Нов Пазар3

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
И ти чекаш да крени посетеност после ќе бапниш некоја сума:)))))
Нема шанса, чесен збор. Огласникот и форумот ќе останат бесплатни засекогаш.
Овие сервиси се замислени за да им служат на посетителите, а не да се прави кеш од нив. Да се воведе плаќање е еднакво на „самоубиство“, исто какво што доживеаа некои он-лајн медиуми низ светот, па останаа со 30-тина претплатници и 80% помалку посетители :)
 
V

Vollstandig

Гостин
Па и да почекаме неколку дена, не е проблем битно ќе ја видиш пазар3 на пониско ниво од досегашното.
А и шое трагично ги имат старите огласи избришано само новите им стојат.Ебати огласнико...
 

sanos_a

www.autobusi.net/
Член од
12 декември 2008
Мислења
554
Поени од реакции
82
ако наплакаат се знае како ке помине во македонијава наша. ништо ке пропадне. инаку јас имав неколку огласи на пазар3 ама сега откако почна да наплатува ги преместив на реклама5 и завршена работа
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Како сакате да заработите на најпосетуван огласник кога нема да вложите некој денар? 50-90 денари што се многу? Кога на тој сајт сите први го бараат?

Има многу он лајн олгасници но да бидеме реални тој е најпосетуван, така што мислам дека во ред се цените, прифатливи за оној кој сака да продаде нешто.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Како сакате да заработите на најпосетуван огласник кога нема да вложите некој денар? 50-90 денари што се многу? Кога на тој сајт сите први го бараат?

Има многу он лајн олгасници но да бидеме реални тој е најпосетуван, така што мислам дека во ред се цените, прифатливи за оној кој сака да продаде нешто.
Има друг начин на заработка на веб-сајт, а тоа се рекламите.
Еве и Кајгана е најмасовен форум, па ако се воведе плаќање, бројот на корисници дали ќе остане на некои бедни 3%.

Значи, сега е најпосетуван, ама кога околу него има други БЕСПЛАТНИ (а реално го нудат истото што го нуди и тој, ништо помалку), ќе правиме муабет за година дена. : )
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
892
Имав оглас поставено пред да биде ова со наплаќањето.

Еве...сега САМИТЕ ТИЕ, ми го обновија. Јас не дадов ни скршен денар! :pos2:
:tapp:

Значи дечки, чекајте. Ќе дојде и вашиот ред. Ќе ви го обноват огласот.
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Имав оглас поставено пред да биде ова со наплаќањето.

Еве...сега САМИТЕ ТИЕ, ми го обновија. Јас не дадов ни скршен денар! :pos2:
:tapp:

Значи дечки, чекајте. Ќе дојде и вашиот ред. Ќе ви го обноват огласот.
Тоа што значи? Дека видоа дека нема интерес, па сами реобновуваат огласи, демек им плаќаат луѓево... Па да видат другите демек и со плаќање има интерес, па ајде и они да платат...
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
892
Да де...глупости! Мислам кој ќе наседне....Еднаш два-пати да напраат ќе ги прочитат сите. Никој нема да им плати. А ко што гледате...3-4 страни има само од 2.12.2010 од кои можеби половината тие ги имаат обновено...
 
Член од
12 јуни 2009
Мислења
17
Поени од реакции
0
Oglas1

spored alexa na pazar3 ne mu pagja rankot zatoa sto se reklamira na facebook i google ! ;) isto i reklama5 se reklamira na facebook google i + na tocka.

A nas ni se kreva rejtingot bez reklami.

Pozdrav http://www.oglas1.com // BESPLATNI OGLASI
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Не ми е јасно само што е со бројкиве во имињава... Pazar3, Reklama5, Oglas1...
Ако нема бројка во името, не го бива огласникот? : ))
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.900
Поени од реакции
10.525
голем број на огласувачи ке се префлат на друг огласник..кај ти дава македонче пари што ви е.... :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom