксисот е најлесен и најбрз за употреба, исто и многу е цврст, освен федерчињата што се слаба точка, друга маана нема...
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Аксисот е најлесен и најбрз за употреба, исто и многу е цврст, освен федерчињата што се слаба точка, друга маана нема...
Edna slaba tocka e dovolna pricina za baranje drugo zresenie.
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
380
Поени од реакции
486
Федерот не изгледа комплициран јас би пробал прво сам нешто да направам т.е. повеќе сакам активно да решавам проблеми него да чекам месец дена да ми стигне нешто порачано.
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Федерот не изгледа комплициран јас би пробал прво сам нешто да направам т.е. повеќе сакам активно да решавам проблеми него да чекам месец дена да ми стигне нешто порачано.
И јас мислев на тоа, само што има многу нагло превиткување на делот каде што влегува во дупчето од рачката, ако запман да го виткам, или дена доволно да го свиткам и ќе пречи, или ќе се скрши ако е крут челикот, а да се замарам со омекнување па пак зацврстување (калење), не ми се замара.
П.С. Не еден месец, ќе биде пола година чекањето :), додека стигнат до таму, додека да ги средат, додека пак да ги вратат... Еднаш им побарав да ми пратат клип и чекав 2ипол месеци, се беше без пари, ама многу чекање е.
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
380
Поени од реакции
486
Мене досадата ми е голем непријател и затоа сам си наоѓам задачи да решавам да го окупирам мозокот и да не седам мирен.
Добро е што е без пари иначе ѓавол ипол ќе испадне.
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Еве уште еден. Оваа година најкористен материјал за рачка беше рог од елен, ова е веројатно последниот за оваа година. Уште не е готов, чекам специјални пинови да ми стигнат :cool: .

Прегледај го приврзокот 181885 Прегледај го приврзокот 181886 Прегледај го приврзокот 181887 .
Стигнаа пиновите :cool::
IMG_6066.JPG IMG_6067.JPG .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom