Нов Пазар3

Член од
30 март 2006
Мислења
26
Поени од реакции
3
Кога ќе отидете на Пазар3, погледнете го најгорниот голем банер. Ротирачки е, па ако од прва не ви се појави, клик F5 неколку пати, и ќе се појави банер каде пишува дека новиот Пазар3 доаѓа за два дена. Се е тоа убаво, ама има една финта. Ќе се наплаќа. Цената на огласите ќе биде од 50 ден. до 90 ден. + 18% ддв.


Дали вие би платиле за бесплатни мали огласи? Јас не. Не знам во кој филм е влезен сопственикот на Пазар3, Ариф Неџмедин, ама не верувам дека во Македонија ќе му успее ова. Има еден куп огласници кои се бесплатни, и верувам дека и во иднина ќе останат бесплатни. Е па, огласувачи, пакувајте си ги торбите, и префрлете се на нов огласник. Ако можеше Пазар3 да стане познат, верувам дека и некој друг ќе може да стане. Еве го линкот за цените, прочепкајте низ сајтот и ќе ги најдете сите "новости":

http://www.incoding.biz:12006/

Има многу други начини да се заработува од толку посетуван сајт, ама не, сите сакаат брзи пари. Зошто да им зема пари на луѓето, кога може да рекламира компании? Да му платам за оглас, зошто? Затоа што мисли дека е единствен на Интернет што има сајт? Ај важи... Прав грабеж на оние кои го направија познат - неговите корисници!

Малите огласи треба да бидат бесплатни!

Оставете ваши мислења и предлози за бесплатни огласници.
 

Крими

......
Член од
8 декември 2008
Мислења
479
Поени од реакции
14
јас би платил.
а и многу подобро е да се наплаќа пошто многу огласи има фејк , а вака ке се смали све фејк огласите
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Јас не би платил... Во секој случај, и онака човек не остава секој ден огласи...
Повеќе рагледувам огласи отколку да оставам, а ако ми затреба, и Кајгана си има огласи :pos:
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
Ако се најде некој паметен кој би ја искористил ситуацијата и би направил сличен сајт кадешто огласите ќе бидат безплатни - пазар3 ќе може да се слика... за пасош.
 
T

Tetro

Гостин
Ако се најде некој паметен кој би ја искористил ситуацијата и би направил сличен сајт кадешто огласите ќе бидат безплатни - пазар3 ќе може да се слика... за пасош.
може нема толку пари за да се слика за пасош, па затоа собира :)
 
Член од
30 март 2006
Мислења
26
Поени од реакции
3
јас би платил.
а и многу подобро е да се наплаќа пошто многу огласи има фејк , а вака ке се смали све фејк огласите
Што се однесува до "поддржувачите" на идејата за наплата, да претпоставиме ваква ситуација: почнува наплаќањето, 90% од огласите исчезнуваат, 90% од огласувачите повеќе не огласуваат... Што тогаш? Дали вие како корисник што бара да купи нешто, ќе одите на Пазар3 да најдете тоа што барате? Не би рекол. Која е поентата да посетам сајт којшто има многу помалку понуди (огласи) од некој друг сајт којшто има 10 пати повеќе понуди? Пазар3 е познат, да, ама исто така како што стана познат, може и да биде заборавен. Луѓето не го посетуваат Пазар3 затоа што се вика Пазар3, туку затоа што има еден куп огласи. Бројот на огласи го прават познат. Од друга страна пак, ако сајтот нема посети, која е поентата да поставам оглас како понудувач? И згора на тоа да платам. Нема никаква поента ништо од ова, само затоа што Пазар3 некогаш бил познат. Типот си игра со оган, а вие ако мислите дека тоа му е паметна идеја, можеби сте во право, не викам не, ама за да видиме што ќе биде крајниот резултат, ќе треба да почекаме.
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Хм...а да не копираате теми од Бадијала?Па и наслово ти е буквално исти.Мислам дека сега корисниците ке се префрлат на други сајтови кои не се плакат, па пазар3 ке пропадне.
 
Член од
30 март 2006
Мислења
26
Поени од реакции
3
Ако се најде некој паметен кој би ја искористил ситуацијата и би направил сличен сајт кадешто огласите ќе бидат безплатни - пазар3 ќе може да се слика... за пасош.
Edit: @dobro_poznat: Задоволен сега? Ќе посочи човек сајт, и одма негов е сајтот и прави реклама... Извини, стварно извини... Значи, предлози за алтернативни огласници, тука ни под разно...
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Прочепкав по Интернет да видам што има од други огласници во Македонија, и налетав на http://reklami.com.mk Не сакам за звучи како реклама за сајтов, ама од сите други што ги видов, овој ми остави највеќе впечаток. Ептен е едноставен (мислам дека едноставноста го направи Пазар3 тоа што е денес) + најстариот оглас е од 27 Јули, 2010, а веќе има околу 2.880 огласи (144 страни х 20 огласи/страна), што кажува дека е тазе, месец и некој ден. Ако знаете некој подобар, би било фино да го споделите.
Хух веќе трет пост и оп сајтот
МА неееееееееееееееее воопшто не звучи како реклама и никој не се сомнева дека ти си газда на тој сајт
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.394
Поени од реакции
2.431
Нека се наплаќа,кој сака да објаве оглас ќе си плате и крај,а не вака само да гледам фејк огласи
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Јас се чудам зошто огласот не ми излегува на пазар3... уште од сега почнаа да не ги стават :)
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Од првиот пост помислив дека е реклама...
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
А како ќе се врши наплатата?Со пеј пал?Кој улав би плаќал 50 денари за оглас кога има уште минимум 10-ина онлајн огласници во Македонија например кајгана огласникот.
 
Член од
18 август 2006
Мислења
325
Поени од реакции
4
Според мене грешка му е тоа ако наплаќа за оглас. Може да се финансира преку други форми: банери, реклами, платени огласи кои ќе бидат истакнати ...
 
P

Princ

Гостин
Мора да се наплаќа. Ако не за профит, за тргање на несериозните понуди/огласи.
Иако јас би со некоја по симболична цена. На што личи тоа од 50 до 90 денари од оглас. Јас би удрил 10 денари од оглас.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom