Ножеви

Член од
5 февруари 2013
Мислења
380
Поени од реакции
486
Случајно пронајдов нешто доста интересно барем за мене.
IMG_4708.jpg maxresdefault.jpg

Чаури да се користат како декорација на рачка,а имам доста чаури би пробал ова да го изведам.
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
380
Поени од реакции
486
Да видиме дали некој ќе најде одговор.
Ножот го имам повеќе од 10 години,а незнам какво потекло има одосно како поклон ми е даден но од секогаш ме занимало дали е нешто посебно бидејќи на осет делува квалитетно.
Значи квалитетот е супер на сите алатки што ги има во него ножот,ножиците дури и батериска ламба.
Има на него само едно обележје,а на друго место нема нигде ни пишува "Staninless" ниту "China" што ми е доста чудно.
 

Attachments

Член од
31 мај 2015
Мислења
120
Поени од реакции
127
Да видиме дали некој ќе најде одговор.
Ножот го имам повеќе од 10 години,а незнам какво потекло има одосно како поклон ми е даден но од секогаш ме занимало дали е нешто посебно бидејќи на осет делува квалитетно.
Значи квалитетот е супер на сите алатки што ги има во него ножот,ножиците дури и батериска ламба.
Има на него само едно обележје,а на друго место нема нигде ни пишува "Staninless" ниту "China" што ми е доста чудно.
Ако можеш стави уште некоја слика (целосно да се види ножот со отвотени алатки и логото ако можеш сликај го подобро) па да видиме ако знам или ако најдам информација на интернет за да ти одговорам
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
380
Поени од реакции
486
Сега на среќа пронајдов дека е шведска ознака.
 
Последно уредено:
Член од
31 мај 2015
Мислења
120
Поени од реакции
127
Логото не ми е познато. Инаку и кај кинеските ножиња има разлика во квалитетот. Ако е шведско логото, тогаш тоа е реклама за некоја фирма најверојатно, а не е производителот. Производителот става жиг на сечивото најдоле.
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
356
Поени од реакции
18
Член од
31 мај 2015
Мислења
120
Поени од реакции
127
Интересна колекција. Од каде ти се набавени?

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
Ова е само мал дел од колекцијата. Повеќето ми се дадени на поклон од мој пријател, некои ги најдов на бувјак, некои се купени од Домнет.
 
Член од
9 март 2011
Мислења
160
Поени од реакции
117
Ова е само мал дел од колекцијата. Повеќето ми се дадени на поклон од мој пријател, некои ги најдов на бувјак, некои се купени од Домнет.
Венгерот со дрвена рачка мислам дека го видов на бувљак, немав пари да го купам тогаш... Што марка се тој со црна рачка и калемарите? Ептен ме бендисуваат.

Sent from my Mi4c using Tapatalk
 
Член од
9 март 2011
Мислења
160
Поени од реакции
117
Ајде и јас мало дополнување, олфа крафт ноже. Од Ибеј за 4,5 долари. Ако некој сака да порача барајте да е од јапонија пошто стигаат за 10 дена без поштарина.


Sent from my Mi4c using Tapatalk
 
Член од
31 мај 2015
Мислења
120
Поени од реакции
127
Венгерот со дрвена рачка мислам дека го видов на бувљак, немав пари да го купам тогаш... Што марка се тој со црна рачка и калемарите? Ептен ме бендисуваат.

Sent from my Mi4c using Tapatalk
Тој со црната рачка е Victoria (victorinox) farmers knife 1942. Калемарот е Victorinox, а тој најдесно е Japantechnic
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Ајде и јас мало дополнување, олфа крафт ноже. Од Ибеј за 4,5 долари. Ако некој сака да порача барајте да е од јапонија пошто стигаат за 10 дена без поштарина.


Sent from my Mi4c using Tapatalk
Ти стигна со рачно напишано писмо? :) Јас го имам црното, со помало сечило, ама со 2 сечила, само што го модифицирав, го скратив. За парите е многу добро ноже, башка фабрички стигна ептен специфично како за јапонски нож - жилет.
 
Член од
9 март 2011
Мислења
160
Поени од реакции
117
Ти стигна со рачно напишано писмо? :) Јас го имам црното, со помало сечило, ама со 2 сечила, само што го модифицирав, го скратив. За парите е многу добро ноже, башка фабрички стигна ептен специфично како за јапонски нож - жилет.
Без писмо беше, изгледа друг продавач, ама одма ми прати порака, фала ова она... Најмногу ме чуди што од јапонија пратките ми стигаат за 10тина дена! Оштро е жилет, да. Дај покажи како го модифицираше твоето, може ќе падне инспирација :)

Sent from my Mi4c using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom